VIDEO: Hrubá stavba

21.10.2017 08:00 3613 shlédnutí
Příspěvek stavebníka

Aktuálně jsme ve fázi dokončování omítek, a abychom se podělili o naše dosavadní zážitky z hrubé stavby, rozhodl jsem se udělat 20ti minutový sestřih. Je v něm shrnuto cca 6 měsíců stavby až po střechu, kterou nám řemeslníci dokončili v největších mrazech letos v lednu...

18:42

Během stavby jsme hodně bojovali s počasím a s dodacími lhůtami dodavatelů stropů a vazníků, které vůbec nekorespondovaly s nabídkami a tak nám vazníky přivezli až s měsíčním zpožděním. Tím jsme přišli i o původně domluvené pokrývače, takže jsme si museli 50tisíc připlatit za jiné pokrývače... 

Těm jsme jejich JOB vůbec nezáviděli, protože jim celou dobu mrzlo a teploty kolem-10 až -18°C nejsou na zasněžené konstrukci střechy nic moc...naštěstí jsme si tuto fázi užili doma v teple a s příčkami začali zase v březnu, jakmile se trochu oteplilo.

Stavební etapa: střešní krytina videa

6 komentáře

Mrna
napsal(a) Mrna/21. říj 2018 08:37

Vypada to suprove. Jakou kameru jste pouzil?

Odkaz Komentáře
Klára, Miloš a Emča
napsal(a) Klára, Miloš a Emča/12. pro 2017 22:00

Podhledy budou ve většině místností SDK a zateplené 8cm vatou, na chodbě zvažujeme kazetový strop.V garáži, technické místnosti a spíži necháme betonový strop. Na půdě bude nepochozí část zateplená vatou na spirolech a v obytné části bude vata mezi krokvemi vazníků + polystyren pod krokvemi.

Odkaz Komentáře
Honza
napsal(a) Honza/12. pro 2017 21:02

A jak tedy řešíte zateplení a podhledy

Odkaz Komentáře
Klára, Miloš a Emča
napsal(a) Klára, Miloš a Emča/12. pro 2017 15:43

Dobrý den Honzo,
dávali jsme na strop spiroly, protože v podkroví plánujeme do budoucna obytnou místnost - díky hambalkovým vazníkům nám tam zbyl volný prostor 10x7m a výšce 2,3m kde bychom chtěli udělat velkou místnost pro návštěvy. A také trochu kvůli pocitu bezpečí. Přeci jen při požáru máme větší jistotu, že neshoří celý dům.

Odkaz Komentáře
Honza
napsal(a) Honza/10. pro 2017 16:54

To jste na neobydlenou půdu dávali betonové desky ? Jak budete řešit zateplení a podhledy, momentálně nad tím taky přemýšlím a řeším..

Odkaz Komentáře
Richard
napsal(a) Richard/08. pro 2017 19:29

Vaše video je ztrhující. Ten dramatický závěr je jak z nějakého fantastického filmu, vše dobře naštěstí dopadne.
Přeji ať se vám tam krásně bydlí.

Odkaz Komentáře

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Hrubá stavba
Vazníky, krytina, příčky, komín
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Stavební zázemí
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Proč a za kolik máme pozemek

Související články