Pálenou tašku Stodo 12 od TONDACH je nyní možné použít i pro nižší sklony střech

03.10.2016 08:00 6575 zhlédnutí
Komerční

Tradiční pálená střešní taška TONDACH je velmi oblíbenou střešní krytinou pro své kvalitativní i estetické vlastnosti. Proto ji často žádají na své střechy nejen majitelé historických stavení, klasických rodinných domů, ale také moderních novostaveb.

Jedním z důležitých parametrů pro výběr vhodné střešní krytiny je mimo jiné takzvaný doporučený sklon střechy. A právě v případě střech s nižším sklonem mají nově majitelé takovýchto nemovitostí možnost použít model Stodo 12. Nejnovější laboratorní testování totiž potvrdilo, že se tato taška skvěle hodí pro střechy až do sklonu 25°, a to bez použití jakýchkoli dalších dodatečných opatření.

   Realizace TONDACH: Stodo 12, glazura břidlicově hnědá

Laboratorní testy modelu Stodo 12

Nové testování vlastností oblíbeného modelu pálené střešní tašky Stodo 12 proběhlo v Belgii v koncernové laboratoři ve městě Kortrijk. Zde sledují kvalitu pálené krytiny již více jak 20 let.

V rámci zkoušky byl fragment šikmé střechy s krytinou Stodo 12 umístěn do měřicí aparatury a v různých sklonech zatěžován simulovaným deštěm a větrem, tedy kombinací přiváděné vody a ventilátorů.

Následně pak bylo sledováno, v jakých podmínkách přesně dochází k případnému prosakování vody. Tímto laboratorním měřením bylo ověřeno, že je možné bezpečný sklon střechy u modelu Stodo 12 snížit z oficiálně uváděných 30° o celých 5°- tedy na sklon střechy 25°.

Stodo engoba tmave hneda obr 2

Oblíbená taška Stodo 12 v provedení tmavě hnědá engoba – vhodná pro i nižší sklony střech


I při nízkém sklonu střechy si můžete dopřát komfort pálené tašky

Jednou z mnoha výhod této vlastnosti pálené tašky Stodo 12 je fakt, že při sklonu střechy 25°- 90° není nutné provádět celoplošné bednění, takže dochází k úspoře použitého materiálu.

Velkou výhodou je pak také nižší hmotnost celého střešního systému a kratší doba realizace střechy.

„Zákazníci si stále častěji přejí používat tašky na sklony nižší než 30°. Ale samozřejmě bez dalších dodatečných nákladů. Využili jsme tedy zkušenosti firmy Wienerberger a nabídli lidem takové řešení potvrzené dlouhodobě ověřeným testem používaným v západní Evropě,“ vyjádřil se k tématu produktmanager společnosti TONDACH Ing. Hynek Stančík, Ph.D.

STD12 gl br cern obr 3

Stodo 12, glazura břidlicově černá – tmavé odstíny střech jsou stále žádanější


Taška posuvná větrací pro připojení hřebene šetří náklady

Další oblastí, na kterou rozhodně stojí za to se při výběru střešní krytiny zaměřit, jsou pak nejen základní tašky, ale také s nimi související střešní doplňky.

I zde se u největšího českého výrobce pálené střešní krytiny můžeme spolehnout vždy na komplexní řešení. Ke kterémukoli modelu pálené tašky je vždy kompletní sortiment střešních doplňků, ať už si stavitel vybere kteroukoli povrchovou úpravu či barevné provedení.

Jednou ze zajímavých variant, co se týká odvětrávání střechy, jsou speciální keramické tvarovky, které TONDACH vyrábí pro modely Stodo 12, Falcovka 11 a Srdcovka 11.

Tyto unikátní tašky větrací pro připojení hřebene totiž umožňují nejen jednodušší montáž, ale také značnou úsporu materiálu potřebného pro pokládku oblasti hřebene.

Investor tak ušetří náklady nejen z hlediska času řemeslníků, ale také, co se týká materiálu, neboť není nutná aplikace dalších souvisejících doplňků (větrací pás hřebene).

Více informací o tradiční pálené střešní krytině na www.tondach.cz.

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Vybavení domu
První zařízená místnost v naší novostavbě
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Dřevěná podlaha v podkroví
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka

Související články