TONDACH: Taška posuvná větrací pro připojení hřebene šetří náklady!

26.09.2016 10:00 5689 zhlédnutí
Komerční

Střešní krytina, to nejsou jen základní střešní tašky. Neméně důležité jsou pro funkčnost celé střechy také střešní doplňky.

Velice praktickým prvkem z řad doplňkových tašek je taška posuvná větrací pro připojení hřebene. Jde o speciální keramickou tvarovku, která svou aplikací může majitelům střech ušetřit značné náklady při zachování maximální funkčnosti.

Větrací tašky jako součást střechy se skládanou krytinou

Protože se střechy se skládanou střešní krytinou navrhují jako střechy větrané, znamená to, že jejich součástí by měl být také nutný minimální větrací průřez v každé části střechy. 

Konkrétně v případě oblasti hřebene by měl tento větrací průřez dosahovat dle technických podmínek TONDACH Česká republika alespoň 0,5 promile příslušné střešní plochy.

V dodržení tohoto větracího průřezu nejčastěji slouží větrací tašky, jejich počet je určován v závislosti na ploše střechy a modelu použité tašky.

 

Tašky posuvné větrací pro připojení hřebene a jejich výhody

Větrací tašky však nejsou jedinou možností, jak větrací průřez dodržet – velmi zajímavou variantou je speciální keramická tvarovka zvaná taška posuvná větrací pro připojení hřebene. Tento typ tašky se ukládá v první řadě u hřebene.

Doplňkové tašky TONDACH
Každý model tašky TONDACH zahrnuje ve zvolené povrchové úpravě také doplňkové tašky.

A jaké jsou výhody použití tohoto střešního doplňku? Při jejich aplikaci není potřeba použít na střechu větrací pásy pod hřebenem, jejichž montáž bývá komplikovanější.

Další výhodou je také posuvnost, a to konkrétně až o 20 cm po spodní řadě tašek.

Zapomenout však nelze ani na značnou ekonomickou úsporu právě na materiálu a montáži, která je v případě použití tohoto prvku rychlejší.

Modely pálených tašek TONDACH, ke kterým je možné získat tašky posuvné větrací pro připojení hřebene

  • Stodo 12
  • Falcovka 11
  • Srdcovka 11

Úspora na materiálu hřebene střechy až o 45 %!

Střešní doplňky tedy mohou zvyšovat funkčnost střechy jako celku, současně mohou skvěle vypadat a navíc ještě napomoci k urychlení prací na stavbě či rekonstrukci střechy a snížit celkové náklady.

V případě samotného materiálu v oblasti hřebene se může jednat až o úsporu celých 45 %, a to bez započítání montážních prací!

Střecha dělá dům katalog TONDACH
Pro výběr vhodné krytiny a inspiraci je ideální katalog produktů TONDACH.

Jako u všech ostatních kroků při pokládce střešní krytiny však i v případě této zajímavé alternativy jde správné využití ruku v ruce se znalostmi a zkušenostmi profesionálů realizační firmy.

Rozhodně proto doporučujeme vybírat řemeslníky pro pokládku vaší vysněné střechy pečlivě a za pomoci získání potřebných referencí, abyste se mohli těšit nejen z plně funkční a krásné střechy, ale také dlouhodobé záruky ze strany výrobce. Předchozí realizace střech vám velmi dobře napoví.

Více informací o tašce větrací pro připojení hřebene, ale i dalších typech střešní krytiny TONDACH najdete na www.tondach.cz.

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Vybavení domu
První zařízená místnost v naší novostavbě
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Dřevěná podlaha v podkroví
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka

Související články