Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Máme vyzděno

Cihly jsme kupovali od Heluzu Family 44, který jsme vysypávali polystyrenem. 2v1 jsme nekupovali, jelikož by nás to vyšlo o 80 tis. víc.

První řadu cihel jsme si nechali založit (5.9.2015), pak už jsme zdili sami a 19.10. jsme dokončili betonování věnců.

Zdili jsme ve dvou + jeden vysypával. Pár dní nám taky trvalo vyzdění sloupku + šalování nad terasou, ale zdění věncovek byla snad nejhorší práce.. příště bych věnec radši zašaloval nebo koupil přímo U profil věncovek. Taky jsme měli na desce několikrát potopu, tak jsme každou chvíli vymetali.


Ale máme konečně hotovo, tenhle týden nám přijedou zaměřit stavbu na krov a příští týden nám ho přijedou namontovat. Střešní krytinu od Tondachu Sambu 11 černou engobu už máme objednanou delší dobu, jelikož na ni měli větší slevu a pokládat si ji budeme nejspíš sami s pomocí jednoho pokrývače. Uvidíme, jak nám bude v listopadu přát počasí. :-)

 

Náklady

Název položky Cena
Cihly Heluz Family 44 + příčkovky + překlady 150 000 Kč
Jeřáb 2 500 Kč
Polystyrenový kuličky 8 000 Kč
Polystyren do překladů 3 500 Kč
Nářadí + ostatní věci 5 000 Kč
Tvárnice na sloupek 2 000 Kč
Výztuž do věnce 2 000 Kč
Komín 22 000 Kč
Písek 2 500 Kč
Cement 2 000 Kč
Celkem 199 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

6 komentáře

 • Odkaz Komentáře Štěpán a Petra úterý, 27 říjen 2015 21:04 napsal(a) Štěpán a Petra

  Díky, to se dobře čte. :-) Celé jsme to zdili měsíc a pár dní.
  Určitě se kvalita ručně vysypávaných cihel nevyrovná těm, co jsou plněné strojově..ale původně jsme přemýšleli nad tím, že cihlu 44 nebudeme vysypávat vůbec. Když jsme měli možnost sehnat polystyren za docela dobré peníze, rozhodli jsme se pro ruční vysypávání. Ale jestli je lepší mít 44 2v1 nebo 50 bez zateplení, toť otázka.
  Co se týká skulinek, tak ty bohužel máme. Občas se nám nepodařilo, aby do sebe cihly přesně zapadly, takže nám dům bude asi taky dýchat. :-)

 • Odkaz Komentáře ESO úterý, 27 říjen 2015 08:11 napsal(a) ESO

  Zdravím Vás a hluboce se před vámi klaním. My vysypávali pouze pár cihel pod francouzkými dveřmi a pod hlavními dveřmi a musím říct, že to byla teda dost velká piplačka a v tu chvíli jsem si neuměl představit, že bychom takto vysypávali celý dům, ale vy jste to dokázali :-O :-) (v prvním šáru máme komplet originál Heluz Family 44 2v1, další už jsou Heluz Family 50). Samozřejmě jsme se snažili mít vysypání perfektní a ještě jsme ty kuličky do cihel pěchovali tyčkou.
  Dosáhnout stejného výsledku jako originálně vysypávané cihly z výroby asi nelze, protože oni to dělají tak, že vysypou polystyren do komůrek v surovém stavu, následně je zahřejí a ty kuličky se v komůrkách hezky roztáhnout a slepí.
  Jak dlouho jste to celé zdili s tímto vysypáváním?

  Je otázkou co je lepší, jestli vysypané 44ky nebo Heluz 50 nevysypané. My jsme zvolili Heluz 50 kvůli ceně (jinak bychom samozřejmě brali raději 2v1) a také kvůli referencím od lidí, kteří již mají postaveno a omítnuto bez zateplení z cihel šířky 44 a nemůžou si to vynachválit. Samozřejmě, že jsme si dali hodně záležet se zděním, aby nikde nebyla žádná skulinka mezi cihlami, všichni zastánci úzké cihly + zateplení z polystyrenu nás stále straší, že není možné mít vyzděno bez skulin, ale jí věřím, že se nám to povedlo a budeme spokojeni. Navíc jsem přesvědčen, že je lepší, když celý dům alespoň trochu "dýchá", čemuž zateplením polystyrenem naprosto zamezíte a máte dům jak v igelitovém pytlíku.

 • Odkaz Komentáře Štěpán a Petra pondělí, 26 říjen 2015 19:53 napsal(a) Štěpán a Petra

  První šár máme vysypaný taky tím samým polystyrenem. Je to piplačka, snažili jsme se vysypávat každou škvíru... bylo potřeba taky jednoho člověka navíc, když jsme byli sami dva, tak jsme se s tim patlali a za den jsme vyzdili o polovinu míň cihel, než když jsme na vysypávání někoho měli. První den nám ještě k tomu foukal vítr a polystyren byl až u sousedů na zahradě, ale jinak to celkem šlo. :-) Hlavně si udělejte nějakou násypku, která bude přesně pasovat na šířku cihly..my jsme ji udělali z dřevotřísky a byla na délku skoro tří cihel, myslím si, že ideální..
  Jinak jsem se nikde nedočetl, jestli je lepší mít širší cihly bez polystyrenu nebo užší s polystyrenem.. při nejhorším z toho budeme mít aspoň dobrý pocit. :-)
  Tak hodně štěstí. :-)

 • Odkaz Komentáře Martas pondělí, 26 říjen 2015 12:42 napsal(a) Martas

  Dobrý den,
  zajímavá varianta... docela se mi líbí vaše řešení. Opustil bych 50 broušenou bez zateplení, a stavěl z 44 takto dosypávaných...

  První šár máte zasypán stejným polystyrenem jako ostatní cihly? Jak pracné je vysypat takto každou uloženou cihlu? Hledali jste nějaký grif a pomůcky?

  Děkuji Martin

 • Odkaz Komentáře Štěpán a Petra neděle, 25 říjen 2015 21:53 napsal(a) Štěpán a Petra

  Psal jsem do Heluzu, kde mi poskytli informaci na spotřebu polystyrenu na jednu cihlu (13,4 l) a podle toho jsem kupoval drcený polystyren, ale ještě nám zbyl, takže naše ruční vysypávání není tak dokonalé:) odhad bych to, že naše spotřeba byla o 10% nižší. Co jsem tak pozoroval, tak se kuličky neslehávají, ale cihla by měla být suchá jinak to tam šlo špatně a pochybuji, že bylo vysypáno do konce dutin, ale to bylo pár cihel.

 • Odkaz Komentáře Michal neděle, 25 říjen 2015 13:40 napsal(a) Michal

  Šikovně jste si vytvořili 2in1 z normálních. Zajímala by mě spotřeba například na metr zdiva. Máte to nějak spočítané? A co ty kuličky? Neslehavaji se? Přeci jenom v 2in1 jsou slepené a už se nehnou. Díky

Štěpán a Petra

Štěpán

Věk: 28
Koníčky: Stavba domu, cyklistika
Zaměstnání: Programátor

Petra

Věk: 28
Koníčky: Rodina, cyklistika, stavba domečku
Zaměstnání: Mateřská dovolená

Detaily domu

Kraj: Jihočeský
Velikost pozemku: 1 500 m2
Zastavěná plocha domu: 150 m2
Podlahová plocha domu: 125 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 1 700 000 Kč
Celkem prostavěno: 854 233 Kč

Související články

Montované domy z keramzitbetonu: rychlost dřevostavby a pevnost cihly!

Montované domy z keramzitbetonu: rychlost dřevostavby a pevnost cihly!
Pro stavbu svého vysněného domu můžete zvolit různé technologie a stavební systémy. Každý z nich obvykle přináší nějaká pozitiva, kvůli kterým se pro ně stavebníci nakonec rozhodnou. Často narážíme na…

Jak si postavit dům z HELUZu

Jak si postavit dům z HELUZu
Pokud si chcete postavit dům, pokusíme se vám sdělit několik informací jak a s čím začít, jaký materiál použít na stavbu obvodových zdí, jaký použít materiál na vnitřní příčky, překlady,…

Zdění prvního patra

Zdění prvního patra
Další příspěvek bude o zakládání zdiva a zdění prvního patra. Po zatvrdnutí desky a položení hydloizolace pod budoucí zdi přišlo konečně na řadu zdění. Dům bude postaven z VPC bloků,…

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01