Krov

Příspěvek stavebníka

Zhotovení  krovu jsme dali za úkol našemu známému truhláři-tesaři.  Měla to být pro nás spíš odpočinková akce, ale stejně Čenda nevydržel, přiložil ruku k dílu a já vyfásla štětce a barvy .....

A jeden červencový víkend se mohlo začít. Dřevo navezli již v týdnu a překryli plachtou, aby se na slunku moc nezkroutilo. Kupopu bylo nenatřené, prý to zvládnou v průběhu práce. První den vše hlavně měřili, dělali šablony, natírali Dřevosalem a k večeru položili všechny pozednice. Ty upevnili  šrouby a chem. kotvou.

 

Následující dva dny makali na krovu v garáži. My jsme zatím natírali části krovu, které budou vidět barvou Lazurol TopDecor, odstín Teak. Barvu jsem vybírala tak dlouho až jsem přebrala. Na vystavené ukázce v Baumaxu se nám zdál Teak hezčí, živější než prvně tipovaná antická pínie od Xyladecoru. Což ale natřený v druhé vrstvě už tak hezký není, je to hodně tmavý, spíš mahagon, či třešeň.

 

Zatím jsme vše natřeli jen 2x s tím, že třetí nátěr bude až po fasádě, protože to do té doby 1000x zničíme :-) Jen nevím, kdo potom do té výšky poleze a ta další vrstva barvy bude asi už snad černá .....  A také jsem si myslela, že tato barva chrání i proti škůdcům, houbám atd. a nenatřela to žádnou vhodnou impregnací, pozdě jsem zjistila, že to tak není :-)

 

V další dva dny dodělali krov na domě, každý den půlku. Trošku je pozlobila vaznice, nechtěla se zasunout na místo. Když byla konečně tam, kde měla, přišla na řadu májka :-) Jinak se vše zvládlo bez větších problémů.

 

Celkem to trvalo 5 dní, ve třech lidech. Cena za barvu bude uvedena až v článku o střeše, nezapsala jsem si totiž, kolik jsme spotřebovali na krovy a kolik na palubky, tak to bude pak celkově.

 

Ale myslím, že jen na krovy padly cca 3 klasické plechovky.

Fotogalerie

Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Krov
Zdění podkroví, věnec a štíty
Předchozí článek autora
27.08.2012 02:20 14508 zhlédnutí
Zdění podkroví, věnec a štíty
V druhé polovině  května 2011 přijel opět maník z Heluzu a udělal nám nahoře rovinu, pro...
Betonové schodiště
Následujicí článek autora
17.01.2013 07:26 70352 zhlédnutí
Betonové schodiště
Po dokončení krovu přišlo na řadu betonové schodiště, bude točité, bez podesty. Sami jsme si na...

Stavební etapa: krov

Název položky Cena
Krov 65 000 Kč
Práce 20 000 Kč
Celkem 85 000 Kč