Stavění

Příspěvek stavebníka

9.-27.9.2009 - Vzali jsme si týden dovolené a začali jsme konečně stavět. Tomáš musel chodit do práce, tak přijel dědeček s tetou ( babičkou ) pomáhat a ještě manžel od mamky pomáhal a já. První den se nám podařilo založit první šár po celém obvodu.

Nevěřila jsem tomu, ale byla to makačka všechno to přesně naměřit. Maltu míchame pytlovanou Cemix, víme, že se nám to trochu prodraží, ale bohužel vzhledem k pracovnímu prostoru to nejde jinak udělat. A je pravda, že práce s touhle maltou je jednoduchá. Maltu mícháme ženský a chlapi staví. Do prvního šáru cihel jsme nasypali perlit kvůli vlhkosti snad nebo tak něco, prostě nám to řekli ve stavebninách Smile


Druhý den jsme začali druhý šár a pak už to šlo líp takže to vycházelo zhruba necelé dva šáry za den. Máme tam takové dvě místa zkosené, které se špatně dělají. Cihle musíme řezat tak to trochu zdrží. Napřed jsme cihle řezali flexou, ale pak jsme koupili speciální pilu na cihle tohoto typu tak to jde o líp. Počasí nám od začátku stavby přeje, takže nám ve stavění nic nebrání. Během toho týdne jsme ve čtyřech lidech ( 2 stavěli ) postavili necelých 7 řad celého obvodu. Cihle nám pěkně ubývali, co jsme ani nečekali. Takže stavíme a stavíme až po překlady.

Fotogalerie

Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Stavění
Skládání cihel
Předchozí článek autora
24.05.2009 02:00 7900 zhlédnutí
Skládání cihel
1.-2.9.2008 - Cihly jsme objednali od Tondachu – Keratherm 44 a 30, měli zrovna akci do konce...
Překlady a 1.věnec
Následujicí článek autora
26.05.2009 02:00 10054 zhlédnutí
Překlady a 1.věnec
3.-7.10.2008 - Takže jsme vystavěli až k překladům. Překlady jsme usadili pěkně do roviny....

Stavební etapa: založení stavby zdění obvodových a nosných zdí