Jdeme do FINÁLE!!!

Příspěvek stavebníka

Zdravím všechny, kteří si prošli celou stavbou od začátku do konce :-).

My si tím procházíme od února 2018, kdy jsme pozemek koupili, a finále máme za rohem i přes spousty problémů a překážek.

Na domečku máme ''nově'' elektřinu - vzhledem k tomu, že jsme na ni čekali 1,5 roku, je to velká změna. Ještě, že ty sousedské vztahy fungují....

Od posledního článku jsme dělali hodně na okolí domu.

Uvnitř jsme dodělali kompletní fajnovky a v dětských pokojích jsme už i vymalovali. Honzík si začal ''hrát'' s dlažbou v koupelně, vytvářením kuchyňské linky, dekorací kolem televize a venkovní úpravou pozemku vč. hracích zón pro děti.

V koupelně jsme tedy volili dlažbu a vzhledem k financím jsme šli do levnější - chyba!!! je křivá. Ale vytrhávat nebudeme, zatím necháme, jelikož to není nic závažného. V koupelně jsme se nedokázali shodnout, co za kámen tam příjde, tak Honzík začal modelovat kameny jako skalky... Výsledek přiložím v příštím článku :-)

Kuchyňskou linku jsme volili zděnou se šuplíky. Momentálně máme provizorní podmínky pro uvaření kafe a těstovin na špagety...

Dekorace kolem televize ještě není hotová, ale v očích Honzíka je to naprosto dokonalé... My musíme mít prostě všechno jiné...

Venkovní úprava byla rozsháhlejší - nejen, že jsme tvořili vodovodní šachtu, ale také jsme stavěli zídku a provizorní plot.

Vodovodní šachta - její možnosti jsou jednoduché - koupit plastovou, uložit do země a je to... Nééé to přeci nemůžeme - vrhli jsme se na vykopání a betonování... Měli jsme navíc nějaké plechy, kterými jsme obložili stanovené rozměry a udělali v podstatě betonovou kostku... Stačí - stejně tam nikdo nepoleze celý rok - následně jsme byli dokonce pochváleni pracovníkem, který nám přípojku dotahoval... Vodu jsme měli hned na cestě u pozemku - makačka ji najít, když plány z obce jsou odlišné :-D.

Zídku dlouhou asi 30 m jsme dělali ze ztraceného bednění, 15 cm vylitou betonem s dostatkem železa uvnitř.

Dodělávka plotu byla akce během týdne, protože jsme si pořídili roční puberťačku irského setra - takže provizorně :-)

Z dětských zón jsme měli radost. Vždy, když se z terasy koukáme, jak jsou děti spokojené, tak nás hřeje u srdce těch pár ztracených dní jinou prací. Domeček na stromě jsme vybudovali ze starých palubek, na kterých nám přivezli cihly - jen obsourit  a natřít a pískoviště je ze starých trámů na vyhození (spálení).

Jezírko jsme si vždy přáli a nyní ho máme spíš pro psa :-D Nějak jsme se do toho vrhli. A měli jsme ho udělat jinak... Příští rok se bude upravovat. Ale děti a pes jsou nadšení.

Během toho jsme na jaře stihli skočit do Malajsie a užít si tamní krásu - architekturu domácích obydlí nekopírujeme - nelze to.

No a já jsem se těžkých prací vzdala, protože jsme zjistili, že třetí Honzíkovo dítě dáme do pokoje, kde měla být pracovna :-)

Září, říjen nás čekají poslední důležité věci. Zateplení a podlahy + moooooc drobností uvnitř.

Celý baráček shrnu do následujícího článku, jakmile budeme bydlet.

Počítali jsme, že celá stavba vč. pozemku nás vyšla do 1 milionu a baráček to není, ani hrad, ani domeček pro panenky... Pro některé dostačující a pro některé moc malý... Pro nás IDEÁLNÍ.

Jsme na sebe stále pyšní.

 

Tak práci zdar a moc to nepřehánějte s příchodem podzimu :-)

Fotogalerie

Jdeme do FINÁLE!!!
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Skleněné posouvačky svépomocí - nedodělané schody
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Pohled od televize směr kuchyň
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Ložnice/pracovna
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Bagruji :-)
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Šachta vodovodní
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Naše princezna se naučila taky :-)
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Domeček na stromě se skluzavkou
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Vymalovaný pokojik
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Ložnice - pohled na podium-postel
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Vana - tvarování kamenů - ještě nedoděláno
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Pohled na tv koutek (frézovaný strom osvětlení)
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Budoucí kuchyň
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Koupelna
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Hrací zóna
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Zítka s provizorním plotkem
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Pohled do zahrady
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Osvětlení trámů - noční
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Ještě nedodělaná koupelna
Jdeme do FINÁLE!!!<br />Pohled na tv koutek (frézovaný strom osvětlení)
Vnitřek - výsledky jdou pomalu
Předchozí článek autora
07.03.2019 08:10 4559 zhlédnutí
Vnitřek - výsledky jdou pomalu
Zdravím stavebníci. Jsme po dlouhé době zase zpět na svépomocí.cz.

Stavební etapa: obklady, dlažby zařízení koupelny a WC omítky a štuky Zateplení domu

2 komentáře

Honzík a Vejulka
napsal(a) Honzík a Vejulka/16. zář 2019 09:46

Zdravím, děkuji za kladný komentář :-) Strom je normálně vyfrézovaný do tvárnice a uvnitř je (pracně) udělaná fajnová omítka - na tom pak LED pásky a na nich je přikryté plexisklo dle navrhnuté šablony - celé to přijde ještě polepit :-). Koupelna je krásná...ale spousty lidí si myslí, že je to jen malované...my ovšem víme své :-). Na spoustě věcí se dá ušetřit...Hlavně na brigádnících...Tak hodně štěstí i vám :-)

Odkaz Komentáře
Barunka
napsal(a) Barunka/15. zář 2019 13:40

Máte to moc pěkné! :) Jak Váš manžel dělá ten frézovaný strom ? Čím to osvětluje? Vypadá to skvěle a ta koupelna bude taky boží. Sleduji Vás už dlouho, postavili jste za parádní cenu.

Odkaz Komentáře