Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Jaká je skutečná životnost venkovního stínění?

Toto jsou otázky, které si při výběru vhodného stínění jistě kladete i vy. Nač také kupovat výrobky, které musíte za chvíli vyměnit. Pojďme se podívat, jak je na tom s odolností stínící technika značky Minirol, kterou vyrábí společnost Building Plastics se sídlem ve Velké Bíteši.

Vnější vlivy jako velký nepřítel stínění

Je pochopitelné, že v ohrožení jsou hlavně venkovní stínící prvky. Před vnějšími vlivy je nechrání žádné okno a jsou vystaveny přímému slunečnímu záření. Vítr, déšť, sníh, teplotní změny. To všechno může negativně působit na jejich vzhled a životnost.

  • Screenové clony patří k moderní látkové stínící technice. Mezi jejich výhody patří skutečnost, že i když jsou zatažené, neztrácíte kontakt s okolním světem. Screenové clony se vyrábějí z kvalitní textilie tkané ze skelných nebo polyesterových vláken potažených PVC, což zajišťuje jejich vysokou odolnost a barevnou stálost. Pokud máte strach ze silného větru, tak lockscreeny (screenová clona upevněná v bočních vodících lištách) bezpečně odolají větru o rychlosti až 90 km/h. Stále se však jedná o tkaninu, kterou je možné proříznout.
  • Venkovní rolety se na rozdíl od screenů skládají z pevných lamel upevněných v bočních vodících lištách. Už to jim dodává na bytelnosti. Výrobce navíc uvádí, že se jedná o typ bezpečnostního prvku, který výrazně ztíží přístup zlodějům do domu. Takže možnost mechanického poškození způsobeného běžným používáním je skutečně minimální. Také testování rolet vůči mrazu a vlhku neprokázal vliv počasí na jejich životnost.
  • Sítě proti hmyzu jsou na tom velice podobně jako screenové clony. Už ze své podstaty nepustit do domu obtížný hmyz jsou vždy upevněné po celém obvodu okna nebo dveří, což jim dodává odolnost proti povětrnostním podmínkám. 

Garance životnosti

Značka Minirol si zakládá na kvalitě zpracování svých produktů, což dokazuje automatickou zárukou s délkou 5 let. U textilií screenových clon uvádí při správném používání neomezenou životnost. A to je nakonec to nejdůležitější. Správné používání a péče může výrazně prodloužit vzhled stínidel.

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Ochrana před letním sluncem

Ochrana před letním sluncem
Rychlý přechod ze zimy do horkého léta v posledních letech už skoro nikoho nepřekvapí. I když projekty novostaveb počítají stále častěji s klimatizací domu, je potřeba myslet i na vhodné…

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi
Venkovní rolety a žaluzie umožňují zastínění místnosti a udržení příjemné teploty interiéru po celý rok. Obě varianty stínění oken však mají své výhody a nevýhody, které vyžadují důkladné zvážení před…

Rolety, garnyže a záclony

Rolety, garnyže a záclony
Vybrali jsme rolety od firmy Isotra. Máme dvě různé barvy. Béžová se hodila do obývacího pokoje, kde doplňuje stávající šedou a vínovou barvu. V ostatních pokojích jsme zůstali při zemi…

Diskuzní fórum