Finálka fasáda

Příspěvek stavebníka

Dneškem dostal náš domeček konečně honosnou fasádu. Ještě sokl dostane z kamínků kabát a je finiš. Budeme pokračovat zhruba za 14dní na severní straně-blíže k silnici - vsakem.

Už máme nakoupený materiál, mimo kačírku, ten dovezeme z nedalekého Příšova, což je opravdu za bukem. Ještě nějak zkombinovat, aby měl náš bagrák čas, je teď pořád někde v trapu. Zkusíme ho odchytit. Také začneme přihrnovat zeminu k domu, aby to nevypadalo jako na kuří nožce. Pokud se zadaří, tak chceme dokoupit obecní pozemek vedle a terén necháme pozvolna rozvolnit.

Dneska jsme obložili ,,proti hlukovým,, polyšem všechny geberity - spíše celé stěny.  Práce šla hezky od ruky a necháme pár dní vyzrát a začeme vyzdívat ytongem, pro který jsme ještě byli včera. Sundali jsme igelity z oken a máme teď spoustu denního světla v domě, je to dokonalé. Dořešili jsme přípravu na krb, konkrétně založení z ytongu. Dneska s vodákem se podařilo zase pár metrů rozvodů dodělat. Přibyla sada na podomítkovou baterii. Je to pěkná čistá práce a je vidět, že už má obrovskou praxi a krásně se na něho dívá :).

Fotky dodám o víkendu, jezdíme domů kolem 21.hodiny a nějak nestíháme.

Jinak proběhl úklid pozemku a okolí, po zimě tu je docela nastláno, i to co vítr přinesl z okolí. O víkendu bude úklid maringotky.

Fotogalerie

Finálka fasáda
Finálka fasáda
Finálka fasáda
Finálka fasáda
Krabičky, voda, finálka, fasáda
Předchozí článek autora
12.04.2018 07:45 4487 zhlédnutí
Krabičky, voda, finálka, fasáda
Po velmi dlouhé odmlce, v které jsme stíhli 3týdenní...
Obezdění geberitu
Následujicí článek autora
25.04.2018 08:23 15973 zhlédnutí
Obezdění geberitu
Přibližně týden už vyšíváme geberity. Na ytong používáme...

Stavební etapa: fasáda