Blowerdoor test s výsledkem 0,135

Příspěvek stavebníka

V úterý jsem se konečně dočkal prověření celé akce "Nacpi tmel všude, kam to jen jde, klidně i do ....":D.

Venkovní teplota byla -2°C a sněžilo, za to uvnitř bylo bez vytápění 11°C.

Po provedení podtlakové i přetlakové zkoušky na nás vyskočily velmi milé výsledky s průměrem 0,135.

Konečně jsem si mohl oddychnout :).

Kombinace stěn z Novatop systemu, oken, HS portálu a dveří Slavona Progression a OSB podbití je prostě super a to i bez zbytečných parozábranových folií.

Fotogalerie

Blowerdoor test s výsledkem 0,135
Blowerdoor test s výsledkem 0,135
Blowerdoor test s výsledkem 0,135

Stavební etapa: Zateplení domu

Název položky Cena
Blowerdoor test 5 500 Kč
Celkem 5 500 Kč

7 komentáře

Matko Kubko
napsal(a) Matko Kubko/24. úno 2018 00:13

Jo, tak to jste udelali velice dobre. Perfektni.

V mem pripadu se to tak nedalo, ale uz tehdy jsme si rekli, ze tam z vnitrni strany do vence ukotvime tytez "vycuhujici prvky".

Tak jsem rad, ze vidim, ze jsme detailisti v kazem ohledu ;-)

Odkaz Komentáře
Lubomír
napsal(a) Lubomír/24. úno 2018 00:08

Na střeše je celkem 20 nosníků v rozestupu 625mm, s tím že první a poslední nosník jsou usazeny tak, že 21mm "vyčuhují" dovnitř a k nim jsou přibity konce OSB desek u obvodových stěn.
Tam kde to bylo potřeba byli použity pomocné hranoly aby se zabránilo případnému budoucímu "spadnutí" konců OSB podbití u napojení na vnitřní stěny.

Odkaz Komentáře
Matko Kubko
napsal(a) Matko Kubko/23. úno 2018 22:56

Preji dobry vecer, dekuji za predeslou odpoved.

Jestli jsem bod 4./ z predesleho prizpevku pochopil spravne, tak OSB desky vlastne v miste sveho styku s obvodovou stenou maji malou dilatacni sparu, nebo se o stenu opiraji - nijak ale nejsou do niceho kotveny - myslim tim jenom v tomhle miste. Podobne to mam v zameru delat i ja. Co mi ale vrta hlavou je tohle:
1./ OSB pero-drazka doska ma rozmer 2500x675.
2./ Na dvou stenach dochazi k styku OSB desky a obvodove steny jeji stranou dlouhou 2500mm - deska je kotvena do vazniku, tam je pevnost a unosnost ok, ta deska se nijak extra nehne. Ja si pro tohle zhustil v projektu strechy sit vazniku, aby ty OSB desky nebyli kotveny na vaznicich 1,5m vzdalenych od sebe.
3./ Problem ale vidim na zvysnych dvou stenach, tam se desky dotykaji svou 675mm hranou obvodove steny ( nebo maji malinkou dilatacni sparu od steny ). Tady zalezi, jak velmi jsou od sebe vzdaleny vazniky, protoze ja mam obavy, ze ackoliv to udelam jakkoliv dobre a blower-door test skonci fajn, tak nasledkem casu si tyto konce jakoby gravitaci ( + pridejme k tomu pusobenim okolni vlhkosti v dome, teplota, ... ) "lehnou" smerem dolu, resp. se tyto konce "prohnou jemne dolu". A tady se obavam jestli to peclive prelepeni o obvodovou stenu s pouzitim pasky a taky akryloveho tmelu casem nepovoli, nebo se nejak negativne nedeformuje.

Uz dlouhou dobu vymyslim nejakej "seriously simple" zlepsovak, jak tuto v me hlave zrozenou neduhu vyresit. Vzdy me velice zajima, jak toto resi lidi na svych stavbach.

Preji at se vam dari a dobre bydli!

Odkaz Komentáře
Lubomír
napsal(a) Lubomír/23. úno 2018 20:51

Zdravím,
1./ pásky jsou: DS+ - parobrzdné pásy, šířka 14 cm obchodní značka Moll lepené akrylovým tmelem po obvodu a uprostřed pásu.
2./ OSB desky jsou kotveny do I-OSB Steico nosníků 400mm vysokých.
3./ Kotvení nastřelovacími hřeby - pravděpodobně tesařské hřeby, protože udržely i několik osob chodících po deskách zhora aniž by se hnuly. Dělané firmou, takže podrobnosti nevím.
4./ Nosníky jsou položené natupo na veškeré stěny a mezi OSB podbitím a stěnami jsou povětšinou mezery, někde jsou desky i v kontaktu se stěnou, ale jen opřené. Rohy jsou taktéž prolepeny vzduchotěsnou "lepenkou" a rohy protmeleny projistotu.

Odkaz Komentáře
Matko Kubko
napsal(a) Matko Kubko/23. úno 2018 19:09

Preji dobry den, rad bych se zeptal na par detailu jestli mate cas.
1./ Muzete prosim zjistit znacku pasek, kterymi jsou spoje OSB desek prelepeny?
2./ Do ceho jsou kotveny OSB desky? ( Je nad tim vaznikovy krov? )
3./ Cim jsou kotveny OSB desky? ( prumer, delka vrutu, tip hlavicky, take by me zajimalo jestli ten vrut je zapusten skrz treba bitumenovou pasku )
4./ Jestli je nad tim vaznik, pak o co, nebo jak jsou uchyceny OSB desky v miste styku s obvodovou stenou?

Predem dekuji za vas cas a ochotu odpovedet.

Odkaz Komentáře
Lubomír
napsal(a) Lubomír/22. úno 2018 10:04

děkuji,
ruku do ohně za to nedám, protože ty desky dovezla i montovala ze spod stropu firma, ale jsou to OSB22-4PD a buď to od firmy Kronospan nebo Egger, ale spíše ta první možnost.

Odkaz Komentáře
Petr a Terka
napsal(a) Petr a Terka/22. úno 2018 09:52

Super výsledek! Co jste dával za OSB desky? nějaké speciální? Ať se daří!

Odkaz Komentáře