Reklama
Reklama
Vyhledat: 

5. FÁZE - VNITŘNÍ A VNĚJŠÍ OMÍTKY

Přišlo jaro a tak jsme se v dubnu pustili za rozumných teplot do vnitřních i vnějších omítek. Vnitřní stěny jsme srovnali lepidlem a poté vše štukovali Hasitem.

Venek byl komplikovanější, žil jsem v domění, že broušené cihly budou rozměrové konstatntní, ale opak byl pravdou. Rozdíl 1,5cm mezi hloubkou cihel nebyl nijak výmečný případ. Celou fasádu jsme tedy natáhli 3x do lepidla a 2x do perlinky. Báli jsme se výsledku s finální fasádou, proto tolik vrstev.

Podbití přesahu střechy jsem řešil Cetris deskami, což nepovažuju za úplně najšťastnější řešení. Celé jsme to také dali do lepidla a perlinky a bohužel všechny spoje praskly a tohle jsem na domě mít rozhodně nechtěl. Ikdyž jsme jako zdivo použili plněné cihly Porotherm, abychom nemuseli již zateplovat, podbití jsme kopletně dali do polystyrenu a následně opět lepidlo a perlinka. Teď už je to v pohodě.

Volba barvy fasády byl opravdu oříšek, zrnitost 1,5mm byla jasná volba, ale vzorků odstínů jsme udělali asi 10 ale nic nám nepadlo na první dobrou do oka - podotýkám, že fasádu jsme plánovali ze tří odstínů a to: podbití, zadní část domu a přední část domu. V principu jsme chtěli aby barvy měly teplý nádech a byli maximálně dva odstíny od sebe. Ve finále jsme ukázali na 3 odstíny teplé šedé ve vzorníku a doufali, že to klapne. Klaplo. Jsme spokojení.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

 • Odkaz Komentáře Emax pondělí, 13 srpen 2018 17:48 napsal(a) Emax

  To řeší okapnice. Plechové zakončení střechy, pokrývači Vám to pravděpodobně nabídnou jako mě. Cena jestli si dobře pamatuji byla 10 tisíc.

 • Odkaz Komentáře Patrik a Marcelka pondělí, 13 srpen 2018 01:17 napsal(a) Patrik a Marcelka

  Dobrý den,
  pěkná práce :-) Zeptám se, jak jste řešil podbití strany vazníku ? Respektivě tak, aby netekla voda ze střešní folie do podbití.
  Děkuji

Emax

Marek

Věk: 42

Lenka

Věk: 44
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 865 m2
Zastavěná plocha domu: 149 m2
Podlahová plocha domu: 135 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 300 000 Kč
Celkem prostavěno: 191 500

Související články

HVĚZDNÁ OMÍTKA BAUMIT STARTOP

HVĚZDNÁ OMÍTKA BAUMIT STARTOP
Společnost Baumit, spol. s r.o. představuje druhou část kampaně, jejíž nosným produktem je hvězdná moderní omítka Baumit StarTop s rychleschnoucím povrchem využívajícím tzv. Drypor efekt. Mezi hlavní změny kampaně oproti jarní části…

Štuky, parapety a hrubé strojky na elektro

Štuky, parapety a hrubé strojky na elektro
Minule jsme končili článkem o topení a betonových podlahách. Jakmile podlahy zaschly, aby se po nich dalo v klidu chodit, domluvil jsem si s kamarádem zedníkem štukování. V sobotu v 7h…

Frčíme vnitřní omítky, nopovku, hromosvody a závoz terasy

Frčíme vnitřní omítky, nopovku, hromosvody a závoz terasy
Po hodně dlouhé odmlce sem mohu dát pár příjemných novinek z našeho domečku. Už máme super duper hromosvody, domečku opravdu sluší a už se nemusíme bát bouřky nic. Máme nataženou…

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54