Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Záklop OSB deskami

Po vyložení a přenesení 80ks OSB desek typu Egger OSB deska top 4 jsme začali se záklopem v největší místnosti. Položili jsme cca 15ks OSBíček. První řada byla dost náročná než-li jsme přišli na ten správný postup. Přeci jenom to má 20kg a člověk stojí na lešení.

Druhá řada šla už jako po másle, protože se desky zasunuly do drážek. Po víkendu máme již 1/3 z celkové plochy v domu hotovou. Všechny dilatační spáry a spoje byly přelepeny páskou (airstop flex 50mmx25m). Doufám, že o prodlouženém víkendu se nám podaří dodělat převážný zbytek místností.

Přeci jenom už je dost zima, a když se zvedne venku vítr, tak to v místnostech nepěkně táhne. Ve čtvrtek jsme dovezli i elektrická kamínka na přiohřátí rukou :).

Další plány na zateplení se snad uskuteční kolem poloviny prosince, kdy by měli zdi obkládat šedivým polystyrenem. Jedná se o vrstvu 30cm.

Tak uvidíme, přiložím postupně nějaké další fotky.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

10 komentáře

 • Odkaz Komentáře Alda pátek, 08 prosinec 2017 10:18 napsal(a) Alda

  Latexový nátěr ještě nemáme, včera a dnes zafoukávají Climatizerem, musí se dostat skrz desky, proto je máme na 3místech sundané(výlez do ,,půdičky,,). Pod OSB desky se udělají podhledy- z takových těch profilů a na to sádroše. Do podhledů se rozvedou všechny elektrorozvody a rekuperace. Rozvede se to vnitřkem cihel. Na ten latexový nátěr se přeptám :) Děkuji

 • Odkaz Komentáře Martin čtvrtek, 07 prosinec 2017 21:53 napsal(a) Martin

  Dobrý den, můžete mi prosím upřesnit jaký latexový nátěr jste použili? Na ty OSB desky přijde omítka? Nebo Sadrokarton?

  Děkuji za odpověď

 • Odkaz Komentáře Alda středa, 06 prosinec 2017 21:30 napsal(a) Alda

  Přibližný typ vrutu- https://www.obchodprodilnu.cz/vrut-konstrukcni-se-zapustnou-hlavou-torx-zluty-zinek-0567.html

  jinak předvrtáváme z toho důvodu že jsou vazníky pekelně vyschlé a dost trvdé. Takže malou vrtačkou předvrtáme a velkou zavrtáme jednoduše vruty. Žádné úniky vzduchu nebudou díky nim. Jinak si to posichrujeme tím latexovým zátěrem. Všechno máme projednané se stavebním dozorem.

 • Odkaz Komentáře Martin a Lucka středa, 06 prosinec 2017 05:42 napsal(a) Martin a Lucka

  Velmi děkuji za vyčerpávající odpověď :)
  Takže jste tedy nejdříve předvrtali otvor jak do OSB desky tak do vazníku a pak tedy desku chytli vrutem 5,5 mm? To předvrtání do vazníku je tedy z důvodu, aby ta spodní pásnice vazníku nepopraskala?
  Myslel jsem si, že bych použil vrut s částečným závitem bez předvrtávání, ale nevím, jestli ta část vrutu bez závitu v desce bude dobře těsnit a jestli si raději tu desku nepředvrtat a použit celozávitový vrut.
  Jinak jste použili nerezové nebo pozinkované vruty a jaké délky?
  Tyhle informace bohužel nemůžu nikde dohledat a nerad bych někde udělal chybu :)

 • Odkaz Komentáře Alda neděle, 03 prosinec 2017 21:28 napsal(a) Alda

  Určitě se ptejte, aspoň člověk předejde tápání :) Vruty máme celozávitové, jsou prý55. Prej klasický. Jelikož máme asi dost proschlé trámky tak bohužel předvrtáváme 3kou vrtákem a pak druhou vrtačkou dáváme ty vruty. Kupujeme v DEK trade. Ano OSB desky dáváme od všech stěn s dilatační spárou, většinou na prst. Někdy je věnec křivý tak někdy to ustřelí i 1.5-2cm max!(úplně jednoduše napsáno-spoje mezy OSB deskama přelepujeme všude air páskou, včetně ,,napojení,, s dilatační spárou se stěnama). Vruty se ničím nezamazávají, ani tmelíkem, pěnou... vše se pak načisto potře po celé ploše záklopu epoxidem. Dodám fotky..

 • Odkaz Komentáře Martin a Lucka neděle, 03 prosinec 2017 20:47 napsal(a) Martin a Lucka

  Přízemní dům dá práci dostat dostat do pasivu, tak držím palce :) Ještě bychom se rádi zeptali na provádění záklopu z OSB. Dodržovali jste nějaké dilatační spáry mezi OSB deskami a stěnou případně mezi jednotlivými deskami? Tmelili/pěnili jste něčím tyto spáry? Vruty jste nějak tmelili silikonem? A jaké vruty jste použili?
  Snad jsem to s množstvím otázek moc nepřehnal, ale moc by mi to pomohlo :)
  Jinak děkuji za tip - desky jsem zkusil poptat u Démos Trade, který je od nás jen pár km.

 • Odkaz Komentáře Alda pondělí, 27 listopad 2017 19:50 napsal(a) Alda

  Ano, snažíme se o skoropasiv :) Ale věřím tomu že to pasiv bude, jednak jsme to hnali ZB do výšky(máme svah), druhak krásně otevřený na jih, a za třetí pečlivost výstavby :D Děkujeme

 • Odkaz Komentáře Martin a Lucka pondělí, 27 listopad 2017 19:30 napsal(a) Martin a Lucka

  Díky moc za odpověď. Předpokládám, že také stavíte pasiv nebo skoropasiv :)

 • Odkaz Komentáře Alda pondělí, 27 listopad 2017 19:22 napsal(a) Alda

  Od Démos Trade, 2balíky cca 42.000,-. DEK stavebniny umějí za 36.000,- ale delší doba dodací. Prej vyhořely nějaké sklady tak je to všecko ty dodací lhůty se spožděním. Mají po ČR dost poboček tak by neměl být větší problém. Ať se daří stavebníci :)

 • Odkaz Komentáře Martin a Lucka pondělí, 27 listopad 2017 19:11 napsal(a) Martin a Lucka

  Zdravím. Chtěl bych se zeptat, kde jste OSB desky nakupovali a na kolik vyšly? Budeme teď také dělat neprůvzdušnou rovinu pod vazníky a desky do štítů. Chtěl bych koupit také od desky od Eggeru. Díky

Alda

Alena

Věk: 31

David

Věk: 37
Zaměstnání: Přivrtej, zaměř, uřež

Detaily domu

Kraj: Plzeňský
Velikost pozemku: 1 240 m2
Zastavěná plocha domu: 148,9 m2
Podlahová plocha domu: 120 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč

Související články

Špatná zvuková izolace v bytě trápí více než 60 % Čechů

Špatná zvuková izolace v bytě trápí více než 60 % Čechů
Více než dvě třetiny Čechů trápí hluk v jejich stávajícím bytě. Ve většině případů jde o rušivé zvuky z ulice nebo od sousedů. Vyplynulo to z průzkumu, který před nedávnem…

Rozvody, instalace, sádrokarton, podlaha

Rozvody, instalace, sádrokarton, podlaha
Tak a je hrubá stavba hotová a jde se na interiéry. Je už zima a tak je to ideální čas. Tedy pokud už máte možnost si trochu přitopit. Důležité je…

Dva svépomocníci získali poukaz v hodnotě 100.000 Kč na svou rekonstrukci

Dva svépomocníci získali poukaz v hodnotě 100.000 Kč na svou rekonstrukci
Před časem vyhlásila společnost RIGIPS ve spolupráci s portálem Svépomocí.cz REKONSTRUKČNÍ VÝZVU, ve které měli možnost přihlášení účastníci získat příspěvek až 100.000 Kč na sádrokarton RIGIPS HABITO a další doplňky.…

Diskuzní fórum