Fasáda

Příspěvek stavebníka

Téměř po víc jak šesti letech stavby jsme se dostali k fasádě. Bylo jasné, že budeme obkládat, na výběr jsme zvolili Brickland Plzeň a Klinker Kostelec nad Orlicí.

Jako první jsme navštívili Klinker centrum.. na venkovní výstavě lícových pásků jsme si vytipovali pár nej.. bohužel hned ty první vybrané se již nevyráběli.. celkově na nás nějak na pobočce neměli čas.. stále nám nabízeli jiné zrovna aktuálně akční pásky, které se nám ale nelíbily. Poté jsme se domluvili s Brickland.. z Klinkeru tedy přijela obchoďačka ještě den předem, když jsme řekli, že přijede pán z Bricklandu :) nakonec jsme tedy dostali několik vzorků podobných tomu, co jsme měli vybrané úplně jako první. 

Nakonec jsme zvolili Brickland .. lícové pásky Aubergine, rohové pásky Aubergine, parapety černé k dřevohliníkovým oknům a černé střešní krytině, spárovací hmota béžová.

Montáž začala 19.9. ..bylo nutno nejprve zbrousit celý dům, neboť polystyrenové tvárnice tu "zvětrávaly" těch nějakých 6 let. Poté celé zatáhnout do lepidla, perlinky, pár kotev. Následovalo samotné lepení pásků. I přes nepřízeň počasí šla práce docela rychle. Nyní ( 14.10.) je již vše nalepeno, zaspárováno. Ještě čekáme na parapety, které budou dolepeny do konce měsíce října.

Fotogalerie

Fasáda
Fasáda
Fasáda
Stropy a příprava krovu
Předchozí článek autora
18.05.2011 16:09 12996 zhlédnutí
Stropy a příprava krovu
Koncem října jsme tedy dodělali železobetoný věnec, na 2.11. byla objednaná firma na položení...

Stavební etapa: fasáda

3 komentáře

cukoun
napsal(a) cukoun/24. srp 2018 08:20

Zdravím,
Díky za odpověď.Já se taky nakonec rozhodl pro brickland :). Měl bych ještě dotázek na rozvody v medmaxu - dávali jste všechno elektro do chrániček, nebo jen volně do drážek v tom medmaxu?

Díky a mějte se

Odkaz Komentáře
Katka a Ali
napsal(a) Katka a Ali/15. srp 2018 06:52

Hezký den,

no my s Klinkerem nebyli úplně spokojení, takže jsme fasádu dělali s tím Bricklandem. Nejdřív se celá stavba přebrousila, pak natáhli lepidlo - bylo to nějaké spešl Brickland ( název bohužel nevím), na to panceřová perlinka 300g, kotvy jsme dávali dlouhé s kovovým trnem, v počtu 5 kotev na m2.

Odkaz Komentáře
cukoun
napsal(a) cukoun/23. čvc 2018 19:00

Zdravím,
také stavím z medmaxu a rád bych na fasádu dal nějaký obklad. Paní z klinkeru byla velice ochotná, nicméně systém medmax neznala a nebyla schopna poradit co vše je potřeba připravit do podkladu a jak správně kotvit - přeci jen to není klasický lepený polystyren :-). Zajímalo by mne jak jste toto řešili vy - jakou jste dávali perlinku, jaké kotvy, jejich počet na m2.

Díky

Odkaz Komentáře