Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Poznejte přednosti venkovního zastínění oken screenovými clonami

Screeny jsou typem venkovního stínění, který umožňuje regulovat světlo a současně uživateli zachovává kontakt s okolím. Díky speciální tkanině je snadné i větrání, při kterém nemusíte mít obavu z prachu, nečistot nebo hmyzu. Zatemňovací rolety se proto hojně používají na malá okna, velké prosklené plochy, pergoly i zimní zahrady.

Typy screenových rolet proti slunci a jejich montáž

V nabídce značky Minirol najdete tři typy clon, které se liší konstrukcí, vzhledem na fasádě, instalací i vhodností pro různé fáze rozestavěnosti stavby.

Roleta s krycím boxem

Jde o řešení, které si můžete pořídit na okna hotových i rozestavěných budov. Screenová tkanina se navíjí do viditelného boxu, který je umístěný před oknem. Díky tomu je montáž stínění velice jednoduchá a lze provést v jakékoli fázi rozestavěnosti budovy s minimálním stavebním zásahem.

Roleta se zaomítacím boxem

U novostaveb a rozsáhle rekonstruovaných budov je vhodné screen clony umístit do zamítacího boxu skrytého pod fasádou. Tato varianta přitom nabízí hned několik způsobů montáže. Ty závisí na projektantovi a použitém stavebním systému pro obvodové zdi.

Roleta v roletovém překladu

Výhradně pro novou výstavbu se hodí zabudovat zatemňovací rolety do nosného překladu, který mimo jiné plní funkci navíjecího boxu. Do hrubé stavby se nejprve umístí samotný roletový překlad, zajistí se přívod elektřiny a poté se nainstaluje samotný screen. Poslední krok je navíc možný kdykoli po dokončení stavby.

Důraz kladený na design

Venkovní rolety proti slunci od značky Minirol nabízí rozmanitá barevná řešení pro rám rolety i samotnou tkaninu. Sreeny tak lze snadno sladit s odstínem okenního rámu nebo fasádou domu. Součástí široké nabídky barev rámu jsou i dřevěné dekory. Zvolené barevné provedení i typ tkaniny mají společně s typem ovládání a rozměry screen rolet vliv na celkovou cenu produktu.

V případě dotazů nebo zájmu o kalkulaci screenové rolety, kontaktujte firmu Minirol.

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Jaká je skutečná životnost venkovního stínění?

Jaká je skutečná životnost venkovního stínění?
Toto jsou otázky, které si při výběru vhodného stínění jistě kladete i vy. Nač také kupovat výrobky, které musíte za chvíli vyměnit. Pojďme se podívat, jak je na tom s…

Ochrana před letním sluncem

Ochrana před letním sluncem
Rychlý přechod ze zimy do horkého léta v posledních letech už skoro nikoho nepřekvapí. I když projekty novostaveb počítají stále častěji s klimatizací domu, je potřeba myslet i na vhodné…

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi

Vybíráte stínění? Přečtěte si o zásadních rozdílech mezi venkovními roletami a žaluziemi
Venkovní rolety a žaluzie umožňují zastínění místnosti a udržení příjemné teploty interiéru po celý rok. Obě varianty stínění oken však mají své výhody a nevýhody, které vyžadují důkladné zvážení před…

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01