Reklama
Reklama
Vyhledat: 

3. FÁZE - Hrubá stavba

Tak jsme se prokousali do fáze dokončení hrubé stavby a 23.2.17 nám nainstalovali okna. Dům je konečně zvřený a konečně to vypadá jako opravdový dům. Počasí nám přálo až na leden kdy se kromě tašek na střechu nedělalo nic, zato do prosince a v únoru jsme si mákli, protože to počasí dovolovalo.

Na laťování, folie, tašky a okapy jsem si pozval odborníky, šlo jim to dobře. Byl jsem překvapený, když jsem tyto práce poptával, jak velký rozptyl je v době instalací. Mě to instalovali cca 5-6 dní (kvůli mrazu a brzké tmě nebyli na střeše celý den), ale dostal jsem i nabídku s instalací 3 týdny! Tu jsem přirozeně nevyužil, nechci aby se mi řemeslníci na stavbě objevili na den, jeli jinam a pak se zase vrátili a tak pořád dokola....

Dlouho jsem zvažoval z čeho udělat podbití přesahu střechy, nakonec zvítězila cementotříska, chci totiž mít fasádu až za okap a pokud možno nic nenatírat, ikdyž mi bylo řečeno, že se tady tak často nenatírá, protože na to neprší a nesvítí sluníčko.

Následně jsem pozval kominíky na instalaci fasádního komínu od Schiedelu, volil jsem kvůli jednoduchosti instalace (cca 2 hod.) a hlavně hvůli zvhledu. Antikorová nadstřešní část je k tmavé střeše pěkná, jen komín nechám prodloužit aby vyšel až nad hřeben, nyní je trochu pod.

No a finále jsou již zmiňovaná okna od Othermu s trojsklem. Okna jsem vybíral podle možností dané firmy, termínu dodání a přístupu jejich obchodníka - když se tak zamyslím, vlastně ani jiná možnost nebyla. Ostatní buď neochotní, už se neozvali nebo byli překupníci a rozmlouvali co ostatní nabídli.

Teď se pouštíme do fáze rozvodů, stropů a zaplatil jsem zálohu na tepelné čerpadlo IVT a podlahovku....

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

11 komentáře

 • Odkaz Komentáře Emax středa, 17 leden 2018 18:10 napsal(a) Emax

  Fasádní komín Schiedel 180mm, výšku nevím přesně, cca 6m, 24.000 Kč, práce na instalaci 3.000 Kč. Instalace cca 3 hodiny.

 • Odkaz Komentáře Patrik a Marcelka středa, 17 leden 2018 17:58 napsal(a) Patrik a Marcelka

  Zdravíčko, na kolik vyšel komín ? Děkuji

 • Odkaz Komentáře Emax středa, 26 duben 2017 18:56 napsal(a) Emax

  Zdravím Martino, jsem rád, že se Vám naše stavba líbí. Nám CHKO zas tak zabrat nedalo, možná to bylo tím, že jsme si žádali jako jedni z prvních v této lokalitě a tak jsme měli na výběr. Černá střecha byla jedna z mála kterou CHKO akceptovalo. My jsme původně chtěli stavět moderní krabici, po zjištění pravidel jaká CHKO požaduje z toho rychle sešlo. Původně chtěli aby dům vypadal jako chalupa se sedlovou střechou.... Kde stavíte vy?

 • Odkaz Komentáře Martina středa, 26 duben 2017 14:50 napsal(a) Martina

  Dobrý den, koupili jsme také pozemek na hranici CHKO a už nikdy více :-). Trvalo nám přesně rok než jsme dostali stavební povolení. Mimochodem na tento pozemek kde stavíte jsme se také byli podívat, nakonec jsme vybrali asi 5km od Vás. Baráček máte moc krásný, akorát se divím, že máte černou strřechu tu nám také CHKO zakázalo.

 • Odkaz Komentáře Petr a Verča čtvrtek, 23 březen 2017 07:32 napsal(a) Petr a Verča

  Určitě to stačí, děkujeme a přejeme hodně zdaru v dalších etapách stavby.

 • Odkaz Komentáře Emax středa, 22 březen 2017 20:07 napsal(a) Emax

  Petře a Verčo:
  Cenu hrubé stavby vám rád řeknu, je to bez pozemku, projektu. Stavíme svémpocí, já, zedník a přidavač (těm dvěma platím, sobě ne :-)......)
  Začali jsme v září a děláme jen o víkendech. Hrubá stavba jde rychle.
  Deska má základové pasy hluboké 100-120cm, tam padlo opravdu hodně materiálu (190.000.-). Zdi jsou Pototherm T38 profi Dryfix tedy vyteplená cihla bez nutnosti obkládání polysterenem, střecha Tondach Stodo 12 černá engoba, okna Otherm, fasádní komín Schiedel, podbití Cetris, nářadí, materiál, nepočítám cesty apod.: 1.080.000,-

  Stačí takto? Samozřejmě si vedu evidenci plateb, samotného mě zajímá na kolik to vyjde.

 • Odkaz Komentáře Emax středa, 22 březen 2017 19:50 napsal(a) Emax

  Máte pravdu a dobrý postřeh, komín není dokončený, musíme nasadit poslední díl, který chybí, pak bude OK. Stejně tak je třeba dořezat tašky, umístit výlez, lávku....

 • Odkaz Komentáře skrabi pondělí, 20 březen 2017 18:24 napsal(a) skrabi

  ten komín nad střechou je dost krátký, měl by být 65cm nad hřeben.

 • Odkaz Komentáře Petr a Verča neděle, 19 březen 2017 20:24 napsal(a) Petr a Verča

  Moc hezká stavba, mohu se zeptat na cenu hrubé stavby. Děkuji.

 • Odkaz Komentáře Emax neděle, 19 březen 2017 19:47 napsal(a) Emax

  Zdravím, pode Cetriskama je pouze vazník, tam kde měl malý přesah jsem to nechal, tal kde jsme měli asi 125cm jsem dodělal vzpěry mezi vazníky. Deska se strašně težká, je to určitě potřeba, do roštu se mi ale nechtělo proto pouze pomocné vzpěry ze střešních latí. Já jsem zvolil sílu desky 12mm, ale příště bych šel klidně do 8-10mm. Zbytečně vysoká cena, hmotnost ještě horší. Cetris nic nenese kromě vlastní váhy a omítky.... ale co kdyby....!?

Emax

Marek

Věk: 42

Lenka

Věk: 44
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 865 m2
Zastavěná plocha domu: 149 m2
Podlahová plocha domu: 135 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 300 000 Kč
Celkem prostavěno: 191 500

Související články

Hrubá stavba

Hrubá stavba
Zdravím všechny stavebníky. Po skoro dvou měsících opět nějaké info. Beton dostatečně vyzrál, takže jsem přichystal desku na stavbu domečku. Stačily k tomu pouze 3 role lepenky, použil jsem tu lepší…

BRAMAC představuje další technologickou inovaci AERLOX

BRAMAC představuje další technologickou inovaci AERLOX
BRAMAC, lídr na trhu střešních systémů, uvádí na trh novou betonovou tašku Classic AERLOX. Díky kombinaci optimalizovaného designu a upravené výrobní receptury se tento model střešní tašky vyznačuje o 30…

Střecha

Střecha
Střechu v projektu máme ze stloukaných vazníků. Plocha střešní krytiny je 330 m2. Po několika sezení s různými firmami, které vyrábí stloukané vazníky, jsem se rozhodl tento hit obejít a…

Diskuzní fórum