Podlahy PVC

Příspěvek stavebníka

Přišly na řadu podlahy. 

Nivelace

Dilatační pásek okolo zdí jsme si nechali záměrně neodříznutý. Betonové podlahy jsem ručně přebrousil a důkladně vysál. Následovala dvakrát penetrace Sokratem S2802A, která se ukázala později nedostatečná. Beton všechnu penetraci hned vypil.

Ve stavebninách mi doporučili nivelační stěrku od českého výrobce Level 10. V první místnosti zasychala stěrka příliš rychle a nedošlo k rovnému napojení dvou vylévaných pytlů.

Poučen z předchozích nezdarů jsem zakoupil penetraci od stejného výrobce, jako byla nivelačka. Po třetí penetraci to bylo jiný kafe! Teda spíše připomínala hrachovou polévku nebo jogurt řeckého typu, jak byla hustá. Výsledná stěrka už byla perfektní. Jelikož byly betony rovné, spotřebovali jsme jenom 16 pytlů nivelační hmoty.

Na ploše 110 m2 se síla stěrky pohybovala v rozmezí 2 až 3 mm. Stěrka je pořádně tvrdá.


PVC

V prodejnách podlahovin se nám zalíbilo PVC firmy Tarket, typ Akron 10.

Z hlediska kvality je to myslím zlatý střed.

Množství PVC jsem spočítal tak, aby nám vyšlo co nejméně spojů (na 110 m2 se objednávalo 133 m2). Pruhy se musí dávat vždy stejným směrem, aby někde nedošlo ke kolmému spoji.

Jelikož cenově vycházelo PVC nejlevněji na internetu (www.podlahovyraj.cz), objednalo se přes e-shop. Nejbližší výdejní místo byla Kutná Hora, takže trochu z ruky, ale celkem ušetřeno, téměř 33% z ceny, což se určitě vyplatilo.

Původně bylo v plánu položit PVC svépomocí, ale jelikož jsou některé místnosti poměrně složité, přenechali jsme položení profesionálům. Nejvíce práce jim asi dalo přebrousit tu zmršenou nivelačku v první místnosti. Ostatní místnosti už jen tak lehce přejeli, že jsou OK. Položeno bylo za 24 hodin. Z toho prý 4 hodiny pánové spali.


Lišty

Zvolili jsme plastové lišty SLK 50 Döllken. Mají drážku pro kabely, ale hlavně mají měkké hrany, které krásně vyrovnají drobné nerovnosti zdí. Lepím je na mamuta a fixuji jedním hřebíčkem na metru, aby se po přilepení nezvedaly. Zatím není všechno zalištované, protože čekám na obložky dveří.

Fotogalerie

Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Podlahy PVC
Sádrokartonové rampy a další kouzla
Předchozí článek autora
01.03.2016 08:00 29004 zhlédnutí
Sádrokartonové rampy a další kouzla
Dnes jsou sádrokartonové rampy velmi oblíbeným doplňkem...
Malování a světla
Následujicí článek autora
07.03.2016 07:00 16212 zhlédnutí
Malování a světla
Další etapa, co nás čekala, byla malování a světla.

Stavební etapa: podlahy, koberce

Název položky Cena
Nivelace 16 x 25 Kg + penetrace 4 600 Kč
PVC Tarkett Akron 10 - 133m3 34 300 Kč
Lepidlo Bralep Fix 400 15 Kg 1 917 Kč
Položení PVC – práce 10 000 Kč
Lišty 90 bm, rohy, kouty 5 500 Kč
Celkem 56 317 Kč

4 komentáře

Majkííí a Kačka
napsal(a) Majkííí a Kačka/08. bře 2016 06:53

Pěkný den.

Musel jsem trochu poštelovat rozbočovač a jednotlivé větve trochu vyvážit, ale jinak spokojení určitě jsme. PVC má příjemnou teplotu. Pro podlahové topení je PVC/vinyl nejlepší volba z hlediska přenosu tepla.

Odkaz Komentáře
Michal a Míša
napsal(a) Michal a Míša/07. bře 2016 15:52

Zdravím, chtěl bych se zeptat jak jste spokojení co se týká vytápění podlahovkou přes PVC. Díky

Odkaz Komentáře
Majkííí a Kačka
napsal(a) Majkííí a Kačka/04. bře 2016 11:34

Má to strukturu dřeva, ale poměrně hladkou. Žádné drážky. Kamarádi nás na to upozornili dopředu, protože mají vinyl a tam jsou drážky hodně patrné a špína se tam usazuje.

Zatím je to setřené jen jednou, tak nevíme. Ukáže až čas.

Odkaz Komentáře
JM
napsal(a) JM/04. bře 2016 09:47

Zdravím, má lino strukturu (imitace dřeva)? od pohledu máme to samé, nebo velmi podobné v bytě - už toho dost vydrželo, jediný problém je čištění - časem se ve struktuře -v rýhách usazuje špína a jde to čistit celkem blbě (kartáček v jednom směru). I při pravidelném stírání tam něco zůstává a např. rotační čistič nepomůže. Naše příští lino proto bude hladké. Jinak vypadá dobře a lišty taky máme (super věc) někde jsem je jen lepil (muselo se to chvíli držet) někde jen šroubil. Šroub do hmoždinky se ukázalo jako nejlepší řešení, protože když sem musel měnit plovoučku kvůli havárii akvárka, šlo to i po 5ti letech dost blbě odlepovat... lepidla stačí fakt málo :-)

Odkaz Komentáře