Darwin by měl radost…

23.09.2015 08:00 2763 zhlédnutí
Komerční

Fakt, že vše je předmětem vývoje, který je ovlivňován vnějšími podmínkami, je základním postulátem současného chápání světa. Stejným zákonitostem podléhají i profilové systémy firmy profine GmbH, které se na trzích etablují pod značkami KBE, Kömmerling a Trocal.

Nový profilový systém se stavební hloubkou 76mm definitivně vykročil ze slepé uličky dlážděné počtem komor, tloušťkou stěn a jinými muzeálními relikty a posunuje techniku profilových systémů do zcela nové úrovně technických, estetických i užitných vlastností.


Jedná se o platformový modulární systém s vnitřní konstrukcí optimalizovanou pomocí FEM (metoda konečných prvků). Výsledkem jsou hodnoty tepelné izolace spojené se statickým potenciálem a tvarovou stálostí, které jsou standardními systémy nedosažitelné. Systém je navržen jako dvouřadový se separátními systémy s dorazovým a středovým těsněním funkční spáry.


Již základní, konvenčně vyztužený systém, s dorazovým těsněním dosahuje při plném vyztužení hodnoty prostupu tepla Uf = 1,1 W/m2K, středový systém pak Uf = 1,0 W/m2K.


Systém je dodávám kromě barvy bílé i v 44 barevných fóliích s dekorem dřeva, či v různých RAL barvách.

Kömmerling 4C


Prvním upgrade tohoto základu je opláštění hliníkem z vnější strany, které dovoluje volit úpravu povrchu z nepřeberného množství barevných odstínů. Navíc je možné volit spoje hliníkového opláštění buď „na tupo“ jako u dřevěných oken, či na pokos, jako u oken hliníkových.


Druhým upgrade systému je použití konstrukčního spojení vnější hliníkové výztuže v kombinaci se systémově vypěněnými plastovými profily. Tato konstrukce umožňuje vedle bezprecedentních hodnot prostupu tepla oknem (Uw ˂ 0,7 W/m2K) vytvářet i velmi rozměrné konstrukce v barevném provedení pro potřeby pasivních domů.


Dalším stupněm je pak doplnění standardního okna vnějším křídlem s dalším jednoduchým zasklením a do vzniklého meziprostoru instalace žaluzie – tedy zdvojené okno AddOn. K již tak exkluzivním hodnotám prostupu tepla se tak připojí velmi efektivní protisluneční ochrana ovládaná z interiéru a především pak vynikající protihlukové vlastnosti.


Jak je z uvedeného patrné, podařilo se na stavební hloubce 76mm realizovat výkon, který na trhu v současnosti nemá konkurenci. Spojení nejvyšší tepelné a akustické ochrany se statickou tuhostí a tvarovou spolehlivostí oken a dveří bez omezení barevného ztvárnění je naprosto ojedinělé.

 

A to je teprve začátek…

 

Autor: Ing. Petr Špiroch
Fotografie: Archiv firmy profine GmbH
http://www.koemmerling.cz/

 

Fotogalerie

Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…
Darwin by měl radost…

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Rozvody a instalace
Strop
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Měsíčková mastička - stará dobrá klasika
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Hlášení ze stavby
Příspěvek stavebníka
Vybavení bytu
Jak dát na strop trámy z PU

Související články