EXCLUSIV 92: špičkové hliníkové vchodové dveře v rovinném designu

09.08.2014 11:00 10366 zhlédnutí
Komerční

Výběr vchodových dveří na českém trhu je velmi široký. Vybírat můžete z různých konstrukcí a designů - vchodové dveře dřevěné, plastové, ocelové či hliníkové. Liší se navzájem v designu, tepelné izolaci, bezpečnosti proti vloupání, ale hlavně v celkové životnosti a spolehlivosti konstrukce.

Společnost OKNA.EU právě uvedla na trh řadu naprostou novinku v oboru vchodových dveří - špičkové hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 s "oboustranně" i "jednostranně" zcela "rovinným" designem dveřního rámu i křídla.Vynikají dokonalým designem, výbornou tepelnou izolací i vysokou bezpečností.
okna2

Zcela nové špičkové hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 jsou vyráběny z německého trojkomorového profilového systému Heroal D92 o stavební šířce 92 mm s přerušením tepelného mostu kvalitními polyamidovými "teplými" můstky (s vypěňovaným jádrem).

   

Vchodové dveře EXCLUSIV 92 se dodávají ve 3 základních verzích designu – s "oboustranně rovinným" designem dveřního rámu i křídla, s "jednostranně rovinným" designem dveřního rámu i křídla a k dispozici jsou samozřejmě i ve zcela standardním provedení dobře známém u většiny kvalitních hliníkových vchodových dveří německé provenience.
   

Oboustranně "rovinný" design vchodových dveří - esteticky dokonalé a bezkonkurenční v tepelné izolaci

Naprosto dokonalý design Vám poskytnou špičkové hliníkové dveře EXCLUSIV 92 v provedení s úplně novým "oboustranně rovinným" designem a zcela "bezfalcovým" provedením dveřního rámu i křídla.
okna3

Dveře splňující všechny současné designové trendy jsou standardně osazené hliníkovými sendvičovými dveřními výplněmi (např. Perito Alu) s vypěňovaným jádrem (92 mm) v provedení s rovinně překrytým křídlem z exterierové i interierové strany.
  

Jednostranně "rovinný" design vchodových dveří - perfektní design a vynikající tepelná izolace

Dokonale moderní vzhled vašemu domu dodají hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 se "z exterierové" strany zcela "rovinným" designem a oboustranně "bezfalcovým" řešením dveřního rámu i křídla. Tyto špičkové hliníkové vchodové dveře jsou standardně osazeny hliníkovými sendvičovými dveřními výplněmi (např. KN, Perito nebo Gava) s vypěňovaným jádrem (70 mm) v provedení s rovinně překrytým křídlem z exterierové strany.
okna4

V nabídce společnosti OKNA.EU naleznete stejné "jednostranně rovinné" designové řešení rovněž u velmi dobře zateplených hliníkových dveří EXCLUSIV 72 vyráběných z německého trojkomorového profilového systému Heroal D72 o stavební šířce 72 mm (rovněž s přerušením tepelného mostu kvalitními polyamidovými "teplými" můstky a s vypěňovaným jádrem).
okna5

Hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 i EXCLUSIV 72 je možné samozřejmě rovněž objednat i ve standardním provedení dobře známém u většiny kvalitních hliníkových vchodových dveří německé provenience. Ve standardním provedení jsou tyto špičkové hliníkové vchodové dveře osazena izolačními trojskly s Ug = 0,5 W.m-2.K-1 s teplým meziskelním rámečkem Swisspacer-V nebo hliníkovými sendvičovými dveřními výplněmi (např. KN, Perito nebo Gava) s vypěňovaným jádrem (44 mm).
okna6
Výborná tepelná izolace

Velkou předností hliníkových vchodových dveří EXCLUSIV 92 a EXCLUSIV 72 je jejich výborná tepelná izolace dosahovaná díky použití velmi dobře zateplených dveřních hliníkových profilů Heroal D92 (Uf=1,3 W.m-2.-K-1) či Heroal D72 (Uf = 1,7 W.m-2.K-1). Hliníkové vchodové dveře řady EXCLUSIV 92/72 jsou standardně vybaveny dvojitým těsněním ve funkční spáře mezi rámem a křídlem, prahem s přerušeným tepelným mostem.

   

Špičkové hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92/72 díky svým výborným tepelně izolačním vlastnostem dokáží splnit i požadavky na tepelnou izolaci běžně požadovanou jen u pasivních a nízkoenergetických domů.

okna7

Vysoká bezpečnost proti vloupání

Hliníkové vchodové dveře se díky své velmi tuhé a pevné konstrukci dveřních hliníkových profilů vyznačují velmi vysokým stupněm zabezpečení proti vloupání. K tomu příspívá i plně "bezfalcové" řešení návaznosti dveřních křídel a rámů, jakákoliv snaha o jejich vypáčení je tedy předem marná.

   

Vchodové dveře jsou zcela standardně vybaveny masivními dveřními závěsy a čtyřcestným "automatickým samozamykacím" zámkem od firmy Gretsch-Unitas, ktreý dokáže plnit svoji bezpečnostní funkci již při jen "zabouchnutých" dveřích. Na přání lze dveře osadit i dalšími doplňkovými bezpečnostními prvky, včetně integrovaných kontaktů EZS.
okna8
Spolehlivá funkce i při velmi velkých rozměrech

Jedině u kvalitních hliníkových systémů vchodových dveří lze bez obav konstruovat a vyrábět dveřní křídla opravdu velkých rozměrů, šířka křídel může dosáhnout až 1,4 metru (za určitých okolností i více) a jejich výška i 3,0 metru.

   

Díky velmi poctivé statické konstrukci hliníkových vchodových dveří Heroal D92.HI a D72.HI si tak můžete dopřát velmi efektních designových řešení nebo třeba jen velmi bohatého, plnohodnotného a pohodlného průchodu.

okna9

Rozsáhlý výběr výbavy

Ve standardní výbavě jsou na výběr dveřní štítky kování klika/klika či klika/koule v několika designech a barevných provedeních. Samozřejmě si lze zvolit rovněž dveřní štítky s krytím zámkové vložky, integrované dveřní madlo nebo třeba i nerezové designové madlo dle vašeho výběru.

  

Rozhodnout se můžete též pro několik typů samozavíračů, ať už s aretací polohy otevřených dveří nebo zcela bez aretace. Hliníkové vchodové dveře Heroal D92.HI a D72.HI lze rovněž vybavit elektromechanickými zámky ovládanými čtečkou otisků prstů, klávesnicí číselných kódů nebo vhodným systémem řízeným přes čipovou jednotku.

 

Stejně tak není problém ani s elektrickým vrátným, systémem jednotného klíče nebo použitím zámkových vložek s libovolným počtem klíčů a stupněm bezpečnosti.
okna10  

Široká škála barev a designů

Hliníkové dveře se vyrábí v neomezené škále barevnosti získané použitím technologie práškového lakování hliníkových profilů (zabezpečuje extrémní stálobarevnost a reprezentativní vzhled) nebo v širokém výběru barev profilů laminovaných folií Renolit, a to včetně dekorů dřeva (případně lze též barevné úpravy práškovým lakováním v odstínech RAL a laminováním folií Renolit navzájem kombinovat).

   

Vybrat si tak můžete z téměř neomezeného výběru designových provedení (klasické dveřní designy i atraktivní dekorativní panely) s využitím transparentních, dekorativních, pískovaných, probarvených či polozrcadlových skel.

Celkově velmi robustní a promyšlená konstrukce zabezpečuje hliníkovým vchodovým dveřím vysokou trvanlivost, životnost, spolehlivost, ale i zvýšenou odolnost proti vloupání. Žádné jiné vchodové dveře, ať už z plastu nebo dřeva Vám nedokáží poskytnout tak vyváženou syntézu bezpečnosti, tepelné izolace, těsnosti a dlouhodobé spolehlivosti jako hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 a EXCLUSIV 72 od společnosti OKNA.EU.

okna11

Naše dveře už nebudete nikdy chtít vyměnit za jiné, budou vám totiž sloužit a sloužit, přesně tak jak vchodové dveře mají. Budou těsnit, izolovat a chránit bez toho, že byste se o ně museli jakkoli starat nebo třeba jen na ně myslet. Pokud si přejete kvalitní a spolehlivě sloužící vchodové dveře, zvolte hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 či EXCLUSIV 72 v síti prodejen OKNA.EU.

 

Více na www.okna.eu.   

Autor: Ing. Jiří Chomát, OKNA.EU

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka
Příspěvek stavebníka
Stroje a nářadí
Práce s půdní rýhovací frézou z půjčovny DEK
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
vytyčení laviček

Související články