Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Montáž schodiště

V lednu 2014 se začalo realizovat schodiště pro RD. Již od počátku, když jsem si RD kreslil, jsem měl jasno o dvou věcech, o schodech a krbu, které v domě chci mít. Jedná se o designovky z mého pohledu a určitě ne nejlevnější řešení, ale člověk nestaví dům každý den, tak proč si nedopřát to, co se člověku líbí.

Zde, tedy konkrétně o schodech, jsem si již při kreslení domu myslel na konzolové schodiště – každý nášlap schodu zabudovaný ve stěně zvlášť.

 

Oslovil jsem tedy dle internetu snad všechny firmy, které konzolové schodiště nabízí ve svém portfoliu. Díky papírování ohledně stavebního povolení, jak jsem psal v minulých článcích, jsem měl dost času schody opravdu řešit. Zjistil jsem, že firem, které konzolové schodiště na ČR trhu nabízí je jak šafránu. A těch co ho mají navíc ve studiu pro ukázku ještě méně. Když už jsem si myslel, že může být schodiště za relativně slušné peníze, tak jsem zjistil, že by schody byly z betonových nášlapů, což jsem nechtěl. Jiné firmy nabízely schody za tolik, kolik se pohybuje nová cena Octavie nebo možná Superb J Hledal jsem dál, až jsem našel pro mě přijatelné řešení a cenově v porovnání s jinými nabídkami jedno z těch „levnějších“ řešení.

 

Tím, že jsem schody řešil již od začátku a o konzolovém schodišti si vše zjišťoval, věděl jsem, že ačkoli mám, viz mé minulé články, hrubou stavbu ze systému, kde je v nosných stěnách beton, tak dokonce 15 cm standardní tloušťky nosné betonové zdi je na tento typ schodiště málo. Proto jsem již v projektování domu uvažoval s min. tloušťkou čistého betonu 20 cm + 3,5 cm DURISOL deska z každé strany v rámci ztraceného bednění.

 

Sedli jsme si vedoucím výroby, projednali dvě řešení. Řešení č. 1 – každý nášlap bude zvlášť na speciálních kotvách ve zdi. Jako nevýhodu mi sdělili, že beton ve zdi nemusí být všude 100%, po čase se může kotva vykloktat a nášlap se bude hýbat více než by bylo vhodné. Oprava je možná chemickými kotvami, což se pak prodraží. Řešení č. 2 – vyříznout DURISOL desku v cca metru tloušťky až na beton, ve výrobě vyrobí železný plát, který se k betonu ukotví a na plát navaří jednotlivé nášlapy. Tím zaručí, že plát a tím i celé schodiště bude jednotně držet a za sváry nášlapů na konstrukci se zaručili. Nakonec jsem se rozhodl pro variantu č. 2

 

Plácli jsme si, ve výrobě to připravili asi za 10 dnů a přijeli schodiště pro první fázi nainstalovat. První váze spočívala v ukotvení a navaření schodiště a obednění nášlapů OSB deskami, aby se po schodišti dalo na stavbě chodit. Druhá etapa až bude RD dodělán a bude znám dekor interiérových podlah, firma dodělá dřevěná pouzdra, která se na nášlapy nainstalují, a tím bude schodiště kompletní.

 

Montáž schodiště zabrala firmě asi 2 dny a pak přibližně další 1 den dodělávek, kdy původní ukotvení v přechodu 1NP do 2NP nebylo optimální. Z důvodu komína vedle nosné zdi nemohli ukotvit schodiště skrz zeď a poslední 2 nášlapy se na konci nášlapu nehýbaly o milimetry ale centimetry. Přijeli tedy toto opravit a vrchní část ukotvili k podlaze ve 2NP.

 

Se schody zatím velká spokojenost. Chodím s přibližně 90 kg schválně jen po krajích nášlapů, abych otestoval jejich funkčnost a nosnost. Pořádně to ještě otestují okenáři až budou vynášet po schodišti do patra ty 100kg okna, kterých tam pár mám.

 

Když jsem viděl konstrukci schodů, tak osobně si myslím, že za ty peníze co to stojí, to takovou cenu nemá, šikovný kutil a svářeč by to zvládl asi sám. Otázka zda se dají takto velké železné pláty nějak připravit, ale v dnešní době jde asi všechno. No tak či onak, firem co schody nabízely, bylo jak šafránu, tak jsem nakonec rád, že je vůbec mám.

 

Na závěr přikládám foto pro představu, jak by měly vypadat až by byly hotové úplně. Chci je vzdušné, nechci mít z 2NP do 1NP skleněnou galerii abych nepřepadl dolů, radši dám zábradlí na zeď a chci volný prostor. Počítám, ale s tím, že kvůli kolaudaci tam budu muset natahat nějaký provazy :D

 

Náklady

Název položky Cena
Výroba a montáž kovové konstrukce schodiště (zatím) 88 665 Kč
Celkem 88 665 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

12 komentáře

 • Odkaz Komentáře martingar čtvrtek, 21 červen 2018 11:08 napsal(a) martingar

  Vypadá to moc hezky. Ale ten pocit že to drží jen na kraji musí být alespoň ze začátku nepříjemný :-D Možná podobné vzdušné řešení, ale přitom trochu pocitově lepší se zdají být třeba tyto schodiště s kovovou páteří: https://moduloveschody.cz/schodiste/dixi/

 • Odkaz Komentáře Mirec úterý, 22 srpen 2017 09:43 napsal(a) Mirec

  Ahoj Michale. Schody i cena za kterou jste je dokázal pořídit jsou super! Mohla bych také poprosit o kontakt na firmu. Děkuji miroslava.lupacova@seznam.cz

 • Odkaz Komentáře Tomáš sobota, 28 leden 2017 23:35 napsal(a) Tomáš

  Ahoj Michale,

  moc Vás prosím o radu můžete mi zavolat na tel. 725 878 698

 • Odkaz Komentáře Michal úterý, 21 červenec 2015 09:04 napsal(a) Michal

  Dobrý den Jano,

  jasný budu jedině rád, když můj článek někomu a třeba zrovna Vám pomůže :)

  Posílám kontakt níže - nevím odkud jste, ale pokud si do této firmy zajedete na adrese níže uvdenou - mají showroom a ty konzolové schody tam mají na showroomu vystavěné (kdyžtak se jich ještě ale předem zeptejte, já tam byl před rokem a něco). Případně se můžete přijet podívat ke mně jak to vypadá - to mi kdyžtak pošlete na mail mpos@seznam.cz a dohodneme se.

  Po dohodě a schůzce u nich, dorazil jejich výrobní ředitel, který se podíval na projekt, navrhl mi 2 způsoby řešení a následně mi zaslali kalkulaci. Po odsouhlasení byla železná konstrukce na schody vyrobená cca do 14 dnů a pak probíhala instalace. Mohu tedy jedině doporučit a cena je myslím vzhledem k nabídkám, které jste již obdrželi minimální poloviční :) Mě by schody vč. wenge dřevěných nášlapů (kde je relativně velký přořez dřeva) vyjdou na cca 190 tis vč. DPH, práce, montáže.

  Zde kontakt, klidně se odkažte na mě - že jste viděli realizaci, Michal Pospíšil z Prahy. Ono si ty schody zase tolik lidí neobjednává, takže si mě i po více jak roce pamatoval, když jsem mu před měsícem volal ;)

  Aleš Vondra
  vedoucí MO/VO prodeje
  mob.: +420 603 506 020
  e-mail: a.vondra@heth.cz

  Centrum interiér design
  Zenklova 215/413, Praha 8 – Kobylisy
  http://www.heth.cz

  Dejte vědět, jestli Vám to pomohlo, nebo jste našla jinou lepší firmu aby i ostatní měli možnost na další firmy dostat kontakt. Na internetu je těchto firem jak šafránu :)

 • Odkaz Komentáře Jana pondělí, 20 červenec 2015 21:28 napsal(a) Jana

  Dobrý večer Michale,

  váš příspěvek mě alespoň na malou chvíli vyvedl z beznaděje.. Zaujal mě popis Vašeho úsillí, fandím vám a obdivuji, že jste se nedal. Já narážím na cenové nabídky firem u kterých mám pocit, že si ze mě dělají legraci.. Moc jsme si přáli konzolové schodiště, ale cenu pohybující se od čtvrt mio až do 26.000Eur nemůžu akceptovat:(
  Designer-architekt nám to krásně nakreslil, ale asi to dopadne úplně jinak. Proto se zkouším obrátit s dotazem na vás, zda je možné získat kontakt na firmu, která vám nakonec pomohla s realizací. Taky nám v cestě stojí nosná zeď s krbovou vložkou, ale snad by nám někdo mohl alespoň rozumně poradit alternativní řešení. Předem díky a přejeme Vám hodně úspěchů:)

 • Odkaz Komentáře Adam Šangala sobota, 18 říjen 2014 20:42 napsal(a) Adam Šangala

  Před časem nám realizovala jedna firma podobné schodiště, nebylo to vůbec jednoduché. Podívejte na výsledek: https://www.dropbox.com/sh/userp84io8nap52/AABAiwjxDWyfwtlmQ4WuTlVia?dl=0
  Jsou z Moravy http://www.schody-redecha.cz ale dělají po celé republice, zkuste, doporučuji.

 • Odkaz Komentáře Michal Pospíšil pondělí, 07 červenec 2014 20:39 napsal(a) Michal Pospíšil

  Ahoj Tomáši, jasný, posílám na mail.

 • Odkaz Komentáře Tomas Rasek čtvrtek, 03 červenec 2014 09:41 napsal(a) Tomas Rasek

  Ahoj,

  krasne schody. Premyslime o podobnych pro nas pripravovany RD. Bylo by mozne napsat na email tomas@s4w.net firmu, ktera realizaci schodu provedla?

  Diky
  Tomas

 • Odkaz Komentáře Rostislav Novotný pátek, 11 duben 2014 14:31 napsal(a) Rostislav Novotný

  Nedávno jsem také realizoval schodiště, jednalo se však o vybudování schodů na zahradě. Dlouho jsem přemýšlel jaký zvolit postup při výstavbě. Dalo mi to celkem zabrat. Nakonec jsem zvolil schodiště ze svařovaných stupňů http://www.eshop-rosty.cz/vyrobky-z-rostu-schodistove-stupne-c-299_600.html. Myslím, že to nakonec byla dobrá volba a někomu to může posloužit také jako dobrý tip.

 • Odkaz Komentáře Michal Pospíšil sobota, 15 únor 2014 21:44 napsal(a) Michal Pospíšil

  Ahoj Šárko,
  díky za komentář. Vaše řešení chápu, až budou děti, tak mě taky asi skleněná galerie bude čekat :) a uvidím jak to bez galerie nakonec dopadne s kolaudací :)

Michal

Michal

Věk: 32
Koníčky: Přítelkyně :), sport, stavba
Zaměstnání: Pojišťovnictví

Detaily domu

Kraj: Praha
Velikost pozemku: 1 000 m2
Zastavěná plocha domu: 140 m2
Podlahová plocha domu: 230 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 2 194 960 Kč

Související články

Jaké půdní schody pořídit? Poradíme Vám!

Jaké půdní schody pořídit? Poradíme Vám!
Společnost FAKRO nabízí různé typy půdních schodů, které umožňují uspokojit individuální potřeby zákazníků. Všechny modely skládacích schodů FAKRO vyhovují vysokým požadavkům na těsnost a termoizolační vlastnosti, a splňují normu EN…

Rozhovor se stavebníkem: Blower-door test vyšel hned na poprvé

Rozhovor se stavebníkem: Blower-door test vyšel hned na poprvé
Stavebník Roman staví pasivní dům o obytné ploše 120 metrů čtverečních. Velkou část dělá svépomocí a jde mu to dobře: Blower-door test, který odhalí případné netěsnosti domu, mu vyšel hned…

Schody

Schody
Na schody jsem si troufl svépomocí,ale byla to ta nejhorší práce, co jsem na stavbě dělal. Velká výhoda byla, že jsem měl schody přesně zakreslené v dokumentaci-usazení, počet, výška, délka.Takže…

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01