Co všechno umí moderní interiérové žaluzie?

Komerční

Kvalitní ochrana proti slunečnímu svitu musí především splňovat všechny funkční i estetické nároky uživatele. Široká nabídka žaluzií umožňuje vybavit vhodnou stínicí technikou jakoukoli stavbu, a to i dodatečně. Prakticky kdykoli je tedy možné realizovat výměnu žaluzií podle aktuálních trendů či s ohledem na úpravy a rekonstrukce interiéru.

Vertikální žaluzie vpustí jen tolik světla, kolik chcete a potřebujete

Úkolem interiérových žaluzií není jen chránit naše soukromí před slunečními paprsky a nežádoucími pohledy zvenčí. Vertikální žaluzie taktéž nazývané interierové dokážou snadno a efektivně předělit místnost, a tím zajistit dostatek soukromí v každé její části. Díky pokročilému intuitivnímu ovládání navíc zastíníte místnost, kdykoli potřebujete, a hlavně – jak potřebujete.

 

Práce na počítači v kanceláři vystavené slunečnímu svitu vyžaduje správnou redukci světla, při které prostor není ani příliš osvětlen, ani zcela zatemněn. A to vám umožní pouze moderní vertikální žaluzie!

 

Vertikální žaluzie dále, na rozdíl od horizontálních žaluzií s tmavými lamelami, tolik nepřitahují sluneční světlo, čímž zabraňují zbytečnému ohřívání vzduchu v místnosti.

Podle látky a materiálu poznáš kvalitní žaluzie

Kvalitní vertikální žaluzie poznáme i podle zpracování látky jejich lamel. V minulosti prováděné ruční šití a stříhání látek mělo za následek, že spoje nebyly estetické, ale naopak křivé a špatně zakončené.

 

Profesionální výrobci dnes látku svařují na speciálním zařízení určeném k jejímu řezání a svařování. Látkové lamely moderních vertikálních žaluzií se vyrábějí z přírodních i umělých materiálů. Mají antistatickou povrchovou úpravu, jsou zdravotně nezávadné, a některé z nich dokonce nehořlavé (Trevira CS). Vertikální žaluzie si klidně mohou pořídit i lidé trpící alergií na prach.

Vertikální žaluzie vyžadují jen minimální péči

Látkové lamely mají i tu výhodu, že nezachytávají prach, nepřispívají k jeho hromadění a kromě občasného utření suchým hadříkem nevyžadují další péči.

 

Silně znečistěné lamely je možné čistit ultrazvukem, případně je svinuté (bez závaží a řetízku) proždímat a opláchnout ve vlažné vodě s pracím práškem. Lamely necháme nejdříve okapat a ještě vlhké je pověsíme. Závaží a řetízek vkládejte až po úplném usušení – závaží obsahuje kov a mohlo by dojít ke korozi.

Horizontální žaluzie Basic Design pro moderní plastová okna

Horizontální žaluzie Basic Design byly vyvinuty pro oblíbená plastová okna s izolačním dvojsklem. Lišta horního profilu žaluzií je přizpůsobena tvaru a barvě okenního rámu. Obsluha žaluzií – zvedání, spouštění a otáčení lamel – funguje s pomocí elegantního řetízku.

 

Zaměření žaluzií Basic Design je jednoduché i rychlé a totéž platí o jejich montáži. Ta probíhá přímo na zasklívací liště okna, takže nedochází k narušení okenního rámu. Všechny montážní body jsou perfektně překryté. Žaluzie je připevněná k rámu okna speciálním fixačním silonem. Při vyklopení okenní ventilace se tak žaluzie neodchyluje od rámu okna.

Jak si poradit s orosenými okny?

Během chladných nocí se může stát, že se okna s izolačním dvojsklem orosí. Příčina obvykle vězí v tom, že jsou žaluzie na noc sklopeny a stáhnuty dolů, čímž je narušena cirkulace vzduchu mezi vnitřním prostředím a okenním rámem.

 

S tímto efektem se setkáváme zejména po ukončení stavebních úprav, jež si vyžádaly zvýšení vlhkosti (omítání a natírání zdí), nebo při větších teplotních rozdílech mezi venkovním a vnitřním prostředím.

 

Problém vyřešíte tak, že přes noc lamely povytáhnete do výšky 5–10 cm nad úroveň zasklívací lišty a lamely nesklopíte úplně. Orosení oken se sníží nebo úplně ustane. Při nízkých venkovních teplotách nezapomínejte pravidelně větrat.

Fotogalerie

Co všechno umí moderní interiérové žaluzie?
Co všechno umí moderní interiérové žaluzie?