Dlažba

Příspěvek stavebníka

Když bylo po důkladném měření, zda jsou podlahy řádně vyschlé, vhrli jsme se na dlažby v domě.

V obýváku jsme vybrali dlažbu podobající se plovoucí podlaze, jakoby v dekoru dřeva. Dlažba je s ostrými hranami, ne se zaoblenými a je hodně těžké to uhlídat, aby to někde nedělalo schodek.

 

Navíc nebyla rovná, ale prohlá do oblouku, takže bych ji neraději vytrhal a dal jinou. Ne nadarmo se říká to, že v obchodu je to hezké, ale jakmile s tím člověk pracuje, je to zase o něčem jiném.

 

Dál jsme volili dlažbu na chodbě také obdélníkového tvaru, ale se zaoblenými hranami, takže krásná práce. Barvu jsme volili světlou, protože pokud se zavřou všude dveře, je docela tmavá. Světlo jde pouze prosklenými dveřmi z předsíně a z kuchyně.

 

U hlavního vstupu jsme volili také dlažbu čtvercového tvaru tmavší barvy kvůli zašpinění.

 

Všude, kde se dělala dlažba, jsme volili pokládku úskok o jednu čtvrtinu. Každou dlažbu jsme také ještě podmazávali lepidlem.

 

Není pochyb, že dlažba je nejlepší na podlahové topení. Věřím, že jednou až vyrostou děti, se dlažba dá všude po celém domě.

 

 

Fotogalerie

Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Dlažba
Koupelna a záchod
Předchozí článek autora
15.03.2013 09:00 34385 zhlédnutí
Koupelna a záchod
Koupelnu nám obkládal pán, který na ní pracoval v týdnu, kdy my jsme chodili do práce. Věděli...
Konečně stěhování
Následujicí článek autora
27.03.2013 09:00 14721 zhlédnutí
Konečně stěhování
Tak a je to tu.Náš velký den - 19.12.2012 středa, kdy jsme se mohli konečně po dlouhé namáhavé...

Stavební etapa: obklady, dlažby

Název položky Cena
Dlažby v domě+ garáž s dilnou 35 572 Kč
Celkem 35 572 Kč

6 komentáře

Martin a Ivča
napsal(a) Martin a Ivča/19. bře 2013 16:36

Ahooojky. Nooo schlo to myslim nějaky měsic a par dni přesně ani nevim bylo provedeno měření a bylo tam 1.2 procenta vlhkosti a poladu jsme realizovaly až za 14dní. Hodně uděla i přebroušení ktere jsme take dělaly otevřelo se to a zbavilo se to takovyho toho jemnyho hladkyho povrchu to řikaly že hodně pomuže na doschnutí. Jinak pak jsme to už ani neměřily. Hodně mě řikaly že se to da zjistit tak že se da nějaky čtverec folie do prostřed mistnosti kraje se zadělají nějakym prkny aby to trochu těsnilo a do druhyho dne jestly tam bude tmavy misto tak ta vlhkost tam ještě je. Jinak vubec bych se toho nebval už pokladat. Nevim jestly budete penetrovat ja sem penetroval jen pod dlažbu. to mate další vlhkost kterou do toho betonu date. Další lepidlo, nějaká ta voda tam taky je, takže ve finale by ste nemohly pokladat vubec, takže 0,8 je dostačující. Jinak ano chapete to dobře norma je 0,3 ale myslim si že jsou to jen teorie v praxi je to jiny.

Odkaz Komentáře
Veronika Kulichová
napsal(a) Veronika Kulichová/18. bře 2013 22:04

Moc pěkné, jak dlouho jste čekali, než vám vyschla anhydritová podlaha,jak jste vlhkost měřili a jaká byla výsledná hodnota? Nám dělali podlahy v září a dosud to asi není vyschlé, máme malý digitální měřáček vlhkosti materiálů a na tom nám to už snad čtyři měsíce ukazuje 0,8. Chápemeto dobře, že by anhydrit pro pokládku měl mít 0,3? Bez zapnutého topení v podlaze toho asi nedosáhneme......díky za radu

Odkaz Komentáře
Martin a Ivča
napsal(a) Martin a Ivča/16. bře 2013 14:55

Noo právě to si taky říkam jenže pokud je draha mohla by byt kvalitnější. Ano je ze sika. Tu co mame na zachodě jiny članek Koupelna a zachod tak ta modra a bíla je taky rozměrově jina tak sem musely taky inprovizovat. musely jsme udělat větší spáry aby se to ztratilo.Ta byla kolem 300kč/m2 A když sme měly před nastěhováním tak jsme to nějak neměly ani čas a silu řešit narušilo by to stěhovaní takže sme radi že to je jaky to je.

Odkaz Komentáře
Zdenek Pesek
napsal(a) Zdenek Pesek/16. bře 2013 13:12

no 700/m2 je opravdu dost na to aby mohla být rovná... to je také ze SIKA?

Odkaz Komentáře
Martin a Ivča
napsal(a) Martin a Ivča/16. bře 2013 08:39

Nooo nedoporučovaly to bych ani neřekl ale člověkmusi važně improvizovat a položit jí tak aby to nebylo moc znatelne ty schodky o proti druhé. Když sem přiložil 2 na sebe bylo znat ž jsou prohlé takže možna i kvalita hraje roly ale byla myslim za 700m2 což neni malo. Jinak se to dalo. záleži jaky typ atd.

Odkaz Komentáře
Zdenek Pesek
napsal(a) Zdenek Pesek/15. bře 2013 11:22

Ta obýváková dlažba je pěkná, ale opravdu je s tím takové trápení, že byste ji nedoporučovali ?

Odkaz Komentáře