Fasáda

Příspěvek stavebníka

Letos jsme ještě chtěli dodělat i fasádu a tak jsme měli dilema, zda se do toho pustit sami s jedním zedníkem, nebo si vzít na to firmu, aby to bylo rychlý. Když jsem se začali ptát různých lidí, kolik by si vzali za klasické nahození fasády, tedy žádný polystyren tak secvnám začali podlamovat kolena.

Pod 40 tis za práci nikdo nešel a navíc se do klasického nahazování nikomu moc nechtělo a pořád nám vnucovali polystyren. My nejme příznivci polystyrénu, a proto naše volba byla jasná. Taťka, já, lenča, jeden brigádník a tatkův kamarád mistr fasádník. Mistr je pro něj slabé slovo, protože na něj se dívat bylo něco úžasnýho. Bylo hned vidět, že celý život to dělá. Vše bylo udělaný tak jak má a nic nebylo ošizeno.

 

Hrubou omítku dělaly ve dvou lidech 3 dny a to kdyby tam nebyl bagr, kvůli němu jsme nemohli postavit lešení tak za 2 dny by bylo hotovo. Až omítka vyschla, tak si pan zedník nalepil rohy a začal sám natahovat lepidlo s perlinkou. Po doporuční jsem se rozhodli že letos fasádu natahovat nebudem, aby byla omítka pořádně vyzrálá. Ta se natáhne hned z jara, aby dostal dům kabátek:))

 

Celkem nás zatím fasáda vyšla na cca 23000Kč takže opět veliká úspora peněz i času.

 

Fotogalerie

Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Fasáda
Sádrokartovoné stropy
Předchozí článek autora
24.10.2011 15:27 15301 zhlédnutí
Sádrokartovoné stropy
Prvně jme si je chtěli dělat taky sami, ale nějak nás tlačil čas, tak jsme se rozhodli že to...

Stavební etapa: fasáda

Název položky Cena
Písek
Cement 1 000 Kč
Vápno 400 Kč
Perlinka 3 000 Kč
Lepidlo 3 000 Kč
Brigádník 600 Kč
Zedník 10 000 Kč
Půjčení lešení i s dopravou 3 300 Kč
Celkem 21 300 Kč

4 komentáře

Michal Pernica
napsal(a) Michal Pernica/06. čvc 2013 13:09

Zdravím, myslím si že kolem tohoto domu občas jezdím není náhodou po cestě do Žďáru z Petrovic? Jestli ano tak ve skutečnosti je ještě lepší=)
Bydlím kousek od tam... nemáte fotky jak vypadá zevnitř hotový? A mohu poprosit o půdorys chtěl bych postavit něco podobného. michal.per@seznam.cz

Odkaz Komentáře
Iveta M
napsal(a) Iveta M/24. bře 2013 21:58

Ahoj, máte náš velký obdiv. S manželem jsme už sen na baráček začínali vzdávat, ale Vaše stavba - práce i náklady nás povzbudila. Také i to, že já jsem účetní a manžel automechanik, je to hezká shoda :o) . Také bychom Vás chtěli požádat o zaslání půdorysu domu, pokud to pro Vás není problém, moc by nám to pomohlo s vytvořením představy, jak velký dům se za Vámi napsané peníze může postavit. Má adresa: motlikova.iveta@seznam.cz Předem Vám moc děkuji za ochotu a doufám, že se Vám dobře bydlí :o)) Iveta

Odkaz Komentáře
Syky
napsal(a) Syky/05. úno 2012 19:17

Zdravím:) krásná práce, to musím uznat:) Také plánujeme podobný baráček jako máte vy, tak bych vás chtěl poprosit o váš půdorys... Děkuju moc:) syky@centrum.cz

Odkaz Komentáře
Pája a Kačka
napsal(a) Pája a Kačka/25. říj 2011 11:56

Ahoj, já Vás tedy obdivuji, za kolik jste dokázali doposud postavit dům. My už se teď blížíme k milionové hranici hrubé stavby s oknama a to nás to nejhorší ještě čeká :-( Palec nahoru pro Vás :-)

Odkaz Komentáře