Montáž parapetů

Příspěvek stavebníka

Během obkládání se tedy dobetonovalo, co ještě nebylo. Také jsem se rozhodl dodělat vnitřní parapety. Rozhodl jsem se je lepit lepidlem. Dělá se to i na nízkodisperzní pěnu. Já vyzkoušel lepidlo, to fungovalo, tak jsem v tom pokračoval. Použil jsem na lepení tzv. hřebíky a vruty v tubě. Parapety jsem částečně zapouštěl do špalet, záleželo na omítce, ale bylo to zhruba 1cm z každé strany. Přišlo nám to takto hezčí, tak jsme to takto udělali.

Ještě dříve, než se začalo omítat, jsem vybetonoval slabou vrstvu pod parapety se spádem do místnosti. Před šířku okna jsem přibil zednickými háčky prkno. Pak jsem si nechal udělat lať, která měla na výšku cca o 1-2 mm vyšší, než byla tloušťka parapetu. Nandal jsem beton do prostoru mezi okno a prkno a zasunul připravenou latičku pod rám okna. A tlakem na rám okna a prkno jsem stahoval beton do roviny. Tak jsem docílil vcelku rovného podkladu pod parapety, ale hlavně akorátní mezery pod rámem okna, aby se dal parapet zasunout pod rám okna.

 

Před lepením jsem vyškrábl ve špaletách drážky, dost důkladně vyčistil povrch a pistolí jsem udělal vlnovku po celém betonovém podkladu. Pak jsem parapet zasunul pod rám okna a přimáčkl na beton. Zatěžkával jsem parapety krabicemi s obklady. To na to platilo. Druhý den jsem obklady sundal a parapety držely. Pak jsem si namíchal trošku štuku a parapety začistil. Uvidíme, jak dlouho to bude sloužit.

Fotogalerie

Montáž parapetů
Montáž parapetů
Montáž parapetů
Montáž parapetů
Montáž parapetů
Betonování podlah
Předchozí článek autora
24.08.2009 14:15 95010 zhlédnutí
Betonování podlah
Co se týče betonování podlah, tak zde nastává asi u každého stavebníka dilema. Lité podlahy či...
Obkládání a dláždění
Následujicí článek autora
31.08.2009 12:27 24308 zhlédnutí
Obkládání a dláždění
Obkladače jsem musel zamlouvat již v době, kdy jsme teprve začínali omítat. Jelikož patří v naší...

Stavební etapa: parapety

2 komentáře

Jaromírek
napsal(a) Jaromírek/25. čvn 2015 14:03

Ahoj lidi chceme si pořídit nová okna a k tomu samozřejmě patří i předělat parapety. Chtěli bychom si pořídit tyto hliníkové http://www.batima.cz/hlinikove-vyrobky/parapety/ jaký je vás názor na ně váš názor? Je hliník dobrý material?

Odkaz Komentáře
alex
napsal(a) alex/25. říj 2011 22:35

ahojky, nejdřív Vás musím moc pochválit za supr články (pro mne nejlepší na tomto webu), a taky jak šikovně jste dům postavili a hlavně za jaký ceny.Vždycky když srovnám některou etapu stavby s našema cenama, tak jen zírám kde jste všechen ten materiál a lidi za takový prachy našli. je to asi krajem, bo tady opravdu nikdy nic levnějšího neseženu, ale k dotazu... krytky na bocích parapetů jsi "zazdil" i do špalet nebo jsi je přidělal jen na tu část parapetů, která trčí ze zdi? a čím jsi parapety řezal na správnou míru? předem díky za odpověď!

Odkaz Komentáře