Makeover Status update

Příspěvek stavebníka

Po delší době se opět vracím ke psaní o rekonstrukci domu.

Během práce na domku nebyl čas a ani chuť a během těch let jsem změnil párkrát pracovní pozici. Katka skončila studium a taky několikrát změnila pracovní pozici.

V domku už několik let bydlíme. I když práce stále pokračují a dokončení ještě pár let potrvá, a to nepočítám plánovanou rekonstrukci stodoly na garáž s příslušenstvím...

Stavba svépomocí mě stále celkem baví, i když to člověka značně vyčerpává. Když se na to podívám zpětně, tak bych určitě rekonstrukci nezatracoval a šel bych do toho znovu. Určitě bych si ale lépe naplánoval jak samotnou rekonstrukci a úrověň demolice, tak zejména financování.

V mladické nevědomosti jsem tak nějak úplně zapomněl na vyřešení pozdějšího financování a v jednom momentu jsem prostě nemohl v rekonstrukci pokračovat, protože nebyly peníze a ze zbytků z výplaty se stavba opravdu financovat nedá.

Teď mám za sebou složitý a dlouhý proces refinancování, dnes již nevýhodných, několika úvěrů ze stavebního spoření s možností rozšíření na pokračování v rekonstrukci.

Teď je květen 2016, já jsem poměrně úspěšně dokončil čtyř-měsíční kurz angličtiny, tak jsem si nemohl odpustit se vyřádit aspoň v názvu článku...

Kurz mě významně zbrzdil v probíhající rekonstrukci podkroví, ale k tomu se dostaneme.

Kde jsme to skončili? Rok 2009? Pěkný...

Stavba příček
Předchozí článek autora
23.03.2010 17:33 26306 zhlédnutí
Stavba příček
Červen - Srpen 2009   Z bývalé víceúčelové síně bylo nutné vytvořit koupelnu, wc a chodbu....
Voda a odpady v kuchyni
Následujicí článek autora
27.05.2016 08:00 13782 zhlédnutí
Odpady, voda a topení
Leden - Únor 2010 Od konce léta jsem musel změnit přístup ke stavbě.

Stavební etapa: financování

2 komentáře

Lukáš a Katka
napsal(a) Lukáš a Katka/23. kvě 2016 06:51

Zdravím dalšího dobrodruha,

Dobrá detektivní práce, i když pro místní to není zase tak složité. Na druhou stranu tuhle vesnici nezná spousta lidí s Čáslavska a to jenom přispívá místnímu klidu.

Tak přeju hodně štěstí do budoucího bádání, úprav, oprav a dalšího zajímavého dobrodružství spojeného s rekonstrukcí.

Odkaz Komentáře
Derek
napsal(a) Derek/22. kvě 2016 13:03

Jsem zvědav na další progres - nedávno jsem náhodou narazil na tvoje zápisky a trochu mě mrzelo, že jsi se tak odmlčel, takže jsem prošel jen tu "starou" historii.
Zajímám se tolik proto, že jednak se chystám, na rozdíl od místní většiny, taky do rekonstrukce (aktuálně papírujeme s bankou a RK).
No a jednak taky proto, že tvůj region a okolí dobře znám, dokonce se mi s pomocí StreetView povedlo přímo najít tvůj dům :) (č.p. 43?)
Mám na sever přes les prarodiče a trávil jsem tam mnoho letních prázdnin, Čáslavsko mám docela zmáklý ;)

Odkaz Komentáře