Reklama
Vyhledat: 

Diletanství, šlendrián - aneb bývalý obecní dům a odkrývání tajemství a pokladů..

Tak jsem se konečně pustil do rekonstrukce koupelny... Hurá.. Zašel jsem za sousedem a ptám se ho. Sousede jdu na to koupelnu jo? Soused: Jasnačka. Stejně jedu pryč.. takže si dělejte bordel, jak chcete. Sousede? Je něco o něčem bych měl vědět? Soused: néééé, je to cajk.

Tak jsem začal a nestačil se divit.

Bouchám do zdi, vysekávám starý rozvod vody a elektriky. Trubky od vody jsou ve zdi zasekaný bez miralonu - budiž, stane se.

Podél trubky jdou kabely do zásuvek - prasárna. Sekám dál a hele - hlavní přívod vody do bytu.. super.. v plastu?? To je divný když u vodoměru je ocelová trubka... kopu dál.. koukám na plastovou trubku, která jde do mého rozvodu vody, na konci téčko a trubka mizí kdesi pod sousedovou podlahou.

Tak jsem krapet znejistěl :-D OK.. vrátím se k tomu ještě jednou.. později. Kopu dál.... hm... hlavní přívod elektriky do bytu... Yes.... hm... a proč je vedený v podlaze v koupelně vedle přívodu vody a odpadu?? Bez chráničky, bez ničeho?? OK, tak to je mega hnus.

Shodil jsem v celým baráku radši elektriku, abych se nedočkal ohňostroje. Kopu dál. V místě, kde jde téčko od vody do mého rozvodu vedou dráty elektriky, opět kamsi pod sousedovu podlahu.. a to už jsem byl fakt n******j!!!

Kopu dál.. hm.. moje odpadní trubka. Co tam d***e dělá novej sousedův odpad?? Dělá si snad srandu?? Kopu a bouchám dál.... těch překvápek jsem tam našel ještě pár.

Za tři dny, kdy jsem to měl komplet hotový, přijel soused a dělal si párty. Slušně cinknu, vyleze co se děje.. říkám mu - sousede, máte problém. Soused: Jakej jako.. Můžete semnou? On: Jo jasně.. tak mu to ukazuju a jen kroutí hlavou.. to jsem blázen.. jak se to tam dostalo? Odpovídám - nevím.. co mi k tomu řeknete? Já nevím..já to nedělal. A říkám mu.. by mě fakt zajímalo, který č****k to dělal. Z jeho dveří vylezl chlápek se slovy... co se ti jako mladej k****a nelíbí???

A už jsem fakt startoval.. říkám, co to jako má d*****e bejt?? No to je přívod vody do bytu vašeho souseda + Váš. Ptám se, to je jako normální?? A co se Vám jako na tom nelíbí?? V tomhle momentě už jsem věděl, že pán má tak tři roky základky a jedny taneční.

A ta elektrika je co??? Neodpověděl... Říkám, tuhle trubku dnes uříznu - a borec, no to v žádném případě, na to má Váš soused umyvadlo a odpad. WOW..... nevěřím vlastním uším. Říkám - OK, ale tahle větev půjde pryč. Tuto plast. trubku odstříhávám.... Opět mě šokovala odpověď: No to v žádném případě - na to má pan soused pračku a sprchový kout :-D.

Závěrem.. soused byl cca rok a půl připojen na přívod vody původních nájemníků na pračku a sprchu... takže využíval jejich vodu. O elektrice zatím nevím, ale nastražil jsem pár pastí.. tak uvidíme no.

Takže v celku zajímavá story hned ze začátku :-D. Přikládám zajímavou fotogalerii pro představu co a jak :-)

Naposledy změněno pondělí, 14 březen 2016 16:19

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře Vojtěch a Magdalena středa, 03 srpen 2016 18:22 napsal(a) Vojtěch a Magdalena

  Rekontrukce už finišuje :-) všechno co vedlo u nás.... sem odstříhnul... bez varování.. vše zaslepil :-) je klid.....

 • Odkaz Komentáře Zajíčkovi pátek, 03 červen 2016 14:56 napsal(a) Zajíčkovi

  Zdravím, ,,hezký,,příběh. Jak to dopadlo s rekonstrukcí,už máte hotovo? A co soused toho jste odpojil?

 • Odkaz Komentáře Lukáš a Katka středa, 11 květen 2016 11:03 napsal(a) Lukáš a Katka

  Zdravím další dobrodruhy,

  Chcete říct, že máte samostatný domek a z něho vede voda a další rozvody k sousedovi? I kdyby to byl dvojdomek, tak je to masakr.

  Každopádně přeju co nejméně nepříjemných překvapení do budoucna a že jich asi ještě pár bude :)

 • Odkaz Komentáře Honza pondělí, 28 březen 2016 14:50 napsal(a) Honza

  No to se Vám teda divím, odsekl bych to rovnou ať si soused nosí kbelíky....

Vojtěch a Magdalena

Vojtech

Věk: 33
Koníčky: Práce, Děti
Zaměstnání: IT technik, technická podpora

Magdalena

Věk: 38
Koníčky: Děti, práce
Zaměstnání: Prodejce nábytku - designér interiérů

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 60 m2
Zastavěná plocha domu: 60 m2
Podlahová plocha domu: 110 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno

Související články

Vodoinstalace + kotel

Vodoinstalace + kotel
Při pokládce podlahy se dělala i voda. To proběhlo bez problémů. My jsme si jenom řekli, kde co má být vyvedeno (kuchyň, koupelna) a vodáci to tak udělali.

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

VIDEO: Výběr a instalace nádrže na dešťovou vodu

VIDEO: Výběr a instalace nádrže na dešťovou vodu
Zadržování a využívání dešťové vody je diskutované téma. V letošním roce byl dokonce spuštěn dotační program na využívání srážkové vody Dešťovka. Uvažujete-li o tom, že si pořídíte nádrž na dešťovou vodu…

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: SVÉPOMOCÍ ŽIVĚ JE TADY. NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

VIDEO: SVÉPOMOCÍ ŽIVĚ JE TADY. NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?
Přípravy projektu jsou za námi a já mám velkou radost, že Vás mohu dnes pozvat na první video, kterým otevřeme projekt Svépomocí ŽÍVĚ. Je před námi 30 měsíců, které budeme…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05