Reklama
Vyhledat: 

Projektujeme a vybíráme materiál

Jelikož sám sebe považuji celkem za technicky zdatného, rozhodl jsem se nám budoucí hnízdo navrhnout. Tak jak píše nejlepší encyklopedie na světě, začali jsme "ideovým záměrem".

SketchUp svépomocí SketchUp svépomocí

Jelikož máme s mou drahou polovičkou rádi tradice, rozhodli jsme se pro zachování uliční čáry a dodržení architektonického rázu ulice, která ještě má poměrně zachovaný vesnický půvab. Tak jsem si v CADu rýsoval, předělával, konzultoval a znovu předělával. Pak si udělal vizualizaci ve SketchUp a znova dokolečka. Nakonec jsme se dohrabali k nějakému "ideálnímu" rozvržení, takže návrh dostal na stůl můj skvělý brácha, který právě dokončil VUT a jako projektant je nesmírně svědomitý a pečlivý. Opět dal našemu "projektu" použitelnou formu a již v průběhu zpracovnání projektu jsme začali vyřizovat vyjádření všech dotčených orgánů.

Souběžně s vymýšlením dispozic jsme vybírali stavební materiál. Nejprve jsem se zamiloval do dřevostavby, poté jsem přešel plynule k dřevostavbě z Ekopanelu (desky ze slisované slámy). Za nimi jsem zašel na veletrh v Brně, ale jejich jednání mne vůbec nepřesvědčilo, že chtějí, abychom u nich nechali peníze, takže Ekopanel se odsouvá na opláštění podkroví. Po hodinách strávených na diskuzích jsem se postupně dostal na slovenský Durisol a poté na český Izoblok (vyráběný v Tišnově). Cihlu jsem nechtěl, protože mi připadá křehká a při nezateplené stavbě je i poměrně silná stěna, porobetony jsem zavrhl kvůli slabé neprůzvučnosti (dům bude hned u silnice). Dále ještě byla ve hře vápenopísková cihla, ale kvůli tomu, že chceme stavět svépomocí jsme se nakonec naklonili k Izobloku. V Tišnově jsme navštívili i domek postavený z Izobloku, který se nám moc líbil, takže bylo rozhodnuto. 

Ještě co je Izoblok: Izoblok je stavební systém z dřevocementových tvárnic, které se na sucho poskládají a poté po metru vylévají betonem. Obvodová tvárnice mají již integrovaný EPS, takže se staví rovnou zateplená stěna. Pro tento systém mě přesvědčily tyto faktory: úzká stěna (35cm), vysoká neprůzvučnost, vysoká akumulace tepla, dlouhá tepelná setrvačnost a velikost tvárnic. Dále přístup pana Dufka je výborný. Uvídíme jak se z toho bude stavět, zatím máme jeden kamion tvárnic složený vedle pozemku a neustále se mě chodí někdo ptát "co to je".

Projekt máme, materiál taky a můžeme jít na stavební úřad...

 

Náklady

Název položky Cena
Kulatá razítka 5 000 Kč
Celkem 5 000 Kč
Naposledy změněno úterý, 17 duben 2018 11:38

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Morchack

Martin

Věk: 29
Koníčky: Folklor
Zaměstnání: Obchodní zástupce

Magda

Věk: 27
Koníčky: Folklor, tvoření
Zaměstnání: Mzdová účetní

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 922 m2
Zastavěná plocha domu: 188 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 985 975 Kč

Související články

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně
Šetření za vytápění, úspora energie, nižší zátěž na nosné konstrukce nebo lepší akustické vlastnosti. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci, nechte se inspirovat příklady využití stavebních technologií a materiálů Rigips.

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Jízda s úředním šimlem

Jízda s úředním šimlem
Nadešla část, které jsem se obával nejvíce - jednání s úřady. Doba kdy se člověk cítí bezmocně a je ve spárech vyšší moci a všech možných i nemožných lhůt. Samozřejmě, že vím, že za to…

Diskuzní fórum