Reklama
Vyhledat: 

Tak jsme do toho přeci jen šli

Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Obývali jsme panelák a lezlo nám to krkem. Proto, když Andy začala pracovat zpět po mateřské, už jsme se koukali po nějakém domku. Časem jsme to zavrhli. Já ve svých 30ti letech jsem tak trochu staromilec. Mám rád staré věci, auta, stoly, motorky. Moje žena to se mnou úplně nesdílí, pro ni jsou to staré krámy. Všecko by vyhodila. 

Moje žena pocházi z malebného městysu jménem Třebenice. Nějakou náhodou se mne ty kotáry tady opravdu uchvátili a zůstali jsme tu.

V květnu jsme po půlročním objíždění všeho možného i nemožného skončili zde. Kousek od Velemína jsme našli úplnou náhodou toto místo. Žádní otravní paneloví spolubydlící, žádná fabrika na měď, žádné vlaky a auta. Prostě svatý pokoj, co chtěl Dědák Anděl na dovolené, když byl nucen na rekreaci ROH. No my si to zvolili dobrovolně. Chceme slámu z bot, chceme klid, chceme ovce  a všelijaké tyto věci. A já potřebuji pozemek pro zahradnickou firmu, což je moje druhé zaměstnání, bylinky a ovocnařina... v budoucnu chci pěstovat, tak musí být prostory. 

Tedy marast při koupi byl dobrý, statek nezatížen dluhy, břemeny a obdobnými věcmi. Za to však původní cena 2,2 mil byla hrozná. No dopadlo to tak, že jsme to pořídili za podstatně méně peněz. 1,6 mil plus to nesmyslné výpalné v podobě dani z nabytí. Holt Lorenc a Ferenc potřebují do kasičky. . S původními majiteli byla také domluva, jak s koněm. 5 let v tom nikdo nebydlel a všude bordel jak sviňa, ale bordel..

Klíče jsme dostali 9.10.  A dnes  valím zase vyklízet. No, stačil jsem vyházet aj lina z podlah, ty su od minulých dělané. Jsou suché, však na půlce domu jsou 2 zdi mokré, nikdo tu nebydlel, nevětral a za zdí se potkávají dům a stodola, mezi nimi je suchý hajzl a za tím bude zásyp. Takže zbourat, vyházet a udělat okap. Aby to vysychalo. 

Už jsme aj staré topení stihli odřezat a zatím zvesela připravujeme projekt topení na kotlíkovku 2017. Vybrali jsme kombi automat uhlí/pelety od firmy OPOP. Tak uvidíme, jaké budou náklady do budoucna, každopádně sa cci o toto starat co nejmeněj.

A plány? 

Co nejvíce původních věcí zachovat, jen střechu vyměnit komplet, chtěli bychom Hranici 11 černou engobu od Tondachu, dům nechat bílý s kombinací se šedou, to je původní návrh, co zatím zůstal. 

Naposledy změněno pátek, 20 říjen 2017 21:32

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

6 komentáře

 • Odkaz Komentáře PetulkaV středa, 04 duben 2018 11:29 napsal(a) PetulkaV

  ahojky, no držím vám palce rekonstukce jsou vyčerpávající. Když jsem rekonstruovali tak jsem se dost zajímala o bydlení dle Feng Shui a část věcí jsme implementovali a doporučuji... Na netu je o tom fakt hodně článků, je i hodně blogů na toto téma ...

  PV

 • Odkaz Komentáře Rejťáci středa, 21 březen 2018 18:01 napsal(a) Rejťáci

  Toz dekujem za podporu. V aktualnim rozpolozeni psFhickych sil je zapotreba⯑ trochu se to zvrtlo v uplne mega veci... šak píšu už druhý článek. Marcy

 • Odkaz Komentáře PetulkaV úterý, 20 březen 2018 14:17 napsal(a) PetulkaV

  Ahoj,

  máte před sebou kupu práce, v těchto starých domech je super vymazlit si podkroví :-)

  p.

 • Odkaz Komentáře Lů.CZ středa, 06 prosinec 2017 23:48 napsal(a) Lů.CZ

  Hóój, držim palec a budu sledovat vaše příspěvky. Čekám mě něco podobného :-))

 • Odkaz Komentáře Rejťáci pondělí, 30 říjen 2017 11:50 napsal(a) Rejťáci

  Jo diky moc, potencial je v tom setsakra dobry, zatim prozivame buraci prace tak neni zatim o co sa podelit.

 • Odkaz Komentáře ArnieX neděle, 29 říjen 2017 17:15 napsal(a) ArnieX

  To bude jednou moc pěkné. Ve Velemíně se nám také líbil pozemek ale už byl pryč, když jsme se ozvali, nakonec jsme výhled na Milešovku vyměnili za výhled na hrad Hazmburk ;) takže budem skoro sousedi ;). Držím palce.

Rejťáci

Marcy

Věk: 31
Koníčky: Auta,zahrada,
Zaměstnání: Manazer prodeje

Andy

Věk: 26
Koníčky: Design,
Zaměstnání: Statni zamestnanec

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 5 000 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 180 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 117 900

Související články

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Výběr pozemku

Výběr pozemku

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku
Já i přítelkyně pocházíme z vesnice, respektive z malého města, oba jsme vyrostli v rodinném domku. Aktuálně žijeme v 1+kk v centru krajského města (zejména z pracovních důvodů a byla to i taková zkouška…

Mohlo by Vás zajímat

Jak to vlastně začalo

Jak to vlastně začalo
Zdravím všechny nadšence do stavby domu svépomocí. I my se k vám už konečně přidáváme. Byla to dlouhá cesta. Začalo to původně hledáním domečku na rekonstrukci. Po asi roce a…

Komín

Komín
Listopad 2011. Tento článek sem dáváme proto, aby jste si z nás nebrali příklad, ale ponaučení. Komín jsme chtěli podle projektu dvouprůchodový značky Schiedel ABSOLUT.

Výstava DŮM A BYDLENÍ

Výstava DŮM A BYDLENÍ
Největší veletrh interiéru a bydlení na severu Čech od čtvrtka 10. do neděle 13. října. Návštěvníci na ní naleznou ucelený přehled nabídek jak z oblasti nemovitostí, poradenství o bydlení, finančních…

Diskuzní fórum