Reklama
Vyhledat: 

Výběr a pořízení domu s pozemkem

Delší dobu jsme hledali ideální pozemek pro stavbu nového domu. Vždy to naráželo na nějaké, ale. Jednou moc daleko od většího města, jindy zas příliš blízko silnicím atp. Když už jsme to začali vzdávat a říkali si, že asi navždy budeme smrdět v paneláku v podnájmu, začalo se v létě 2016 náhodou rýsovat něco zajímavého.

Rodiče přítelkyně, kteří již dlouhou dobu žili v pronájmu v domě se zmínili, že by jim dům, kde bydlí určitě nabídli k prodeji. Při debatování o výhodách a nevýhodách společného bydlení jsme došli k tomu, že by to asi společnými silami šlo. Oslovili tedy majitelku domu a pozemků ta nabídla na místní poměry velmi vstřícnou cenu.

Vzhledem k poloze a technickému stavu domu, bez pořádné přístupové cesty, bez vodovodu a kanalizace či plynu, umístění ve svahu a dalších zádrhelech si myslím, že to bylo ve finále pro obě strany výhodné.

Technický stav stejně vyřešíme přestavbou. Přístupovou cestu jsme si museli vyjednat věcným břemenem chůze a jízdy. Vodovod netřeba, když je v blízkosti studna. Svažitost vyřešíme postupně terasami.

Návrh byl vstřícný a tak jsme přistoupili k jednání s majitelkou někdy v srpnu 2016. Po hrubém nastínění rozlohy pozemku jsme přizvali k práci geodety, kteří vyměřili náš budoucí pozemek a oddělili rozlehlou louku nad námi. Během vytýčení jsem zjistil, že pozemek bude opravdu rozlehlý a i s domem zabere krásných 2725m2. Rovnou jsme využili přítomnosti geodetů k upřesnění hranic domu, které byly hodně od oka odhadnuty a zahrnovali i "zbořeniště"  vedle, kde stávala stodola.

Následoval půlrok nejistoty, jednání s majitelkou, bankami, úředníky atd...

 

Náklady

Název položky Cena
GESPOL Geodeti (rozdělení pozemku,vytyčení,upřesnění hranic domu) 9 680 Kč
Celkem 9 680 Kč
Naposledy změněno pondělí, 24 duben 2017 07:15

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Daniel & Nikol

Daniel

Věk: 28

Nikol

Věk: 23
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Karlovarský
Velikost pozemku: 2 725 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 1 800 000 Kč
Celkem prostavěno: 9 680 Kč

Související články

Soutěž o 3D model rodinného domu

Soutěž o 3D model rodinného domu
Portál Svépomocí.cz pořádá soutěž o dva architektonické modely rodinných domů ve formátu 3D. Zúčastnit soutěže se může každý, bez ohledu na to, jestli už má postaveno, nebo teprve čeká na stavební…

Výběr pozemku

Výběr pozemku

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku

Rozhodnutí stavět a koupě pozemku
Já i přítelkyně pocházíme z vesnice, respektive z malého města, oba jsme vyrostli v rodinném domku. Aktuálně žijeme v 1+kk v centru krajského města (zejména z pracovních důvodů a byla to i taková zkouška…

Mohlo by Vás zajímat

Krytina

Krytina
Tak krovy byly hotové, teď přišla na řadu krytina.

Schodiště

Schodiště
Dne 9. 6. jsme se konečně pustili do realizace další velmi potřebné součásti patrového rodinného domku - schodiště.

Úpravy kolem domu

Úpravy kolem domu
S příchodem jara přišla řada na úpravy kolem domu.

Diskuzní fórum

Reklama