Reklama
Vyhledat: 

Jak jsme k „novému“ domečku přišli

Už je to nějaký pátek, co sníme o vlastním bydlení. Ono když pracujete a zároveň stále bydlíte u rodičů, není to to pravé.

Jelikož s přítelem oba pocházíme z vesnice, byt pro nás abslutně nepřipadal v úvahu, natož pak nějaký pronájem. Zhruba 2,5 roku koukáme po různých inzerátech, nejprve ke koupi domu, poté koupi pozemku a poté opět koupě domu.

Každý, kdo si tímhle prošel, tak ví, co to obnáší. Tohle je malý, tohle moc velký, tohle je drahý, tohle ve špatné lokalitě, atd. Ironií osudu však je, že nakonec jsme se začali zajímat o dům, jehož inzerát jsem vždy obešla se slovy "tak tohle ani náhodou".

Bylo začátkem léta, když jsme si řekli, že takhle to prostě už dál nejde, že u rodičů se dřív nebo později zblázníme. Když jsme navíc zjistili, že u výše zmíněného domu snížili cenu, sjednali jsme si prohlídku.

Čekání u domu na makléře bylo se smíšenými pocity co tu vlastně děláme, což podpořilo i to, když jsme viděli vnitřek domu, půdu a ten nehorázný „bordel“ všude. Jelikož majitelé používali dům jako chatu a vevnitř se zřejmě dost kouřilo, tak o smradu se ani zmiňovat nebudu.

Obměkčila mě až zahrada, která byla zrovna celá v jednom květu, skvělá dispozice domu a také to, že z obývacího pokoje budu moct mít dveře přímo na terásku, což byl vždy můj sen. :) Nemluvě o úžasném klenutém sklípku.

Na konci prohlídky nám sdělil, že se musíme rozhodovat rychle, protože po nás přijdou na prohlídku další dva zájemci, z čehož jeden má vážný zájem.

Nikdy nad ničím jsme se nerozhodli tak rychle. Do hodiny po odjezdu jsme volali, že domeček bereme a hned druhý den pošleme rezervační zálohu. V tu chvíli jsme byli snad nejšťastnější lidi na zemi i s vědomím, že tam bude sakra práce.

Začalo nekonečné jednání s úřady a abychom se někam posunuli, domluvili jsme si na den klíče a pozvali známého stavaře, který nám oměřil celý dům a vytvořil tak začátek k projektu.

27. června 2016 jsme se konečně stali majiteli domu. Od té doby jde vše jak po drátkách.

Zadání projektu a vyklízení. S vyklízením nepořádku jsme si byli jisti, že máme na celé léto vystaráno, jelikož chata fungovala jako skladiště věcí „to se bude jednou hodit“. A našlo se tam opravdu vše. Od prapodivného stroje v kůlně až po čtvrt roku staré mléko a tvaroh v rozmrzlé mokré lednici.

Tak snad nejsme až takoví blázni, že jsme se rozhodli do tohodle jít. :) Takže nasadit rukavice, roušku a s „chutí“ do toho! :)

 

Náklady

Název položky Cena
Dům 550 000 Kč
Provize RK 40 000 Kč
Celkem 590 000 Kč
Naposledy změněno středa, 31 srpen 2016 14:31

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Lukáš a Eliška

Lukáš

Věk: 29
Koníčky: cyklistika, turistika, paintball
Zaměstnání: Operátor v gumárenské výrobě

Eliška

Věk: 26
Koníčky: požární sport, turistika
Zaměstnání: Pracovník v sociálních službách

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 1 200 m2
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 480 500 Kč

Související články

Bouráme

Bouráme
"Jestli chci, tak babička na mě přepíše pozemek i s domem a půjde bydlet do nového" došla jednou moje novomanželka se zajímavou zprávou. No jejda, ještě abychom nechtěli! Jednalo se…

Demolice a stavební bouda

Demolice a stavební bouda
Na našem pozemku se nacházela ruina původního domu, ze které nebylo možné zachovat vůbec nic. Zdi postavené z kombinace pálených a nepálených cihel, opukových kamenů, spadlá střecha, mohutná opuková zeď, která…

Začátek rekonstrukce - demolice

Začátek rekonstrukce - demolice
Tak, a vše začalo. Po koupi chalupy a převzetí klíčů jsme se hned vrhli na vyklízení bordelu z půdy a pokojů. Nebylo toho moc, ale nějaký čas nám to zabralo.…

Diskuzní fórum

  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54
  • Faktury online
  • Dobrej. Chtěl bych se zeptat jak delate faktury na pociaci? V jakem programu nebo na jake...
  • Autor jano147 | 18. zář 2018 09:43