Reklama
Vyhledat: 

Koupě domu

Ahoj stavebníci, tak sem se svého projektu dočkal i já! To, že jednou budu stavět mi bylo jasné, ale že to bude zrovna rekonstrukce nejméně 150 let staré dřevěnice mě ani ve snu nenapadlo.

Rozhodnutí to bylo dosti spontánní. Protože jsem byl zrovna nějakou chvíli single, stihl jsem našetřit nějaký ten groš (dámy prominou :-)). Zrovna jsem se pohlížel, kam ty peníze nasypat a řádně je zúročit, když přišel můj otec (důchodce), že strašně touží po hezké chatce.

 

V podstatě byl velmi konkrétní a tak jsme další den jeli na obhlídku. Když jsem tu chatu viděl, sprásknul jsem ruce. Chata byla neudržovaná, místy zatékalo, opadaná barva, rozbitá okna, … V tu chvíli jsem si myslel, že mám jasno, že tohle NE! Rozhodně to nebyla láska na první pohled.

 

Nicméně po nějakém čase jsem změnil názor. Všechny neduhy chaty přestaly být neřešitelné a protože jsem člověk zručný, práskl jsem do toho.

 

Našetřené peníze mi nakonec plnou cenu chaty nepokryly, tak jsme se s prodávajícím dohodli na platbě části kupní ceny + deseti měsíčních splátkách. 

 

Co se týče rekonstrukce, tak tu neplánuju nijak jinak než svépomocí. Jsem rozhodnutý, že se nebudu zbytečně zadlužovat. Ono, když se nad tím člověk zamyslí, tak ve fázi v jaké jsem, ty finance nejsou potřeba tolik, jako spíše pracovní síla.  

 

Rekonstrukci jsem započal překreslením chaty do 3D. Lépe a hlavně věcněji se pak komunikuje s architektem. Nyní jsem ve fázi, kdy mám vše rozmyšleno, zpracováno, zakresleno a čekám na architektovo vyjádření. O tom ale zase někdy příště.

Naposledy změněno pátek, 13 březen 2015 20:34

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Valec

Lukáš

Věk: 31
Koníčky: plavání, kytara, stavba
Zaměstnání: designer

Detaily domu

Kraj: Zlínský
Velikost pozemku: 300 m2
Zastavěná plocha domu: 70 m2
Podlahová plocha domu: 70 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 100 000 Kč
Celkem prostavěno: 145 800

Související články

Jak začít, kde začít a co s tím vůbec udělat - úvod peripetií nazvaných rekonstrukce a stavba

Jak začít, kde začít a co s tím vůbec udělat - úvod peripetií nazvaných rekonstrukce a stavba
V roce 2014 jsem zakoupil parcelu v jedné úžasné lokalitě v okolí Zlína s tím, že mě hned "chytla za srdce". Parcelu shodou okolností prodával jako poslední volnou jeden člověk.

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení

Rekonstrukce chaty s možností celoročního bydlení
Svépomocník Ondřej patří mezi tři nejaktivnější přispěvatele našeho webu za uplynulý rok. Chceme proto připomenout jeho stavební příběh, který začíná prohlídkou přízemního rodinného domu z roku 1908, jehož kouzlu s manželkou Andreou…

Tak jsme do toho přeci jen šli

Tak jsme do toho přeci jen šli
Dobrý den stavebníci, tak jsme s manželkou do toho praštili. Tak nějak bych zhodnotil krok, ke kterému jsme se odhodlali.

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12