Reklama
Vyhledat: 

5. září bylo ve znamení deště a nejnutnějších dodělávek (9/2017)

Zdravím všechny svépomocníky, září nebylo úplně ve znamení krásných víkendů, a tak se toho vlastně moc neudělalo, a jak to tak vidím, tak do konce roku to nebude o moc lepší.

V prvních 14ti dnech manžel zařídil revizi na elektriku v antoníčku, já s tím pak zaběhla na ČEZ a tam mi řekli, že do cca 10ti dní budeme připojeni… WOW… tak rychle, no skvělé! V zápětí se mě paní zeptala, jakou výši záloh budeme platit… :-O no jo, vždyť to vlastně znamená, že platíme další elektriku… do teď mě to vlastně vůbec netrklo, že to je měsíční výdaj… ano, nikterak velký, protože makáme jen o víkendu a jen o ty hezké víkendy, ale i tak… No nic, máme stavební proud (nebo jak se to oficiálně jmenuje) a můžeme už začít dělat i jiné věci, než jen kopat a vyklízet :-D Hurá!

Také jsme jednu sobotu zasvětili stavebnímu veletrhu v Letňanech, kde jsme dopoledne strávili na přednášce právě webu svepomoci.cz a následně jsme odpoledne oběhli místní stánky a sbírali inspiraci, rady a katalogy s ceníkama. Bylo to dlouhé, namáhavé, ale zase máme trošku víc informací a mohli jsme ledacos okouknout v reálu, což je fajn.

Další = poslední záříjový víkend byl prodloužený díky čtvrtečnímu svátku a páteční dovolené, tak si manžel zapůjčil pořádný bourací kladivo a sváteční čtvrtek byl ve znamení písku… respektive v bourání skály, kterou máme všude pod domem… bylo potřeba udělat pořádnou díru, kudy jsme chtěli protáhnout konečně kabely a trubky na vodu do sklepa. Nejhorší asi bylo propočítat to tak, aby se vnitřní díra potkala s tou vnější J ale podařilo se a nakonec jsme vše protáhli a znovu zapojili. Odměnou nám byl první grilovaný oběd.

No a v pátek jsme využili dovolené v pracovní den a vyrazili na nákup - koupili prkna na pile, panty, petlice, zámky, šrouby, hřebíky… a začali jsme dělat dveře.

Konečně to bude připomínat víc dům… Jak se dělají dveře… to asi nemá smysl popisovat.

Velké dík patří mýmu taťkovi, který nám k petlicím udělal lepší udělátko, které jsme zabudovali do zdi tak, aby to nebylo jen přišroubované, ale rovnou bytelně zabudované a zámek tak lépe držel a neustále nám tam hodně pomáhá – díky tati! Mému muži děkuji, že také maká a hlavně, že toleruje moje neustále buzerování a vymýšlení dalších věcí, které je tam potřeba udělat (samozřejmě bych chtěla mít ten barák hotový nejlépe ihned :-D ).

Každopádně jsme rádi, že už můžeme zamykat a nemusíme stále odendávat tu šílenou paletu… ano, puntičkáři by mohli říct…. A co okna? Proti zlodějům to není žádná ochrana… ale ty budou nejdříve za pár let… (nemá smysl dělat něco provizorního a vynakládat tak zbytečně čas i peníze.


Tento rok bych ráda ještě dodělala alespoň přední plot k silnici, zbourala kůlnu a spálila shnilé dřevo… a když se dobře zadaří, tak bych chtěla vyčistit a opravit studnu, abychom už příští rok měli vodu… a když se hooooodně zadaří, tak i plot k sousedům, abychom měli oploceno a klid na duši.

Vše je ale dost o penězích a vzhledem k tomu, že nyní platím hypotéku na byt, půjčku na dům a musím někde sehnat ještě peníze na střechu, 3 komíny a projekt, tak na zbytek už moc peněz nezbývá (respektive žádné…).

Tak stavebničení zdar… a doufám, že vám všem to jde rychleji, než nám.

 

Náklady

Název položky Cena
revize elektriky 200 Kč
prkna na dveře (bez daně) 1 700 Kč
panty, petlice, hřebíky, šrouby 1 100 Kč
4x visací zámek 600 Kč
Celkem 3 600 Kč
Naposledy změněno pátek, 20 říjen 2017 21:05

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

 • Odkaz Komentáře vita_k úterý, 27 únor 2018 21:34 napsal(a) vita_k

  To zbourani udelejte, cim driv k tomu pristoupite - vnitrne, tim lepe. Do te doby tam neutopite tolik penez, abyste to nakonec stejne udelali. Mozna si k takovemu rozhodnuti budete muset dojit sami a nejake ztracene penize to stat bude. Ale nakonec to tak dopadne.

  Vejminek se da udelat levneji novy nez opravovat toto stary...

 • Odkaz Komentáře Marešáci sobota, 27 leden 2018 18:40 napsal(a) Marešáci

  Ahoj, moc děkuji za komentáře :)
  Petře - máme jen dvě děti, ale ono se to zdá veliké, ale není to až tak... zdi jsou tlusté, je tam poměrně velká chodba a obytná je vlastně jen polovina - druhá polovina jsou chlívy a nad nima bych ráda udělala byt pro taťku a třeba to jednou pak bude vejminek pro nás.... nebo to pronajmeme... nebo tam udělám cukrárnu... kdo ví?!?! :)
  Nicméně ta obytná část opravdu není veliká - dole je kuchyň s koutem , malá koupelna a obývák. na chodbě schody nahoru a tam na každé straně pokojíček... a pak schody do podkroví a tam ložnice a na druhé straně třeba šatna nebo už půda a asi malá koupelnička.
  Barčo - moc děkuji za vzkaz, to potěší... jojo, jsme blázni, říkají to bohužel všichni... ale co, žijem jen jednou a vím, že bych toho litovala - už jsme takhle propásli jiný dům a do dnes se mi o něm zdá a je mi líto, že jsem do něj nešla, taky to byla taková láska na první pohled... Další články určitě přibudou, teď řešíme finance a co a jak bude dál... je i varianta to zbourat a postavit nový, ale to je poslední možnost, na kterou se budu snažit nepřistoupit :) uvidíme, co teď pořešíme dál... sama jsem na to zvědavá, už pořádně ani nespím... :-( nejradši bych už bydlela :)
  Tak domům zdar a stavebníkům na zdar :)))))
  Kamča

 • Odkaz Komentáře Barča čtvrtek, 25 leden 2018 15:43 napsal(a) Barča

  Vy jste krasní blázni! V dobrem slovasmyslu. Obdivuji vasi odvahu do neceho tak velkeho jit. Moc se tesim na dalsi clanky, moc hezky se ctou. A preji at vam jde vsechno hezky od ruky

 • Odkaz Komentáře Petr úterý, 28 listopad 2017 23:38 napsal(a) Petr

  Docela by mě zajímalo co máte s domem v plánu :) Jestli neplánujete 15 děti, tak zastavěných 300m je hotel a ne RD. Děti odrostou relativně rychle a co pak s tím? Nebo to děláte jako investici ?

Marešáci

Jarda

Věk: 36
Koníčky: IT, geocaching, rodina
Zaměstnání: IT technik

Kamča

Věk: 34
Koníčky: rodina, pes, čokoláda, koloběžka, cardmaking
Zaměstnání: Sales support

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 025 m2
Zastavěná plocha domu: 250 m2
Podlahová plocha domu: 750 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 403 917 Kč

Související články

Podkroví, střecha, okna aneb konečně můžeme říct "máme dům"

Podkroví, střecha, okna aneb konečně můžeme říct
Konečně nastala etapa, na kterou jsme se z celé stavby nejvíc těšili. Konečně budeme mít dům "uzavřený" a hlavně nebudeme mít po každém dešti všude louže. 

Stavba verandy, štukování , montáž oken a dveří,

Stavba verandy, štukování , montáž oken a dveří,
Po omítkách se plynule pokračovalo štukováním. Na většinu přízemí jsem byl už předběžně dohodnutý se zedníky co dělali omítky. Jelikož jsem štuk připravil několik dní předem v mícháčce, stačilo to…

Jak na montáž oken svépomocí

Jak na montáž oken svépomocí
Kamarád si před časem pořídil nová plastová okna. Taky bych se rád se stavbou domu posunul, jen jsem nějakou dobu zvažoval, zda zakoupit dřevěná nebo plastová okna a dveře. Rozhodl…

Diskuzní fórum