Reklama
Vyhledat: 

Sundání krovů, nadezdívky, podlahy/stropu

V minulém článku jsem psal o sundávání tašek. V podstatě "oficiálně" jsme tady skončili, i když demolice pokračovala dál.

V druhé polovině dubna jsem se jal sundávat krovy, šlo to v celku v pohodě a i v jednom člověk se ty větší trámy daly sundat relativně snadno.

Zbylo pak k sundání ještě cca metrů a půl zdiva, abychom to ohlodali až k oknům v přízemí (na výšku věnce cca 2,40cm).

Naštěstí se někdo ozval na můj inzerát "cihly za rozebrání a odvoz", a krásně jsem se tak zbavil dvou tater cihel.... jako sice cihly nádherný a relativně i čistý, a daly by se prodat.... ale oželel jsem "zisk" a byl rád, že si to parta lidí přijela rozebrat a pomoct mi i s tráma stropu.

Vzhledem k tomu, že všechno dělám sám a začal tlačit čas, měl jsem všude děsnej bordel. Prkna ze stropu "támhle", jíl (z podlahy půdy) furt uvnitř baráku.... no prostě děs.... ostatně na fotkách to je vidět.

Jak řiká táta "uklizený pracoviště, to je zákldad" a musim říct, že za tu dobu se mi to několikrát potvrdilo (zejména, když jsem klopejtal přes neuklizený cihly, nebo mi ujela noha na jílu, případně jsem šlápnul na pohozený prkno s šikovně trčícím hřebikem).

Takže časově jsme se posunuli cca do konce června. V červenci jsem měl naplánováno šalování a betonování věnců a o tom až v dalším článku, slibuju, že to bude dřív než za půl roku :-).

Naposledy změněno pondělí, 28 listopad 2016 19:23

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

3 komentáře

 • Odkaz Komentáře Pavel Zelinský středa, 30 listopad 2016 05:51 napsal(a) Pavel Zelinský

  No, mám to o něco snažší. Zůstanou podlahy (na ty přijde jestě izolace a záklop), polovina stropu a vypadá to, že snad i polovina krovu. Ale budu dělat věnec, tak nevím, jestli se bude muste krov sundavat, nebo se jen nadzvedne.

 • Odkaz Komentáře Honza a Iveta úterý, 29 listopad 2016 19:38 napsal(a) Honza a Iveta

  Tak to důrazně doporučuju zbourat a postavit novej :-D
  Fakt to výjde líp..... sice třeba maličko dráž (odvoz suti), ale pokud vás čeká to, co nás (tj, zůstanou obvodový zdi), tak fakt lepší zbourat, přehrnout a začít znova :-)

 • Odkaz Komentáře Pavel Zelinský úterý, 29 listopad 2016 06:19 napsal(a) Pavel Zelinský

  Zdravím. Už teď jsem moc zvědavý na další článek, protože mě vlastně čeká to samé. Držím palce, ať vám to jde přesně tak, jak to máte v plánu.

Honza a Iveta

Honza

Věk: 35

Iveta

Věk: 29
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 986 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 67 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 1 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 834 677

Související články

Vyměňte snadno, rychle a svépomocí starý radiátor za nový!

Vyměňte snadno, rychle a svépomocí starý radiátor za nový!
Potřebujete vyměnit staré radiátory za nové, aby vypadaly nejen efektně, ale umožnili vám i snížit náklady na vytápění? Potom těleso RADIK KLASIK-R je jasná volba. Oblíbený deskový radiátor pro rekonstrukce…

Připravte se na letošní topnou sezónu se stylem - díky Kermi moderním radiátorům s nadčasovým vzhledem a energetickou úsporou

Připravte se na letošní topnou sezónu se stylem - díky Kermi moderním radiátorům s nadčasovým vzhledem a energetickou úsporou
Časy, kdy radiátory byly výhradně žebrované a bílé a visely na stěnách, jsou pryč. Současné zdroje tepla dnes slouží i jako dekorativní bytové prvky na stěnách, které utvářejí prostředí Vašeho…

Rekostrukce stropu

Rekostrukce stropu
Rekostrukce dřevěného stropu za ocelový probíhal demontáží stávajících SDK příček a záklopu.

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05