Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Koupě bytu a vše s tím spojené

Ahoj stavebníci! Já jsem Bára, je mi čtvrtstoletí a jsem vystudovaná lékařka. A budu předělávat byt. Teď si určitě říkáte, jak taková koza, může sama rekonstruovat byt. No popravdě já to taky moc nevím. Uvidíme, jak to dopadne. Džte mi palce!

K rozhodnutí, že si pořídím byt, jsem dospěla koncem roku 2017, byt jsme koupili někdy v dubnu a teprve poslední víkend v srpnu jsme tam prvně kopli. Proto první článěk až teď, když už je jisté, že to nějak dopadne.

Moje nároky na byt nebyly velké, chtěla jsem levný byt v Ústí nad Labem, kam se budu stěhovat. Podmínka byla hotová koupelna, abych nemusela předělávat ještě to. Na začátku ledna jsme se jeli s Petrem, tohle jméno si zapamatujte, bude tu často, je to můj přítel a budoucí manžel, podívat na dva byty. První byl kousek od vody, ve 4. patře zděného domu s dvanácti partajemi. Byt prodával sám vnuk majitelů. Podle fotek měl být slušný, slunný, 2+1 s balkonem, parketové podlahy. Když jsme do bytu vešli, staly se dvě věci: první, co nás zaskočilo, byl stav bytu. V minulosti do bytu zateklo ze střechy, takže na stropě byly mapy. V koupelně byla vyřezaná díra do stěny na pračku. Takový vchod pro trpaslíky. Druhá věc byla atmosféra bytu. Genius loci! Já věděla, že z tohohle bytu dokážu udělat pěkný domov. Pan majitel nám i prozradil, že plánovali přestavbu na 2+kk a že to jde udělat. Cena byla hezká a ještě se nám podařilo ji o 25 tisíc usmlouvat. 

Druhý byt byl v paneláku. Krásný výhled na město, výtah. Ale PANELÁK. Petr nikdy nebydlel v paneláku a nechápal, co mám stále proti umakartové koupelně, když to viděl, tak pochopil. Tento byt byl sice o asi dvěstě tisíc levnější, ale taky o 20 metrů menší a musela by se dělat koupelna a neměli bychom vlastní ložnici. 

Když jsme skončili s prohlídkami, seděli jsme v autě a Petr mi povídá, abych něco řekla. Já že ne, že musí první on. Je to jasné, který to bude že? Povídá a jasné to bylo. To jsou blázni, berou první byt, ve kterém byli na prohlídce. My jsem byli asi ve dvaceti a stejně jsem se nakonec rozhodli si postavit vlastní dům. Jo, jsem trochu střelec a uvidíte, že hodně věcí řeštím takto.

Měli jsme velkou kliku s pánem, který byt prodával. Byl to slušný člověk a co řekl, to platilo, a jednání s ním bylo výborné. Moc děkuji. Prodej proběhl vlastně v pohodě, žádný velký zásek nebyl. Brali jsem si hypotéku, kde naštěstí taky nebyl problém. Jen to všechno strašně dlouho trvá. To je lhůta tři týdny tady, měsíc tam a letí to jak blázen. Původně jsme chtěli na těch pár měsíců sehnat nějakého nájemníka, ale nakonec to neklaplo a v bytě bydlel můj bratránek. No bydlel. To je silné slovo, spíš tam tak squatoval, když byl zrovna na škole v Ústí. Dvakrát v týdnu spal na karimatce v bytě bez záclon a závěsů, sousedi prý měli pré.

Pak přišlo na řadu přepisování elektřiny a plynu. Plyn jsem chtěla zrušit úplně a elektřinu přepsat na jiného dodavatele. Tohle je úplně to nějhorší. Vyřizování s úředníky. Jeden mi řekne, přines tohle, já to přinesu, a druhý mi řekne, proč to nosíte, to nepotřebujeme, přineste tento náš cans papíru. Tak přivalím jiný a oni na mě vyjeveně zírají, proč jsem jim stále nedonesla ten první papír. No na zabití. První elektřinu jsem platila až v srpnu, tak dlouho přepis trval. 

Když mi odmontovávali plynoměr, byla jsem zrovna na druhém konci republiky a nemohla jsem přijet. Prý se termín dá změnit, psali v sms. Tak jsem jim agilně hned volala, ano dá se to změnít z 18. na 19. Vlastně počkat, ve vašem případě to již nejde, 26. by již nastal černý odběr??? COŽE? To jako vážně? Jediné štěstí je, že mám hodné kamarády, ktěří si za drobnou úplatu udělali výlet do Ústí a otevřeli plynařům.

Pokračování příště: Kuchyň a plány

 

Náklady

Název položky Cena
Cena bytu včetně daně 696 800 Kč
Zápis do katastru 1 000 Kč
Odhadce 3 500 Kč
Úplata kamarádovi 700 Kč
Celkem 702 000 Kč
Naposledy změněno úterý, 04 září 2018 13:13

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Barča

Bára

Detaily bytu

Kraj: Ústecký
Velikost bytu: 52 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 750 000 Kč
Celkem prostavěno: 702 000 Kč

Související články

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci
Alena je jedním ze dvou výherců, kteří vyhráli v Rekonstrukční výzvě 100 000 Kč na sádrokartonové desky HABITO a doplňky od společnosti Rigips. S kamerou jsme ji navštívili, abychom zjistili, proč se rozhodla pro…

Koupě bytu

Koupě bytu
Při rozhodnutí koupi bytu jsme měli hlavní krytéria a to bylo-zděný byt, prostorný a dobře situovaný. Áááá našli jsme. Rozhodli jsme se, že do bytu ještě zainvestuje a uděláme si…

Má smysl uvažovat o svépomoci při rekonstrukci bytu?

Má smysl uvažovat o svépomoci při rekonstrukci bytu?
Nejsem úplně zdatný svépomocník a mám celkem slušně placenou práci, a proto kolem sebe slýchávám „Věnuj se své práci a na vše ostatní použij odborníky“.

Mohlo by Vás zajímat

Základy a deska

Základy a deska
Už je tady zas! Jak by řekl pan Werich. Po 14 dnech se hlásím se staronovými informacemi. Abych tedy navázala tam, kde jsem naposledy skončila. Po vyřízení úvěru se mohlo začít s…

Rozhodnutí stavět a odvodnění pozemku

Rozhodnutí stavět a odvodnění pozemku
Ahoj stavebníci. Vše začalo v létě 2017, kdy se nám v hlavě zrodil plán postavit si vlastní dům. Jako první nastala otázka, kde ho postavit a po pár dnech přemýšlení…

Nákup stavebního materiálu z pohodlí domova

Nákup stavebního materiálu z pohodlí domova
Nakupovat na internetu můžete v dnešní době i stavební materiál. A je to přitom poměrně jednoduché. Například nový e-shop společnosti Rigips nabízí kompletní sortiment pro sádrokartonové konstrukce. 

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54