Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace

Výherkyně Rekonstrukční výzvy Alena si projekt vytvořila sama. Největší zásah v jejím bytě čeká umakartové jádro a také ložnici, kterou stavitelka propojí se šatnou. Celá rekonstrukce bytu 2+kk proběhne s využitím sádrokartonu. V článku se dočtete, jaký typ sádrokartonu RIGIPS bude použit na stěnách i stropech a jaký designový prvek plánuje Alena vytvořit ze sádrokartonu v obývacím pokoji.

Co se bude bourat

„V bytě je klasické umakartové jádro, které představuje hlavní problém. Také mi vadí oddělená šatna od ložnice, přijde mi zbytečné  chodit do ní přes předsíň. Před deseti lety již byla pozměněna dispozice bytu, když byla kuchyň spojena s obývacím pokojem. Tuto dispozici zachovám,“ popsala stavitelka současný stav bytu.

V hlavní roli sádrokarton

Alena se rozhodla úpravy dispozice svého bytu vyřešit použitím sádrokartonu RIGIPS. Příčky budou realizovány z vysokopevnostního sádrokartonu RIGIPS HABITO a podhledy ze sádrokartonu RIGIPS Active Air, který neutralizuje formaldehyd a zajistí v bytě čistý vzduch po generace.

Nová dispozice bytu

„V nové dispozici bytu zachovám oddělený záchod. Koupelnu zmenším a díky tomu rozšířím prostor kuchyně,“ plánuje Alena. Jak již zmínila, zachová propojení obýváku s kuchyní a velká změna bude propojení šatny s ložnicí. Projekt rekonstrukce, který si udělala sama, diskutovala hlavně s rodiči.

V obývacím pokoji naprojektovala Alena do stropního podhledu světelnou rampu pro zajištění nepřímého osvětlení. Jak postupovat při realizaci světelné rampy, se dozvíte v jednom z příštích videí.

V závěru mě zajímalo, zda jsou nutná nějaká povolení před zahájením bourání? „Žádná zvláštní povolení nejsou nutná, protože nezasahujeme do statické funkce domu. Přesto jsem podala žádost na město, že nijak nekoliduji s městem a zároveň, že neomezuji další osoby,“ sdělila mi stavitelka.

V dalším díle se zaměříme na montáž sádrokartonové příčkz a stavbu podhledu. Video můžete sledovat zde

 

Rekonstrukce bytu 1. díl: Proč jsem se rozhodla pro rekonstrukci

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu

Video

Naposledy změněno pátek, 30 březen 2018 17:21
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Související články

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně
Šetření za vytápění, úspora energie, nižší zátěž na nosné konstrukce nebo lepší akustické vlastnosti. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci, nechte se inspirovat příklady využití stavebních technologií a materiálů Rigips.

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu
V bytě výherkyně Rekonstrukční výzvy Aleny je na řadě stavba sádrokartonových příček a příprava podhledů. Podíváme se na postup realizace obou konstrukcí a odborník Robert Hošek prozradí zásady pro kotvení…

RIGIPS představil HABITO H - vysokopevnostní protipožární desku

RIGIPS představil HABITO H - vysokopevnostní protipožární desku
Společnost RIGIPS, lídr v oblasti sádrokartonů a systémů suché vnitřní výstavby, představila HABITO H, impregnovanou desku, která je vhodná i do prostor s vyšší vlhkostí vzduchu, například do koupelny. Konstrukce…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12