Reklama
Reklama
Vyhledat: 

VIDEO: Instalace pozinkovaných ocelových profilů a montáž sádrokartonových desek

Po vybourání starých zdí a „debordelizaci“ bytu přišlo na řadu řezání drážek elektroinstalací a následovala stavba profilů sádrokartonové konstrukce.

Do Martinova bytu jsme dorazili v den, kdy byly již namontovány některé profily. Na stavbě se nepohyboval žádný řemeslník, a tak nám nezbylo než udělat pár fotek a dorazit na místo následující den.

Druhý den byly v bytě nejen postaveny všechny profily, ale většina zdí byla z jedné strany opláštěná sádrokartonovými deskami.

„Kdybychom měli za úkol udělat příčku od zdi ke zdi, byla by rychlost výstavby ještě vyšší. Technologií sádrokartonu lze udělat příčku tak rychle, že ráno začnu stavět a večer bydlím“ popsal Robert Hošek, vedoucí centra technické podpory společnosti RIGIPS.

01-profily

 

Pro opláštění konstrukce byl zvolen sádrokarton RIGISTABIL. Jedná se o sádrokartonové desky, které unesou až 80kg na hmoždinku. V pohodě na ni pověsíte police i kuchyňskou linku a lze je použít i do vlhkého prostředí. S jednou deskou, tak zvládnete rekonstrukci celého bytu.

Při nechtěném zavadění do jednoho ze svislých profilů jsme zjistili, že profil není nijak uchycen a je zcela volně uložen ve spodním a horním profilu, které jsou přišroubovány k podlaze a ke stropu.

„Mohlo by se zdát, že je něco špatně, ale ono je to ba naopak správně. Princip konstrukce je takový, že desky se šroubují pouze ke svislým profilům a tyto profily musí být uloženy volně. Pokud si pak dům například trochu sedne, nedojde nijak k poškození sádrokartonových zdí.“ doplnil Robert Hošek.

02-volny-profil


Martin má v bytě připraveny pouzdra pro posuvné dveře. Tato pouzdra mají velkou výhodu v rámci úspory prostoru a montují se při sestavování profilů. Dle slov Roberta Hoška je ovšem nutné počítat s tím, že tak jak umí sádrokartón tlumit hluk, pouzdro na rozdíl od zavíracích dveří, které jsou běžně vybaveny těsněním, tlumit hluk neumí.

Do Martinova bytu se podíváme příště na tmelení sádrokartonových desek.

Video

 

Náklady

Název položky Cena
Profily pro příčky 160 m.b. 6 000 Kč
Profily pro podhledy 140 m.b. 3 200 Kč
Pouzdro pro posuvné dveře 2x 8 000 Kč
Sádrokartonové desky RIGISTABIL 110 m2 13 000 Kč
Deska RB activAir 3 700 Kč
Práce řemeslníků 26 000 Kč
Ostatní materiál RIGIPS 8 000 Kč
Celkem 67 900 Kč
Naposledy změněno čtvrtek, 07 červenec 2016 09:35

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Martin Peterka

Koníčky: Počítače, cestování
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Praha
Velikost bytu: 50 m2
Současná dispozice: 1+kk
Budoucí dispozice: 1+kk s velkou koupelnou
Plánovaný rozpočet: 300 000 Kč
Celkem prostavěno: 127 900 Kč

Související články

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení
O tmelení sádrokartonu jsme již natáčeli několik reportáží. Vždy bylo po tmelení nutné provést broušení. Stavitelka Alena se však rozhodla v rámci rekonstrukce svého bytu, využít techniku tmelení sádrokartonu bez broušení.…

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu

Rekonstrukce bytu 3. díl: Montáž sádrokartonové příčky a podhledu
V bytě výherkyně Rekonstrukční výzvy Aleny je na řadě stavba sádrokartonových příček a příprava podhledů. Podíváme se na postup realizace obou konstrukcí a odborník Robert Hošek prozradí zásady pro kotvení…

Dokončení rekonstrukce bytu v Benátkách

Dokončení rekonstrukce bytu v Benátkách
Michal Straka se pustil před několika měsíci do rekonstrukce svého bytu. Vzal to opravdu z gruntu a zboural veškeré příčky, které v bytě stály a s použitím sádrokartonu vytvořil úplně nové dispozice svého…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12