Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vyrovnání podlah a navážení materiálu

Pokud bydlíte v podobném bytě, určitě proklínáte toho yntelygenta, který vymyslel dveře do kuchyně u dveří do obýváku. Spousta lidí to řeší tak, že tyto dveře zruší a chodí do kuchyně přes obývák.

Dispozičně je to super řešení, protože se tím dají vyřešit všechny nepříjemnosti, které se k tomuto bytu vážou, prakticky je to pro mne ovšem řešení neakceptovatelné – kroužit přes obývák do kuchyně, zvláště když máte 2 děcka, by bylo neúnosné. Takže jsem se rozhodnul dát do kuchyně dveře zásuvné.

 

Objednal jsem na ně pouzdro JAP. Nechal jsem si ho dovézt ze spodní strany domu, odkud se dá dostat přes cca 100metrový most do bytu téměř bez schodů, ale je to o 2 patra výš. Dosmýkal jsem tu skoro 50kg mrchu k výtahu a zjistil, že se tam nevlezu.

 

Vytáhnul jsem to dvě patra do přízemí a měl pocit, že chcípnu. A přede mnou ještě 5 pater :-p Více než tunu materiálu z Horbachu jsem tahal také touto cestou. Ta dlažba už se alespoň naštěstí do výtahu vlezla :-)

 

Abych neměl zásuvné dveře nonstop dokořán, potřeboval jsem srovnat prověšenou podlahu. Zbrousil jsem betonovou podlahu a po prostudování internetových diskuzí jsem objednal anhydritovou nivelačku BASF Prince Color NA 420. Když jsem pak jeden pátek večer studoval návod, zjistil jsem, že je pro minimálně 4 mm silnou vrstvu. Takže jsem ještě o víkendu objel hobby obchody a v Bauhausu koupil cementovou stěrku od Murexinu za několikanásobně více peněz.

 

Pečlivě jsem zatmelil spáry, zalepil futra a s bráchovou pomocí to rozléval. Pokud někde vidíte, jak to krásně teče, držte si od provádějící firmy odstup. Buďto šidí práci, nebo materiál, nebo obojí. Správně rozmíchaná samonivelačka je nečekaně hustá, jak si ji roztáhnete, tak drží. Takže je velmi snadné si udělat v místnosti třeba pěkné vlny ;-) Předpokládám, že samonivelace by fungovala až od určité tloušťky vrstvy. Pár centimetrů ale rozhodně dost není.

 

Dělal jsem to nadvakrát, při druhé vrstvě jsme přidali o 10 % vody více, ale k nějakému stříkání a teoretickému zatékání do spár (o nichž se v diskuzích také píše) to mělo zatraceně hodně daleko.

 

V mezičasech jsem jakožto odpočinkovou práci oškrabával mnohavrstvé nátěry starých barev.

Naposledy změněno neděle, 14 prosinec 2014 12:25

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Otakar

Otakar

Věk: 47
Koníčky: Linux
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Jihomoravský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 100 000 Kč

Mohlo by Vás zajímat

Interiérové a vstupní dveře

Interiérové a vstupní dveře
Řešení interiérových dveří jsem začal s velkým předstihem, ještě před započetím samotného bourání. Důvodem k tomuto kroku byly výrazné zimní slevy na dveře.

Pozemek, projekt a financování

Pozemek, projekt a financování
Zdravíme všechny stavitele! Jsme tu úplnými nováčky, takže budeme rádi za jakékoliv připomínky a komentáře od vás zkušenějších, kteří už máte za sebou kus práce :)

Koupě pozemku

Koupě pozemku
Tak konečně! Po dlouhém přemýšlení, kde budeme stavět, dlouhém hledání vhodného pozemku a po tom, co jsme několikrát změnili naše rozhodnutí, jsme se nakonec vrátili k pozemku, který se nám,…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05