Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Interiérové a vstupní dveře

Řešení interiérových dveří jsem začal s velkým předstihem, ještě před započetím samotného bourání. Důvodem k tomuto kroku byly výrazné zimní slevy na dveře.

Nechal jsem si zpracovat 4 nabídky od různých dodavatelů na pět interiérových dveří (3x 80 cm a 2x 70 cm). Nabídky se pohybovaly od 20.000 Kč do 42.000 Kč.

Nechtěl jsem voštinové dveře a ideálně laminátové kvůli odolnosti. Od laminátu jsem nakonec ustoupil z důvodu ceny. Nakonec jsem vybral dveře s dřevěnou výplní a na povrchu odolná folie, samozřejmostí jsou i obložkové zárubně.

Zaměření dveří spočívalo jen v dodání rozměrů stavebního otvoru pro montáž standartních rozměrů. Pak byla zpracována konečná cenová nabídka. Bohužel cenová nabídka najednou vyskočila o 10 000,- Kč výš, což se mi nelíbilo. Nakonec po několika e-mailech s dodavatelem jsme se dohodli na ceně pro obě strany přijatelné.

Všech pět dveří se zárubněmi a montáží za 27 500,- Kč.

Jelikož v době této dohody už stály všechny příčky, požádal jsem tedy o zaměření na místě, abych měl klid, že se dveře opravdu vejdou do vytvořených otvorů. Zaměření proběhlo velice rychle i vzhledem k tomu, že otvory odpovídaly požadavkům na standard. Pouze u třech zárubní bylo ještě přičteno 100 Kč za úpravu, nutnou pro montáž z důvodu krátkého ostění, například na záchodě.

Poté jsem zaplatil zálohu a čekal, až mi dodavatel dá vědět, že dveře jsou připraveny. Termín montáže byl dohodnut tak, že si ho určím, až bude rekonstrukce hotová.


Vstupní dveře

Když už jsem řešil dveře, zamýšlel jsem se i nad vstupními dveřmi. Říkal jsem si, že to nespěchá, ale po jedné nepříjemné situaci se zabouchnutými klíči v bytě, kdy jsem se do bytu dostal za pět minut pouze s pomocí šroubováku a kleští, jsem toto stanovisko přehodnotil a začal řešit bezpečnostní dveře.

Na začátku jsem samozřejmě brouzdal po internetu a hledal, možností je vcelku dost. Nakonec jsem s nabídkou oslovil dvě firmy, které se ozvaly hned následující den.
Jedna nabízela zdarma konzultaci a zaměření na místě. Druhá mi bohužel nic takového nenabídla, ale co se týká ceny řekli mi, že cena je pevná, ať si tam dám jakýkoliv dekor, pouze doprava se přičítá.

 

Náklady

Název položky Cena
5x dveře se zárubněmi a montáží 27 500 Kč
Celkem 27 500 Kč
Naposledy změněno úterý, 23 srpen 2016 13:55

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

4 komentáře

Michal S.

Michal

Věk: 27
Koníčky: sport, automobily, PC a elektronika, vaření
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily bytu

Kraj: Středočeský
Velikost bytu: 70 m2
Současná dispozice: neuvedeno
Budoucí dispozice: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 146 036 Kč

Související články

Výměna starých dveří za nové bezpečnostní dveře

Výměna starých dveří za nové bezpečnostní dveře
Nejsou dveře jako dveře. Ty bezpečnostní vás ochrání před zloději a požárem, izolují teplo i chlad. Jak probíhá výměna a montáž takovýchto dveří jsme se jeli podívat za paní Radkou…

Nové dveře v novém roce

Nové dveře v novém roce
Nový rok se často nese ve znamení změn. A proč tedy nedopřát jednu i vaší domácnosti? Největší a nejstarší výrobce dveří a zárubní v ČR společnost SAPELI vychází svým zákazníkům vstříc…

Vylepšete nyní domácnost novými dveřmi a ušetříte několik tisícikorun

Vylepšete nyní domácnost novými dveřmi a ušetříte několik tisícikorun
Ti, kteří si za své novoroční předsevzetí dali rekonstrukci své domácnosti, by měli zbystřit. Největší český výrobce dveří a zárubní společnost SAPELI totiž na úvod roku připravil speciální novoroční slevu…

Diskuzní fórum