Reklama
Reklama
Vyhledat: 
×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 5833

Výběr sádrokartonové příčky podle Edity a Ondřeje a stavba designové stěny

Edita a Ondřej spolu žijí již řadu let. Edita je několikanásobnou mistryní ČR ve sportovním lezení. Ondřej je výborný lezec a kromě lezení miluje squash. Nedávno se rozhodli pro kompletní rekonstrukci svého bytu. Správně zvolit vhodnou stavebninu pro vnitřní příčky není nic snadného, a tak se dali do zjišťování o vlastnostech různých materiálů a možnostech, které jsou vůbec k dispozici.

Podobný příběh může potkat i vás

Nejvíc se přitom zajímali o materiál, ze kterého budou vyrobeny příčky v bytě. Na sádrokartonových deskách Habito od společnosti Rigips je zaujaly především výjimečné vlastnosti materiálu. Vysoká pevnost a odolnost dělá desky srovnatelné s běžným zdivem. Do desek Habito můžete kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a bez hmoždinek, což zřetelně zjednoduší práci a Ondřej se tak vyhne sádrování a zbytečnému skladování speciálního nářadí na vrtání. Editě odpadne úklid nepořádku a prachu, který vzniká při vrtání. Sádrokartonová deska Habito tak pro ně byla jasná volba. 

habito foto c tomas maly MG 9529

 

„Vybourali jsme všechny příčky a postavili je znovu jinak a lépe. S deskami Habito to šlo jako po másle. Ondřej sice občas při stavbě do desky něčím narazil, ale naštěstí je tak pevná, že se vůbec nepoškodila. Nakonec jsme na stěny zavěsili poličky pro moje oblíbené knížky, televizi, obrázky. Bylo to úžasně jednoduché a rychlé, vše jsme zavěsili bez vrtání a bez hmoždinek,“ popisuje proces rekonstrukce Edita.

Chcete změnit koncepční rozmístění příček? Není problém

Když však byli se stavbou příček hotovi, uvědomili si, že by se jim líbilo jiné rozmístění.  Díky rychlému a snadnému kotvení do Habita, které umožňuje ohromnou flexibilitu při zařizování bytu, to nebyl problém. „Všechny předměty jsme zase ze stěn sundali, zatmelili dírky po vrutech a předělali náš byt k nepoznání. Tak tohle je byt podle našich představ. Můžeme konečně dělat to, co máme nejraději. A když si v budoucnu pořídíme děti? No tak ten náš byt zase z gruntu předěláme,“ říká s úsměvem Edita.

habito foto c tomas maly MG 8759

 

Sádrokartonová deska je také překvapila tím, jak izoluje zvuk. Příčky s deskami Habito, díky své vyšší plošné hmotnosti, dokáží vylepšit vzduchovou neprůzvučnost efektivněji, než ty zděné a hodí se tak velmi pro odhlučnění interiéru. A tak se Ondřej může nerušeně dívat na televizi a hrát počítačové hry, zatímco si Edita ve vedlejší místnosti čte nebo spí. Více o sádrokartonových deskách Habito se dočtete v článku zde

Designová stěna s deskami Habito

Vylepšit si interiér designovou stěnou, je ideálním řešením, když chcete změnit koncept prostoru interiéru.  Designová stěna Habito představuje po všech stránkách bezchybné řešení, které přináší spolu s designem i spolehlivou technologii poskytující vysoký estetický zážitek a radost z bydlení. Designovou stěnu tvoří spojení dvou pokrokových výrobků: sádrokartonové příčky Rigips opláštěné deskami Habito a dveří se skrytou zárubní Sapeli.

designova pricka foto c tomas maly MG 4198a

 

Sádrokartonová deska Habito díky své pevnosti a tuhosti umožňuje bezproblémové opláštění dveřní zárubně pro skrytou montáž, což by pro běžný sádrokarton nemuselo být optimální řešení. Skrytá zárubeň a dveřní křídlo Sapeli je ústředním motivem designové příčky. Toto důmyslné řešení se skládá z aluminiového zárubňového profilu AKTIVE 2515, který je určen pro skrytou montáž do sádrokartonového ostění, a dveřního křídla se speciálním provedením dveřních závěsů.

Komponent pro příčky Habito

Dlouhodobou životnost a perfektní vzhled docílíte použitím speciální pásky pro ošetření rohů a koutů – pásky EasyFlex PRO, která dokonale ochrání i nadměrně exponované ostění skryté zárubně. Tato páska se vkládá do vnitřních koutů a rohů do předem naneseného sádrového tmelu Rifino TOP. Tento tmel také umožní, za předpokladu správné techniky tmelení, provádět tmelení designové stěny Habito bez potřeby brousit tmelené plochy a penetrovat povrch před aplikací finální povrchové úpravy. Na dokonale hladký povrch stěn lze aplikovat libovolnou povrchovou úpravu.

designova pricka foto c tomas maly MG 3536      designova pricka foto c tomas maly MG 3621

 

VIDEO - montáž designové stěny

 

Jak postavit designovou stěnu Habito krok za krokem najdete na webu www.pevnadeska.cz.

Jeden z prvních, kteří vyzkoušeli stavbu příček z nové sádrokartonové desky Habito je svépomocný stavebník Michal, který kompletně rekonstruuje byt v Benátkách nad Jizerou. Sledovat, jak se mu pracuje s deskami můžete v článku zde.


Také právě vychází čtvrté aktualizované vydání Velké knihy sádrokartonu, jedinečné publikace přinášející souhrnná data a informace o systémech a konstrukčních řešeních suché vnitřní výstavby. Koupit můžete v e-shopu Rigips.

Naposledy změněno středa, 09 březen 2016 16:26
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení

Rekonstrukce bytu 5. díl: Tmelení sádrokartonu bez broušení
O tmelení sádrokartonu jsme již natáčeli několik reportáží. Vždy bylo po tmelení nutné provést broušení. Stavitelka Alena se však rozhodla v rámci rekonstrukce svého bytu, využít techniku tmelení sádrokartonu bez broušení.…

Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace

Rekonstrukce bytu 2. díl: Projektová dokumentace
Výherkyně Rekonstrukční výzvy Alena si projekt vytvořila sama. Největší zásah v jejím bytě čeká umakartové jádro a také ložnici, kterou stavitelka propojí se šatnou. Celá rekonstrukce bytu 2+kk proběhne s využitím sádrokartonu. V článku…

RIGIPS představil HABITO H - vysokopevnostní protipožární desku

RIGIPS představil HABITO H - vysokopevnostní protipožární desku
Společnost RIGIPS, lídr v oblasti sádrokartonů a systémů suché vnitřní výstavby, představila HABITO H, impregnovanou desku, která je vhodná i do prostor s vyšší vlhkostí vzduchu, například do koupelny. Konstrukce…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05