Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Jaké ponorné čerpadlo do vrtané studny?

Vložil: tomas
Dne: 28. zář 2013 13:44

Ahoj, můžete mi někdo doporučit, nebo nemá někdo zkušenost z čerpadlem do vrtané studny? Průměr pažnice mám 160mm a hloubka studny 20m. Koukal sem, že na trhu je dost vidět firma Sigma. Na veletrhu mi byla představena firma Noria(češi)-nemá s nimi někdo zkušenost? Představení Firmy se mi líbili-už jen 3letá záruka+servis do 48hod oprava u zákazníka. Čerpadlo bude sloužit jak pro rod.dům, tak v létě pro zahradu. Díky za odpovědi :)
Odpovědět

Vložil: Michal a Markéta
Dne: 29. zář 2013 22:36

Ahoj,

každý ti doporučí něco jiného. U mě zvítězila Noria....Slovo "češi" je dost zavádějící, ale neříkám, že to není pravda. Nicméně tělo čerpadla made in italy. Zatím jsem ho ještě neměl spuštěné, mě to navrhnul brácha "dobrý poměr cena/výkon" Každý řekne Grundfos - to je kvalita, to sice ano, ale něco stojí. Ten servis do 48 hod. a záruka 3 roky je určitě +, které i u mne rozhodovalo...cca za 14 dní budu moct poreferovat :-)

Hodně štěstí při výběru
Odpovědět

Vložil: tomas
Dne: 30. zář 2013 01:24

Tak to je fajn a jakej model čerpadla od Norii sis pořídil?
Odpovědět

Vložil: Michal a Markéta
Dne: 30. zář 2013 19:05

Bral jsem ADA3 - 80-10-N1 s 20-ti metrovým kabelem. Snad to bylá rozumná volba
Odpovědět

Vložil: pwerny
Dne: 25. říj 2013 14:29

...mě byla doporučena Sigma (...nepotřebuješ servis...povolíš 4 šrouby, vyjmeš šnek a vyčistíš :) ) pro mě ideál česká výroba, vrt mám 52 metrů, průměr 110 mmm pro RD... na Norii taky kouknu...Grundfoz mi přijde zbytečně drahé...podle zkušeností z jiných oborů vše vydrží cca stejně dlouho... (Ruský, nebo Americký...všechno Čína :D)
Odpovědět

Vložil: Richardsonec
Dne: 05. říj 2015 15:06

Tu firmu co píšeš neznám. Já jsem na barák kupoval čerpadla grundfos jak na vodu tak i TČ. Nemohu říci nic zlého. záleží na tom jaký máš rozpočet. Ale když je studna 20 metrů hluboká, tak to už bude chtít lepší čerpadlo.
Odpovědět

Vložil: Pavel
Dne: 05. říj 2015 22:51

Hloubka studny neni zas tak smerodatna, ale kolisani hladiny je dukezite. Rozdil mezi hladinou a nadobou v dome je to hlavni. +tlak na ktery cerpadlo tlaci.
Odpovědět

Vložil: StandaS
Dne: 13. bře 2018 17:35

Zdravím, vím, že to bude znít asi trošku zvláštně, ale chystáme se kupovat nové čerpadlo do studny, protože to, co máme, má dost malý tlak vody. Listoval jsem letákem Tesco a v sekci pro zahradu jsem na jedno ponorné narazil.. a tak se chci zeptat, máte někdo s čerpadlem od nich zkušenost? Když tak se jedná o tento leták - www.letakomat.cz/tesco/aktualni-letak-hy...stredy-14-03-2018-0/ - strana 35. :) Díky
Odpovědět

Vložil: travas
Dne: 14. bře 2018 09:30

Pokud jde o čerpadlo do vrtu a nechcete ho každou chvíli vytahovat a opravovat tak si připlatit za Grundfos.
Odpovědět

Vložil: pwerny
Dne: 14. bře 2018 11:32

...určitě bych nekupoval čerpadlo v supermarketu...ato ani v žádných hobbymarketech. Mrkni do specializovaných obchodů, v každém městě takový je. Tam ti poradí a doporučí...navrhnou a přesně spočítají co vlastně potřebuješ... neboj se ani cen. Já si vybavoval vrt ve speciálce, jsem nadmíru spokojený a z návrhu mi zbyl pouze 1,2 metru pendreku....
Odpovědět

Vložil: Majkííí a Kačka
Dne: 15. bře 2018 12:24

Mně bylo sděleno, že do vrtu nepatří mališ, protože moc vrní a vrt v podstatě ničí.
Doporučili mně nejlevnější vřetenové čerpadlo, které ten vrt vyčistí a stavbu přežije.

Např.
cerpadla.heureka.cz/alfapumpy-hc80-0_75s-25m/

Až teprve po oplocení pozemku koupit kvalitní čerpadlo.

a já, jak jsem koupil, tak prodávám :-)
Odpovědět

Vložil: pwerny
Dne: 16. bře 2018 10:39

Malish je nejlepší vibrační čerpadlo. Malishem vrt nejdříve vyčistíte, tomu čerpadlu nevadí bordel, písek, bláto... sežere všechno a tedy i ze dna vytáhne to blátíčko. Mě doporučil vrtač minimálně 3 měsíce čerpání vody z vrtu naprázdno.... 1-1,5 hodiny, pak odpočinek a tak dokola... teprve až po dokonalém vyčištění vrtu jsem koupil vřetenové čerpadlo. Vřetenové má gumovou vložku a dovedete si představit, co s gumou udělá ostrý písek... Vše jsem chytal do sítka, abych viděl, co mi to tahá. Další výhoda Malishe je, že po zasunutí PVC trubek do vrtu je kolem trubek prostor, ten se zasypává praným kačírkem ...no a vybrace malishe donutí kačírek krásně popdatat až úplně dolů, tím se vlastně zmenší šance, že se do vrtu budou dále dostávat nečistoty ze zeminy kolem...

Po použití se Malish hodí např. na vypouštění bazénu, příp. se dál prodá...je to nesmrtelné čerpadlo...
Odpovědět
Odpovědět