Nemůžu zkolaudovat dům - není zkolaudovaná příjezdová cesta

Autor: Michal J (1 příspěvek)
Kategorie: Pozemek
16. 9. 2019
6 komentářů
Dotaz

Dobrý den,

při dokončování domu jsem náhodně na stavebním úřadě zjistil, že ho nebudu moc zkolaudovat, dokud nebude zkolaudovaná příjezdová cesta. O tom jsem nevěděl a ani nikdo ze sousedů, kteří také dokončují stavbu. Ve stavebním povolení to je a i když jsem si to četl, tak mě to prostě a jednoduše nenapadlo…asi proto, že jsem o tom nikdy neslyšel a také proto, že většina známých zkolaudovala s cestou bez kolaudace.

Chci se dotázat, jestli se s tím dá něco dělat a dům bych mohl bez cesty zkolaudovat? Udělení vyjímky atd.? Dům je v dosahu 50m od veřejné komunikace. K pozemku vede zpevněná cesta ( cca 10-15m od veřejné komunikace ) Cesta se momentálně ani budovat nemůže, jelikož jeden z šesti majitelů pozemku teprve zažádal o vytvoření elektrických síťí, takže se bude příjezdová cesta překopávat - cca. polovina. V bance mi řekli, že zkolaudovaný dům pro banku mít nemusím, že stačí mít ukončenou stavbu na ohlášení, na které dostanu číslo domu atd.

Můžete někdo poradit, jak přesně postupovat? Můžu podat ohlášení o dokončení stavby?

Díky Micha J.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama