Prevod pozemku na stavebni parcelu

Autor: Ondrej Sus (1 příspěvek)
Kategorie: Pozemek
16. 7. 2019
1 komentář
Příspěvek stavebníka

Dobrý den,

Predem se chci omluvit, jestli se tyto prispevky jiz nekde resili, ale nenasel jsem nic konkretniho.

Pritelkyne ma v Branticich (okr. Bruntal) nejake pozemky. Pozemky jsou vedene jako trvaly travni porost. Z toho nektere jsou urcene k zastaveni.

5132 m2 - urceno k zastaveni.

10560 m2 - to je pouze trvaly travni porost, ktery KoPÚ neoznacil za pozemek urceny k zastaveni.

Mame v planu koupit rodinny domek, ale spise na Ostravsku, kde bydlime. Ty Brantice jsou hodne z ruky a pokud by slo, tak bychom chteli techto pozemku vyuzit k financovani (alespon z casti) noveho domu.

Muj dotaz je tedy nasledujici:

Vyplati se prevest tyto pozemky na stavebni parcelu a prodat? Tzn. nechat zasitovat, prijezdova cesta, kanalizace atd... Momentalne tyto pozemky pronajima jine obci, ktera to tam pravidelne seka a travu vyuziva k hospodarskym ucelum. Na nekterych forech jsem cetl, ze to prevedeni a dalsi veci s tim spojene jsou docela hodne zpoplatnene.

Ja osobne jsem v techto vecech opravdovy zacatecnik a vim jen to, co jsem uz procetl na forech. Kazdopadne budu rad za kazdou radu.

Diky moc a mejte se fajn

Sustik Ondrej.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama