Perimetr

Matne
13. pro 2018 21:11 #24016
Zdravím stavebníci a prosím o radu, jaký byste zvolili postup. Mám základový pas a 2 vrstvy ztraceného bednění. Potom bude 150 mm deska a první vrstva YTONG tl. 300 mm a dále YTONG LAMBDA 375 mm. A teď nevím, jestli mám zvolit postup, viz obrázek: červeně - osadím XPS a bude sloužit jako bednění desky, potom dám fialově vyznačenou hydroizolaci a pak dodělám XPS (vyznačeno modře. Nebo byste udělali bednění třeba z desek, poté dali hydroizolaci a až nakonec XPS? Díky za názory a rady. V projektu mám, že dům bude nezateplený, YTONG LAMBDA 375 by měl stačit.
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří
18. pro 2018 08:32 #24027
Nejsem odborník, ale řešil jsem v létě to samé :-)
Varianta na obrázku je asi levnější a jednodušší, člověk ušetří za OSB desky a jejich montáž. Použil jsem ale nakonec druhou variantu, tedy bednění z OSB, izolaci na desku a nakonec XPS. A to kvůli tomu, že hydroizolace by se měla natavit na podklad. V případě polystyrenu tedy nejde natavit ani na polystyren samotný, ani na desku v okolí polystyrenu.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Matne
19. pro 2018 10:29 #24028
Děkuji za odpověď, myslel jsem, že to řešilo hodně stavebníků, ale asi ne. No právě, jak píšete, ještě navíc nevím co by dělalo to přerušení tepelné izolace tou vytaženou hydroizolací (budou 2 vrstvy). Asi by tam byl most. Ještě jednou díky.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.