Odstranění stavby

Lukas
08. úno 2019 17:36 #24315
Ahoj, nevíte někdo jak je to s demolicí stavby nad 150m2, můžu bourat svépomocí nebo ne?
Díky a pěkný den :-)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Ing. arch. Martin Veber
12. úno 2019 22:13 #24332
Svépomocí můžete odstranit takovou stavbu, jejíž novostavba by nevyžadovala stavební povolení, tedy takovou, která je uvedené v § 103 a § 104 stavebního zákona. Musíte ale zajistit osobu, která bude provádět stavební dozor, která má příslušné vzdělání a praxi, je k tomu kompetentní. A u staveb, v nichž může být obsažen azbest, je nutno zpracovat stavebně technický průzkum, který jeho přítomnost potvrdí nebo vyvrátí. Je-li obsažen, je nutno zajistit dozor autorizovanou osobou.

Ing. arch. Martin Veber
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 607 91 66 93

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.