Vlhký fermacel v TM

vejniik
08. říj 2019 21:33 #25489
Zdravím,

Řeším chybyčku v novostavbě(dřevostavba - skladba stěn fermacel). V Technické místnosti mám hodiny s uzávěrem vody a celou vnitřní stěnu mám vlhkou až mokrou a už se tam vytváří houba(smrdí). Když jsem to poprvé zjistil tak jsem vytáhl vatu, která je i mezi vnitřními stěnami a byla durch mokrá a to jsem na to přišel poprvé. Bylo mi řečeno že se rosí trubka od přívodu vody a taky že ano. Tak jsem to obalil šedou izolací na trubky a je po rošení. Ale problém s vlhkou stěnou a houbou stále přetrvává. Když použiji sprej na plíseň tak je na dva dny pokoj a pak je to znovu. V tom míst nic jiného není jen ten hlavní přívod vody ze základové desky. Zkoušel jsem vysoušet, zahřívat, teď i odvhčovač a stále nic. Bydlíme 3tím měsícem a tak měsíc řeším tento problém. Firma co stavěla bez odezvy chtěli doto podle kterého se dá prd poznat tak od zítra začnu telefonovat a telefonovat. Prosím o radu.

Děkuji,
Krásný den.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
09. říj 2019 12:52 #25490
Dobrý den, z toho vašeho popisu se těžko něco radí a určuje. Jednak to chce upřesnit celé složení té problematické stěny a jaké jsou teploty na obou stranách stěny. Dále by to chtělo nějaké fotografie nebo upřesnění, kde přesně ve skladbě stěny a na jakých materiálech se vám vracejí ty plísně, případně se objevuje vlhkost. Buď jsou některé materiály už tolik napadeny plísněmi, že pomůže jen jejich výměna, nebo vám tam někde stále něco kondenzuje, ale to z toho popisu nelze určit.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od vejniik
09. říj 2019 16:37 #25491
Zdravím,

teploty bohužel nemám jak zjistit teploměr ani vlhkoměr na stěny nemám k dispozici. Fotografie nahraji někam k příspěvku. Skladba stěny je fermacel - kvh profil s vatou a fermacel - na fotce to půjde poznat. A z fotky od spodního hranolku to leze po stěně(fermacelu). Na druhé straně toho mokrého fermacelu je koupelna se sprchovým koutem, který je ale asi o metr vedle toho kde je to zamokřené.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
10. říj 2019 21:59 #25495
Dobrý den, jestli jsem to dobře pochopil, jedná se o stěnu mezi technickou místností a koupelnou. kdy oba tyto prostory jsou ve vytápěné části domu, tedy teploty na obou stranách konstrukce nejsou nějak zásadně rozdílné. Na té stěně s plísní vám buď kondenzuje vlhkost, ale to by platilo jen v případě, že by zde byl rosný bod a to je dost nepravděpodobné vzhledem k teplotám na obou stranách konstrukce, navíc tam ještě předpokládám byla všude původně tepelná izolace ? Takže nejpravděpodobnější možností je, že se do té stěny dostává vlhkost z koupelny, což může znamenat špatně provedenou hydroizolaci apod.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.