Garáž/dílna - zateplení stropu

Frozz
09. pro 2019 10:08 #25723
Dobrý den,

jelikož jsem naprostý laik, rád bych vás - zkušené stavitele, požádal o radu.

Aktuálně mám garáž (dílnu) o velikosti cca 60m2, ve které přes víkendy pracuju. Z jedné strany je zateplená, z druhé strany přiléhá k další garáži. Topím 2x elektrickými topidly HECHT 3kW, před plechovými vraty mám nataženou velkou plachtu, jelikož stará vrata zdaleka netěsní na 100 %. Celkem se mi daří garáž vytopit na řekněme 16-18°C (nemám změřeno, odhaduji, v mikče jsem tam celkem v pohodě), ale rád bych chtěl mít alespoň 20-22°C.

Co bych rád řešil je zateplení stropu. Aktuálně jsou přes celou šířku stropu mezery široké cca pár cm (prý kvůli tomu, aby strop nepopraskal - nevím), ale myslím si, že tudy utíká teplý vzduch.

Jaký polystyren byste mi doporučili? Klasický bílý, nebo radši rovnou šedý s lepšími vlastnostmi? Jakou šířku? Bude stačit 3-5cm? Berte prosím na vědomí, že jde o dílnu, ne obývák a nerad bych platil zbytečně moc, protože ani není v mém vlastnictví.

Mockrát děkuju,

Lukáš
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
10. pro 2019 12:17 #25725
Dobrý den, nevím, co vlastně chcete slyšet, na jednu stranu chcete uspořit za teplo a snížit TZ dílny, na druhou stranu nechcete moc zateplovat, protože to není vaše. Běžně si ochlazovaný strop zaslouží klidně i 20-30 cm izolace. Jelikož je to "jen" dílna a není to vaše, chápu, že tolik izolace dávat nechcete. Každá izolace je samozřejmě nějak znát, ale když už bych to dělal, tak bych použil minimálně 10 cm. Ale je to jen na vás, kolik izolace tam dáte a jaký polystyren použijete, použitelný je prakticky téměř každý druh polystyrenu, nejlevnější pro vás bude klasický bílý EPS.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.