Zateplení spodní stavby

Martin
11. čvn 2019 20:33 #24973
Dobrý den :-) měl bych otázečku (jinak bych sem ani nepsal že :-)) máme zateplit zemní stavbu (sklepy) a v projektu je 14cm extrudovaneho polystyrenu. Tloušťku bych chtěl dodržet ale stavíme svépomocí a snažíme se zbytečně nerozhazovat peníze. Extrudovaný polystyren je opravdu dráhy a tak mě napadlo řešení. Udělat tzv. sendvič tedy využít fasádní polystyren a na něj nalepit extrudovaný polystyren. Tedy by skladba byla:hydroizolace, fasádní polystyren např. 80mm a na něm extrudovaný polystyren 50mm. Co si o této verzi myslíte? Já osobně jsem si říkal že byť není fasádní polystyren vhodný do země, tak by ho ale mohl ten extrudovaný polystyren dostatečně ochránit. Děkuji za případný názor či radu :-)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
12. čvn 2019 13:43 #24984
Dobrý den, osobně v tom nevidím problém a nebyl byste první, kdo to takto vyřešil. Ono nasákavost i toho obyčejného EPS je dost diskutabilní a pokud EPS nebude stát trvale ve vodě, tak bych žádné obavy neměl. Klidně to tak udělejte, 3-5 cm XPS bude bohatě stačit, ještě před to můžete dát jako ochranu nopama směrem od domu nopovku, ale není to nutnost, stačí i geotextilie.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Martin
12. čvn 2019 20:07 #24986
Dobrý den,
Děkuji, zpráva mne potěšila. Jsem rozhodnut dát nopovku jako ochranu zateplení, protože budu kolem celého domu dávat drť jakožto drenáž pro odvod vody. :-)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.