Rozpočet bungalov 130m2

David a Barunka
22. bře 2016 18:21 #8793
Ahoj stavebníci.

Viděl jsem tu vlákno a tak i mě napadlo se podělit o náš propočet a zeptat se Vás všech na názory zda se Vám to zdá reálné.

Jedná se o bungalov zastavěná plocha lehce přes 130m2. Tvar je jednoduchý obdélník. Zdivo je Heluz 30 + 12cm izolace (v projektu momentálně zakreslené 44)

Budu rád a vděčný za veškeré připomínky, rady či tipy.
Předem děkuji za případné odpovědi.
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Roman
22. bře 2016 19:32 #8794
Pošli mi emai na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odpověď od Pavel
22. bře 2016 21:53 #8797
Zdravím,
nevím jaké máte možnosti, co je na pozemku hotovo co není. Koukal jsem na rozpočet a řekl bych, že něco máte přemrštěné, něco nedoceněné. např výkop pasů 20 tis? počítejte bagr cca 650 / hod, za den nemá co dělat. Dále např koupelny - obklady cca 1000/ m2, namítnete však dlažba stojí 300/m2, to sice jo, ale je tam spousta dalšího, u nás celkem 100 m2 dlažeb plus obkladů cena 107 tis. Zařízení : kuchyně 140 tis.apod. Z vlastní zkušenosti - nechali jsme si na vybavení RD cca 600 tis. - z toho je kuchyně včetně spotřebičů, stůl, židle, postel, nějaké skříně, pračka sušička. Dále tam máte revize elektro pouze 2 tis, to je málo, budete potřebovat revizi na stavenišní rozvaděč, dále pak vnitřní elektroinstalaci + přívod do domu. Nezdá se to, ale prachy pak jen letí. Zateplení 50 tis? počítejte opět cca 1000/m2. Nás na barák vata stále cca 90 tis, příslušenství - hmoždínky, lišty perlinka lepidla cca 60 000, fasáda bude cca 60 000, celkem 210 tis za 200 m2. Stavbě zdar

Odpověď od M a M
23. bře 2016 06:36 #8798
Ahoj,
napadá mě jenom není 12cm izolace málo (když už budete zateplovat)?

1. Základová deska - perimetr + nopová folie + odvodněn - chybí?
2. Elektro - 30 000,- To je včetně vypínačů a osvětlení?
3. Vytápění Krbová vložka - včetně komínu a obezdění?
4. Sádrokarton by měl vycházet na max. cca 250Kč/m2 svépomocí, otázka je parozábrana atp...

Stavbě zdar!

Odpověď od Roman
23. bře 2016 18:44 - 23. bře 2016 18:50 #8800
Ahojas. Není to k rozpočtu ale nebude Ti vadit absence druhé toalety??? Nevím jak TZ domu ale to zateplení bych navýšil rozdíl bude cenový jen v( polystyrénu,vata) materiálově zanedbatelné.
Poslední úprava: 23. bře 2016 18:50 od Roman.

Odpověď od David a Barunka
23. bře 2016 19:56 - 23. bře 2016 19:57 #8801
Pavel a Evča
Ahoj děkuji za odpověď.

Mám v dokončení započítanou zvlášť Koupelnu (100.000,-) na kuchyň 150

Co se týče elektriky, tak jsem z oboru a vše si budu dělat úplně sám a zároveň mám možnost nakoupit většinu věcí za nákupní cenu, proto ty ceny.

Co se fasády týče, tak na systém Baumit open premium mám cenu 480kč m2 komplet +350kč m2 za práci kdybych to nedělal svépomoci. Fasády bude cca 120m2

Jinak máte pravdu v některých věcech jsem se přepočítal a děkuji za rady :)
Poslední úprava: 23. bře 2016 19:57 od David a Barunka.

23. bře 2016 20:08 #8802
Matěj a Martina

Ahoj. Izolaci mám spočítanou na 12 cm šedého polystyrenu od Baumitu.

1, Základová deska - Máte pravdu chybí. stejně jako jsem byl upozorněn na absenci šalování.
2, Elektro - Ano mám možnost si vše zajistit sám a většinou za nákupní ceny. Jsem z oboru.
3, Vytápění Krbová vložka - Komín je započítán ve zdivu (cca 20,000 od heluzu). a jinak vč. obezdění
4, Sádrokarton - To že jsem zde s cenou trochu ulítl jsem si už taky uvědomil.

Díky moc za rady :)

23. bře 2016 20:22 #8803
Roman

Ahoj.

No žijeme bez dvou toalet dodnes naprosto bez úhony a nikdy mi to nescházelo, tak jsme o tom neuvažovali ani v projektu. Jediné co jsme chtěli byla oddělená toaleta. Možná je to špatně možná ne. To napoví čas :)

Máme navrženo 12cm šedého polystyrenu Baumit Open a U by mělo vycházet tuším na 0,14 , ale nebude problém přidat vím o tom že cenový nárůst je minimální. Jde o to jestli to má ještě nějaký význam.

Odpověď od Pavel
23. bře 2016 20:22 #8804
Jeste jedna pripominka. Neni to zhovadilost mit tc a k tomu krb za cca 80 tis a vic? Preci si taky nekoupite auto za 500 tis a vas najezd bude 1500 km za rok. S tc je to stejne, tim vic je to vyhodne cim vic doda tepla z venku. Pokud bude vlozka, tak pamatujte na prisavani vzdu hu zvenku. Prijde mi to totiz celkem luxus topit tc a mit k tomu krb pro radost.

Odpověď od Roman
23. bře 2016 20:32 #8805
Oddělená toaleta samozřejmě to jasné a pokud Vám druhá neschází vše v pořádku. To zateplení samozřejmě nutno spočítat co má ještě smysl v návratnosti. Ale změn a váhání v průběhu bude ještě moc a moc

23. bře 2016 20:33 #8806
Pavel a Evča

Ahoj. Mě zase jako zhovadilost přijde mít jen jeden zdroj tepla. Partnerka má ráda v zimě vnitřní teplotu například 26 stupňů a to si raději přihodím jedno polínko do krbu než to vytápět čerpadlem :)
Určitě se Vám taky stalo že Vám vypadla elektřina. Příčina může být jakákoliv. Rozvoďáci to zpravidla rychle řeší, ale takhle v zimě být den bez elektřiny nemusí být zrovna příjemné.

Dále je tu i estetický prvek. Nám se zkrátka krb líbí už jen jako designový doplněk, takže pro nás je tu spoustu důvodů proč krb chceme, ale chápu že to tak nemusí cítit každý :)

Odpověď od Pavel
23. bře 2016 20:55 #8807
No, proti gustu žádný dišputát:-) My třeba máme pouze a jen jeden zdroj - TČ, výpadku se nebojím, a pokud nastane, tak zde nezmrzneme. Netopil jsem kvůli podlaze - stěrka. venku bylo cca -5, a teplota v dome klesla za tři dny z 22 na krásných 20 °C. Jinak TČ má v sobě i elektrokotel takže při poruše lze topit i jen tímto elektrokotlem. A mít doma 26 tak to bych asi umřel ;-)

Odpověď od Bláhys
28. říj 2016 02:33 #10183
Ahoj , půdorys vypadá moc pěkně....nemáte více pohledů nebo obrázek finální realizace?
Děkuji

Odpověď od Stanuna + Baruna
21. lis 2016 22:38 #10264
Ahoj Davide a Barčo. Zaujal nás váš půdorys domu. Našli jsme podobný a chtěli jsme se zeptat , jaký máte typ domu a jestli máte fotky. Děkujeme S+B
Přílohy:

22. lis 2016 23:14 #10271
Ahoj. Hotovo zatím nemáme. Dokončili jsme desku a právě děláme hrubou stavbu :)

Jinak jak jste se ptali na typ domu, tak toto byla naše největší inspirace (jen půdorys, střecha i obložení bude jinak) www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/fasthome1.html

Doplním tedy projekt v PDF a můžete se na to podívat. Kdyby jste chtěli cokoliv vědět klidně mi napište na email :) Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Soubor přílohy:

Název: D.2-Pdorys1NP.pdf
Velikost:350 kB

Soubor přílohy:

Název: D.5-ezA-.pdf
Velikost:214 kB

Soubor přílohy:

Název: D.6-Pohledy.pdf
Velikost:222 kB

Soubor přílohy:

Název: D.7-Pohledy.pdf
Velikost:216 kB