Dešťová jímka

David
25. zář 2011 10:10 - 25. zář 2011 10:11 #779
Zdravím všechny, prosim vás můžete mi někdo poradit???...
Stavím domek svépomocí a dle projektu musím na zahradě udělat dešťovou jimku na vodu ze střechy...

Co mě na tom štve je to, že voda ze střechy jde nejdřív do jímky a dále až se jímka naplní jde přepadem do zahrady pomocí třech trativodů, nikoliv do kanalizace.
Je to prý nová vyhláška.. :(

Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? Bojím se toho že když přijde velký déšť, tak to stejně jímka nepobere a pak zahrada vůbec a budem mít na zahradě plovárnu a půjde to samozřejmě i k sousedům.
Poslední dobou jsou ty deště dost silné, tak s toho mám trochu strach...

Děkuji za jakékoliv příspěvky
Přílohy:
Poslední úprava: 25. zář 2011 10:11 od David.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od AdamF
14. pro 2011 10:00 #997
Zdravím,

je uvedeno málo informací. Jaký má objem retenční nádrž, z jaké plochy bude dešťová voda sváděna, jak jsou řešeny trativody, byla prováděna vsakovací zkouška? Tohle všechno by měl řešit projekt.

Dešťová voda může jít i do kanalizace, ale ta musí být dešťová nebo jednotná. Dneska je "móda" vsakovat, což se ale v jílovitém podloží docela těžko proveditelné.

Odpověď od Lukas
07. dub 2012 18:29 - 08. dub 2012 18:20 #1367
Zkuste samonosné betonové jímky pojezdné vozidly, které odolají zemním tlakům i spodní vodě. www.db-jimky.cz
Poslední úprava: 08. dub 2012 18:20 od Pavel Tesárek.

Odpověď od P
13. dub 2012 09:43 #1385
My máme 1,5 akumulační jímku na dešťovku a potom to jde přepadem to cca 5,5 metrů hluboké a 1 metr šikové zasakovací jímky z betonových skruží, tam už se to zasakuje do pískovitého podloží. Měl jsem z toho strach, ale jak to tak vidím, tak to funguje skvěle. Nemusíte mít strach ze začátku, že je na spodu nějaké množství vody a nechce se ztratit, neboť čím je vody více, tak tím je výše a tím je i větší tlak a potom si ta voda už najde cestičku z jímky ven směrem do půdy dolů. Udělejte si geo průzkum a uvidíte sami, jaké je složení půdy.

Odpověď od D
13. kvě 2012 12:13 #1467
B)

Odpověď od Petr Svoboda
05. čen 2012 13:46 #1525
Jde propojit žumpa společně s jímkou na dešťovou vodu?? Není nějaký problém z hlediska zákonů nebo předpisů? Plánují rozšíření na malý penzion.

Díky

Vyhlídl jsem si tu menší z nabídky žump a septiků pro domy . Podle propočtů by měla stačit na obojí.

Odpověď od Jana
10. led 2013 14:08 #1982
jaká je nejlepší jímka??? betonová či plastová??? k novostavbě RD pro 4 členou rodinu v budoucnu

Odpověď od Richardsonec
09. úno 2017 14:02 #10726
No asi to bude chtít povolení pro stavbu septiku , jímky na zahradě. Podle mě i pro obyčejné zahradní jezírko je potřeba povolení. Ten výpočet pro 4 člennou rodinu složitější. Potřebujete si vzít počet, ten víme 4 lidi. Ale pak je potřeba vědět, co máte jestli suché wc, klasické, napojené na sprchu atd. A potom interval pro výměnu. Pak lze odhadnou velikost objemu. Jsou na to i normy.

Odpověď od Katka
28. bře 2017 11:42 #11159
My s manželom už niekoľko rokov využívame sklolaminatovu jímku. Som rada, že nás firma www.mirosep.cz/ k tomu presvedčila. určite sa oplatí využívať. Ak neviete kde zohnať kvalitnú jímku s dobrým servisom, tak určite odporúčam aj firmu www.mirosep.cz/

Odpověď od MůjDům
09. čec 2018 12:13 #22338
Za mě mohu jímku od Mirosepu taky doporučit. Usadili jsme ji teprve letos na jaře a už nám zachraňuje zahradu. Ve studni totiž skoro nemáme vodu a jímka všechno hezky pobere. Ušetří nám dost peněz, protože jinak bychom asi museli zalívat normální pitnou vodou...

Odpověď od StaLak
18. zář 2018 13:54 #22758
Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít úzkou jímku, kterou jsem viděl pouze na www.speidel.cz/produkty/uzke-plastove-jimky-20 . Pokud někdo bude řešit podobný problém, tak ji doporučuji.

Odpověď od Tomáš Singer
12. říj 2018 11:52 #22879
Ahoj, jako jímku mám starou kovouvou nádrž od CNG má sílu stěny 8 mm takže je pojezdná i autem a určitě hned tak nezrezne ani nehrozí její zničení spodní vodou. Stála mě 15000 za 5 m3 akorát s emusel dodělat komínek. zvrchu to má jen otvory na trubky. Jukni na bazos najdeš jich spousty.