Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Odpovědět

Téma: Střešní terasa podlaha

Vložil: Tomas
Dne: 17. dub 2018 10:59

Zdravím všechny stavebníky, potřeboval bych poradit jak na střešní terasu, uz jsou položené trámy, jen nevim z čeho udelat podlahu, napadly mě 2 vrstvy OSB desek a poté přetáhnout lepenkou. Vzhledem k tomu ze jsem úplný amater prosil bych o radu, nechci aby zatekalo do baraku a ani aby zatekalo pod lepenku, za každy tip. budu vdecny, na zedníky uz nezbyli penize a musim si poradit sam.
Přílohy:
Odpovědět

Vložil: zero2
Dne: 18. dub 2018 21:08

V zásadě se jedná o plochou pochozí střechu.
Tj. musí se vyřešit její nosnost a izolace.
Terasa se dá udělat jako roštová, tj. nebude řešit izolaci, ale jen pochozí plochu - tak je nutno vyřešit položení toho roštu na střešní krytinu.
Anebo se udělá zároveň jako střecha. Skladba s dřevem chce pořádnou izolaci, nejen proti vodě zvenku, ale i proti kondenzaci vody.

Důležité je vyřešení nosnosti a sklonu - měl by nějaký, i minimální být.

Nějaké skladby jsou např. na www.dek.cz/technicka-podpora/ploche-strechy a zvláště např. www.dek.cz/get_dokument.php?id=1198675401 .
Odpovědět

Vložil: Tomas
Dne: 19. dub 2018 07:03

Super diky za radu, nějak sem di to nedokázal představit ale ty odkazy jsou fajn, netušil jsem ze to ma byt tak zaizolovane, chtěl sem dat vatu jen mezi krokve. Dekuji moc za radu
A nevíte náhodou jak vyplnit tento prostor viz příloha krokve jsou obestavene itongy a netuším co dat do te spáry, jestli polystyren nebo tam nalepit též itong, protože krokve jsou tam prisroubovane k trámu co je na věnci a zalit to betonem je asi blbost co.
Přílohy:
Odpovědět

Vložil: Ondra a Barča
Dne: 19. dub 2018 10:05

Nathahnul bych PVC izolaci, napr.Fatrafol nebo podobne. Podlaha uz je potom na vas, napr. rost a drevena prkna.
Odpovědět
Odpovědět