Zateplení soklu

Kuba
13. zář 2018 15:17 #22746
Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně zateplení soklu. Jelikož nechceme aby nám vznikl schod na fasádě, musíme soklové desky dát ve stejné tloušťce jako fasádní polystyren. Budoucí vrstva zeminy bude cca do výšky první řady cihel Ytong opatřených hydroizolací a soklovými deskami o 30 cm výše. Jde mi o to, jestli je možné nalepit řadu soklového polystyrenu v tloušťce 160mm a pod něj řadu o tloušťce 50mm? Popřípadě jestli třeba stačí pouze ta řada 160mm desek. Přikládám i orientační nákres. Moc děkuji za rady.


Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
13. zář 2018 19:52 #22747
Dobrý den, jakou variantu si vyberete a jak dobře zateplíte sokl domu a jak tedy zůstane u paty domu velký tepelný most, je víceméně na vás. Předpokládám, že asi neřešíte každý watt TZ a třeba pasivní dům, takže to chce zvolit nějakou rozumnou variantu. Zateplení tím silnějším XPS by mělo jít asi 30 cm pod úroveň zeminy a jelikož je žádoucí zateplení až do nezámrzné hloubky, asi bych tam osobně dal pod to i těch 5 cm XPS, prostě bych to udělal tak, jak to máte na tom nákresu. Pro inspiraci se podívejte třeba na tento článek: stavba.tzb-info.cz/tepelne-izolace/4470-...e-i-vicevrstve-steny .

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Kuba
13. zář 2018 23:07 #22749
Děkuji Vám za radu. Je pravda, že nejdu do pasivu, takže TZ zase tak úplně do dokonalosti neřeším, jde mi spíše o to, abych něco nepodcenil a časem mi nevylezla plíseň v obytných prostorech. Dům je naprojektován a schválen s TČ, takže si myslím, že pro mě není příliš ekonomické sokl naddimenzovat. Hledal jsem nějaký kompromis a potěšilo mě, že jste mi ten můj nezavrhnul. Ještě jednou děkuji.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.